Kdo je to?
Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alicia Vikander?

Kdo je Alicia Vikander? Životopis, informace, biografie, herectví

Alicia Amanda Vikander je švédská filmová a seriálová herečka, producentka, baletka. Vikander se narodila ve švédském městě Göteborg do rodiny psychiatra a divadelní herečky. Brzy po jejím narození se její rodiče rozvedli a Alicia tak vyrůstala jen s matkou. Díky matce, která pracovala v divadle, se jako sedmiletá zúčastnila svého debutu v muzikálu Kristina från Duvemåla v opeře v Göteborgu. Během následujících tří let u opery se objevila ještě v muzikálu Bídníci a Za zvuků hudby. Roku 1997 zvítězila v pěvecké soutěži a byla chválena za její jevištní výkon. V onom roce se začala také věnovat baletu na škole Svenska Balettskolan (Göteborg). Roku 2003 se odstěhovala do hlavního města Stockholmu, kde se chtěla věnovat právě baletu. Později se objevila v televizním seriálu a začala uvažovat nad hereckou kariéru. Kvůli zranění, které se ji stalo při tanci, se rozhodla právě pro herectví. Celkem dvakrát nebyla přijata na hereckou školu, ale i tak se dostala k televizním rolím.
Do povědomí diváků se dostala díky oblíbenému švédskému seriálu Andra Avenyn, ve kterém působila během let 2008-10.
Ve filmu debutovala roku 2010 ve snímku Milovaná. Za svůj výkon získala ocenění Guldbagge (kategorie nejlepší herečka). Mezi její další filmové role patří Korunovační klenoty (2011), Anna Karenina (2012), Hotel (2013), Ex Machina (2014), Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015). Za roli ve filmu Dánská dívka (2015) obdržela jako druhá švédská herečka Oscara (kategorie vedlejší ženská role). Mezi další snímky patří Světlo mezi oceány, Jason Bourne (2016), Tomb Raider (2018), Beckett (2021) a další. Doposud natočila okolo 25 filmů.
Svůj hlas propůjčila fantasy seriálu Temný krystal: Věk vzdoru (2019).
Spolu se svým agentem založila v roce 2016 produkční společnost Vikarious.Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alicia Vikander

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 10. 1988
Místo narození: Göteborg, Švédsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alicia Vikander s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Prosperita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hrubá mzda? Víte, co je to Ovulace? Znáte termín Žinčica?

Klíčová slova: zajímavosti, informace, Alicia Vikander, místo narození, popis, vysvětlení, wiki, lexikon, wikipedie, národnost, osobnost, kdo je Alicia Vikander?, biografie, herectví, životopis, osobnosti

Pojem Alicia Vikander je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Alicia Vikander ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Alicia Vikander ve Wikislovníku

Hledat slovo Alicia Vikander na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Alicia Vikander ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Alicia Vikander ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alicia Vikander například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Alicia Vikander? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Alicia Vikander? Kdy se narodila Alicia Vikander? Kde se narodila Alicia Vikander? Alicia Vikander je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alicia Vikander třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alicia Vikander i v jiné kategorii než je herectví.