Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.


Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Poberta? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je UFO? Znáte termín A-GPS? Rozumíte pojmu SWIFT? Víte, co je to Daňová evidence?

Klíčová slova: popis, hanlivé, význam, kdo to je, formulace, přesný význam, kdo je Poberta?, pojem, informace, co je to Poberta?, význam slova, lexikon, co znamená, přesný výraz, Poberta, význam pojmu

Pojem Poberta je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Poberta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Poberta na Google.cz

Najít výraz Poberta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Poberta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Poberta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Poberta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poberta

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta patří do sekce hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, text, definici, řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hanlivé).

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.