Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.


Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Poberta? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je HACCP? Znáte termín Notářská úschova? Rozumíte pojmu Switch? Víte, co je to Etika?

Klíčová slova: co znamená, popis, formulace, hanlivé, wiki, vysvětlení, heslo, přesný výraz, původ slova, informace, termín, význam, kdo je Poberta?, odborný výraz, etymologie, kdo to je

Pojem Poberta je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Poberta lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Poberta na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Poberta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Poberta ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Poberta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Poberta například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Poberta, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta je v kategorii hanlivé. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.