Kdo je to?
Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alicia Vikander?

Kdo je Alicia Vikander? Životopis, informace, biografie, herectví

Alicia Amanda Vikander je švédská filmová a seriálová herečka, producentka, baletka. Vikander se narodila ve švédském městě Göteborg do rodiny psychiatra a divadelní herečky. Brzy po jejím narození se její rodiče rozvedli a Alicia tak vyrůstala jen s matkou. Díky matce, která pracovala v divadle, se jako sedmiletá zúčastnila svého debutu v muzikálu Kristina från Duvemåla v opeře v Göteborgu. Během následujících tří let u opery se objevila ještě v muzikálu Bídníci a Za zvuků hudby. Roku 1997 zvítězila v pěvecké soutěži a byla chválena za její jevištní výkon. V onom roce se začala také věnovat baletu na škole Svenska Balettskolan (Göteborg). Roku 2003 se odstěhovala do hlavního města Stockholmu, kde se chtěla věnovat právě baletu. Později se objevila v televizním seriálu a začala uvažovat nad hereckou kariéru. Kvůli zranění, které se ji stalo při tanci, se rozhodla právě pro herectví. Celkem dvakrát nebyla přijata na hereckou školu, ale i tak se dostala k televizním rolím.
Do povědomí diváků se dostala díky oblíbenému švédskému seriálu Andra Avenyn, ve kterém působila během let 2008-10.
Ve filmu debutovala roku 2010 ve snímku Milovaná. Za svůj výkon získala ocenění Guldbagge (kategorie nejlepší herečka). Mezi její další filmové role patří Korunovační klenoty (2011), Anna Karenina (2012), Hotel (2013), Ex Machina (2014), Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015). Za roli ve filmu Dánská dívka (2015) obdržela jako druhá švédská herečka Oscara (kategorie vedlejší ženská role). Mezi další snímky patří Světlo mezi oceány, Jason Bourne (2016), Tomb Raider (2018), Beckett (2021) a další. Doposud natočila okolo 25 filmů.
Svůj hlas propůjčila fantasy seriálu Temný krystal: Věk vzdoru (2019).
Spolu se svým agentem založila v roce 2016 produkční společnost Vikarious.Kdo je Alicia Vikander? Životopis Alicia Vikander, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alicia Vikander

Národnost: švédská
Datum narození: 3. 10. 1988
Místo narození: Göteborg, Švédsko

Líbí se stručný životopis s osobou Alicia Vikander? Pak se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Prosperita? Znáte pojem MMS? Víte, co je to Operační paměť? Vzpomenete si na definici slova Softshell?

Klíčová slova: vysvětlení, Alicia Vikander, osobnosti, zajímavosti, životopis, wikipedie, herectví, biografie, život, popis, wiki, kdo je Alicia Vikander?, narození, místo narození, datum narození, kde se narodila Alicia Vikander?

Pojem Alicia Vikander je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Alicia Vikander ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Alicia Vikander na Youtube

Vyhledat heslo Alicia Vikander v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alicia Vikander ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alicia Vikander například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Alicia Vikander? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Alicia Vikander? Kdy se narodila Alicia Vikander? Kde se narodila Alicia Vikander? Alicia Vikander je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Alicia Vikander dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alicia Vikander i v jiné kategorii než je herectví.