Kdo je to?
Kdo je to Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poberta? Lidé, hanlivé

Poberta

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.


Kdo je to Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poberta? Lidé, hanlivé

Sdílejte text pojmu Poberta s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Habakuk? Znáte termín Stavební dozor? Rozumíte pojmu Pigment? Víte, co je to Velká koalice?

Klíčová slova: přesný význam, původ slova, význam, wikipedie, etymologie, vysvětlení, hanlivé, význam slova, lexikon, Poberta, co znamená, wiki, popis, heslo, Poberta, synonymum

Pojem Poberta je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Poberta na Google obrázcích

Najít termín Poberta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Poberta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Poberta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poberta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Poberta například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Poberta, definice, vysvětlení pojmu

Teďka už zajisté víte Kdo je to Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta se nachází v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, blázni, poberta, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, termín např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.