Kdo je to?
Kdo je to Anarchokapitalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anarchokapitalista? Lidé, politika

Kdo je to Anarchokapitalista?

Co znamená a jaký je význam slova Anarchokapitalista?

Anarchokapitalismus je myšlenkový a ekonomický směr. Stojí na zásadním posílení osobní svobody na úkor moci státu, který má být radikálně omezen až zcela eliminován; prosazuje zachování a rozvoj volného trhu a také právo chránit soukromý majetek. Vyvíjel se již od 19. století, větší prostor však dostal ve 20. a 21. století. Je jedinou z odnoží anarchismu, která se nevymezuje vůči kapitalismu.
Tento směr vznikl spojením teorií anarchismu a kapitalismu. Anarchismus je znám už od dob starověkého Řecka a popisuje společnost, která nevytváří hierarchii a není omezována státní ani žádnou jinou mocí. Kapitalismus je ekonomická teorie postavená na principu tržní ekonomiky a soukromém vlastnictví.Kdo je to Anarchokapitalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Anarchokapitalista? Lidé, politika

Líbí se vám definice kdo je to Anarchokapitalista? Pak se podělte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Finanční leasing? Pamatujete si definici pojmu Opereta? Pamatujete si definici pojmu Živá čokoláda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fusilli?

Klíčová slova: etymologie, přesný výraz, význam, lexikon, původ slova, termín, informace, odborný výraz, heslo, vysvětlení, definice, co znamená, Anarchokapitalista, význam pojmu, popis, synonymum

Pojem Anarchokapitalista je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Anarchokapitalista na Youtube

Zkusit najít heslo Anarchokapitalista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Anarchokapitalista ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Anarchokapitalista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchokapitalista například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Anarchokapitalista, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Anarchokapitalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Anarchokapitalista? Definice pojmu Anarchokapitalista je v sekci Politika

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt výraz, definici, slovo, termín např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Anarchokapitalista i v jiné kategorii než v politika.