Kdo je to?
Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alicia Vikander?

Kdo je Alicia Vikander? Životopis, informace, biografie, herectví

Alicia Amanda Vikander je švédská filmová a seriálová herečka, producentka, baletka. Vikander se narodila ve švédském městě Göteborg do rodiny psychiatra a divadelní herečky. Brzy po jejím narození se její rodiče rozvedli a Alicia tak vyrůstala jen s matkou. Díky matce, která pracovala v divadle, se jako sedmiletá zúčastnila svého debutu v muzikálu Kristina från Duvemåla v opeře v Göteborgu. Během následujících tří let u opery se objevila ještě v muzikálu Bídníci a Za zvuků hudby. Roku 1997 zvítězila v pěvecké soutěži a byla chválena za její jevištní výkon. V onom roce se začala také věnovat baletu na škole Svenska Balettskolan (Göteborg). Roku 2003 se odstěhovala do hlavního města Stockholmu, kde se chtěla věnovat právě baletu. Později se objevila v televizním seriálu a začala uvažovat nad hereckou kariéru. Kvůli zranění, které se ji stalo při tanci, se rozhodla právě pro herectví. Celkem dvakrát nebyla přijata na hereckou školu, ale i tak se dostala k televizním rolím.
Do povědomí diváků se dostala díky oblíbenému švédskému seriálu Andra Avenyn, ve kterém působila během let 2008-10.
Ve filmu debutovala roku 2010 ve snímku Milovaná. Za svůj výkon získala ocenění Guldbagge (kategorie nejlepší herečka). Mezi její další filmové role patří Korunovační klenoty (2011), Anna Karenina (2012), Hotel (2013), Ex Machina (2014), Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015). Za roli ve filmu Dánská dívka (2015) obdržela jako druhá švédská herečka Oscara (kategorie vedlejší ženská role). Mezi další snímky patří Světlo mezi oceány, Jason Bourne (2016), Tomb Raider (2018), Beckett (2021) a další. Doposud natočila okolo 25 filmů.
Svůj hlas propůjčila fantasy seriálu Temný krystal: Věk vzdoru (2019).
Spolu se svým agentem založila v roce 2016 produkční společnost Vikarious.Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alicia Vikander

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 10. 1988
Místo narození: Göteborg, Švédsko

Zaujala vás biografie osobnosti Alicia Vikander? Potom se podělte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Prosperita? Znáte pojem Perkelt? Víte, co je to Prodloužení? Vzpomenete si na definici slova Griliáš?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, kde se narodila Alicia Vikander?, životopis, herectví, informace, datum narození, Alicia Vikander, Alicia Vikander, místo narození, herectví, život, narození, biografie, osobnost, kdo je Alicia Vikander?

Pojem Alicia Vikander je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alicia Vikander v dalších zdrojích

Hledat slovo Alicia Vikander ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Alicia Vikander ve Wikipedii

Najít pojem Alicia Vikander ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Alicia Vikander ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Alicia Vikander ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alicia Vikander například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alicia Vikander

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alicia Vikander? Kdy se narodila Alicia Vikander? Kde se narodila Alicia Vikander? Alicia Vikander je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Alicia Vikander např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alicia Vikander i v jiné kategorii než je herectví.