Kdo je to?
Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Alicia Vikander

Kdo je Alicia Vikander? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alicia Amanda Vikander je švédská filmová a seriálová herečka, producentka, baletka. Vikander se narodila ve švédském městě Göteborg do rodiny psychiatra a divadelní herečky. Brzy po jejím narození se její rodiče rozvedli a Alicia tak vyrůstala jen s matkou. Díky matce, která pracovala v divadle, se jako sedmiletá zúčastnila svého debutu v muzikálu Kristina från Duvemåla v opeře v Göteborgu. Během následujících tří let u opery se objevila ještě v muzikálu Bídníci a Za zvuků hudby. Roku 1997 zvítězila v pěvecké soutěži a byla chválena za její jevištní výkon. V onom roce se začala také věnovat baletu na škole Svenska Balettskolan (Göteborg). Roku 2003 se odstěhovala do hlavního města Stockholmu, kde se chtěla věnovat právě baletu. Později se objevila v televizním seriálu a začala uvažovat nad hereckou kariéru. Kvůli zranění, které se ji stalo při tanci, se rozhodla právě pro herectví. Celkem dvakrát nebyla přijata na hereckou školu, ale i tak se dostala k televizním rolím.
Do povědomí diváků se dostala díky oblíbenému švédskému seriálu Andra Avenyn, ve kterém působila během let 2008-10.
Ve filmu debutovala roku 2010 ve snímku Milovaná. Za svůj výkon získala ocenění Guldbagge (kategorie nejlepší herečka). Mezi její další filmové role patří Korunovační klenoty (2011), Anna Karenina (2012), Hotel (2013), Ex Machina (2014), Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015). Za roli ve filmu Dánská dívka (2015) obdržela jako druhá švédská herečka Oscara (kategorie vedlejší ženská role). Mezi další snímky patří Světlo mezi oceány, Jason Bourne (2016), Tomb Raider (2018), Beckett (2021) a další. Doposud natočila okolo 25 filmů.
Svůj hlas propůjčila fantasy seriálu Temný krystal: Věk vzdoru (2019).
Spolu se svým agentem založila v roce 2016 produkční společnost Vikarious.Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alicia Vikander

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 10. 1988
Místo narození: Göteborg, Švédsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alicia Vikander s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Konduktivita? Rozumíte pojmu Go? Víte, co je to Kognát? Znáte pojem Occamova břitva?

Klíčová slova: životopis, herectví, informace, osobnosti, wikipedie, zajímavosti, wiki, kde se narodila Alicia Vikander?, život, kdo je Alicia Vikander?, osobnost, Alicia Vikander, kdy se narodila Alicia Vikander?, místo narození, biografie, vysvětlení

Pojem Alicia Vikander je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Alicia Vikander

Najít heslo Alicia Vikander ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Alicia Vikander ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Alicia Vikander ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Alicia Vikander v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Alicia Vikander ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alicia Vikander například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Alicia Vikander?

Právě jste zjistili Kdo je to Alicia Vikander? Kdy se narodila Alicia Vikander? Kde se narodila Alicia Vikander? Alicia Vikander se nachází v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alicia Vikander například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alicia Vikander i v jiné kategorii než je herectví.