Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Tento text (Poberta) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Trajektorie? Víte, co je to Hydrosféra? Rozumíte pojmu Konvertoplán? Rozumíte pojmu Retsina?

Klíčová slova: definice, heslo, význam, pojem, co je to Poberta?, význam slova, kdo to je, původ slova, informace, popis, etymologie, odborný výraz, slovo, wiki, přesný význam, co znamená

Pojem Poberta je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Poberta ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Poberta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Poberta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Poberta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Poberta například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poberta

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta je v kategorii hanlivé. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Poberta i v jiné kategorii než v hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.