Kdo je to?
Kdo je David Boreanaz? Životopis David Boreanaz, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

David Boreanaz

Kdo je David Boreanaz? Životopis, informace, biografie, herectví

David Boreanaz je americký herec a producent. Jeho matka, Patti Boreanaz, pracovala jako travel agentka, zatímco jeho otec, Dave Roberts, byl americkým televizním moderátorem a meteorologem. Jeho otec má italské kořeny a matka je poloviční Slovenka s irskými, německými, francouzskými a švýcarskými kořeny.
Byl vychováván jako katolík a navštěvoval Rosemont School of the Holy Child v Rosemontu v Pensylvánii.
V roce 1978 se rodina Boreanazů přestěhovala do města Philadelphia, kde navštěvoval střední školu Malvern Preparatory School. Poté, začal studovat herectví a filmovou tvorbu na Ithaca College v New Yorku.
Po úspěšném dokončení studia se Boreanaz rozhodl odejít do Los Angeles, aby se zde věnoval herecké kariéře. Roku 1993 získal menší roli v televizním seriálu Ženatý se závazky, kde si zahrál přítele Kellyho. Tohoto roku se objevil v drobných rolích ve filmech Osudný svah v Aspenu a Karate Tiger 6: Nejlepší z nejlepších.
Boreanaz má také hudební nadání, umí hrát na kytaru a zpívat. Během své kariéry se objevil v několika hudebních videoklipech.
Aby se uživil, musel pracovat jako parkovací obsluha a obsluha v plážovém klubu.
V roce 1997 Boreanaz získal svou první hlavní roli v televizním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Hrál postavu Angel, upíra s duší, který se zamiluje do hlavní hrdinky Buffy (Sarah Michelle Gellar). Jeho výkon si získal fanoušky po celém světě a Boreanaz se stal hollywoodskou špičkou. Tuto roli získal náhodou, když venčil svého psa v parku. Při procházce si ho z okna všiml producent nezávislých filmů a dobrý přítel castingové ředitelky Marcie Shulmanové, na základě tohoto doporučení byl pozván na konkurz.
Po dvou letech v seriálu Buffy, přemožitelka upírů Boreanaz dostal nabídku na vlastní spin-off seriál s názvem Angel. V seriálu hrál titulní postavu a byl vysílán v letech 1999 až 2004. Za svůj výkon získal mnoho pozitivních ohlasů a zůstává jedním z nejoblíbenějších televizních upírů všech dob.
Po ukončení seriálu Angel se Boreanaz začal věnovat filmové kariéře. Hrál například v romantické komedii Valentine a akčním thrilleru The Crow: Wicked Prayer. V roce 2005 se však vrátil zpět na televizní obrazovky s rolí agenta Seeleyho Bootha v kriminálním seriálu Bones. Seriál byl vysílán v letech 2005 až 2017 a získal si mnoho fanoušků. Boreanazova role byla opět velmi kladně hodnocena.
Boreanaz je velkým fanouškem sportu, věnuje se fotbalu, baseballu a golfu. V mládí hrál fotbal, a dokonce uvažoval, že by se stal profesionálním fotbalistou, v tom mu však zabránilo zranění nohy. Během své kariéry hrál golf na mnoha charitativních turnajích. Je velkým fanouškem hokejového týmu Philadelphia Flyers.
Jeho tělo zdobí dvě tetování. Na zápěstí má vytetované slovo osud a na druhém zápěstí má vytetované slovo duše.
7. června roku 1997 se oženil s Ingrid Quinnovou, toto manželství však dlouho nevydrželo a o dva roky později se rozvedli. Jeho druhou ženou se stala herečka Jaime Bergmanová, kterou si vzal 24. listopadu a mají spolu dvě děti, syna Jadena (Jaden Rayne Boreanaz, narozen 1. května 2002) a dceru Bellu (narozenou jako Bardot Vita Boreanaz, 31. srpna 2009).
Později se Boreanaz přiznal k nevěře a roku 2011 ho herečka Kristina Hagan zažalovala za sexuální obtěžování během natáčení filmu Bones.Kdo je David Boreanaz? Životopis David Boreanaz, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě David Boreanaz

Národnost: americká
Datum narození: 16. května 1969
Místo narození: Buffalo, New York

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text David Boreanaz s jinými lidmina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Czech POINT? Rozumíte pojmu Epilepsie? Znáte definici termínu Kmitočet? Znáte pojem Enzym?

Klíčová slova: kdo je David Boreanaz?, vysvětlení, kde se narodil David Boreanaz?, David Boreanaz, herectví, lexikon, kdy se narodil David Boreanaz?, životopis, datum narození, osobnosti, osobnost, herectví, biografie, wiki, wikipedie, místo narození

Pojem David Boreanaz je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu David Boreanaz lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem David Boreanaz ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem David Boreanaz ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem David Boreanaz ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi David Boreanaz ve Wikipedii

Najít heslo David Boreanaz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo David Boreanaz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je David Boreanaz? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to David Boreanaz? Kdy se narodil David Boreanaz? Kde se narodil David Boreanaz? David Boreanaz patří do sekce Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka David Boreanaz třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Boreanaz i v jiné kategorii než je herectví.