Kdo je to?
Kdo je Olga Schoberová? Životopis Olga Schoberová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Olga Schoberová

Kdo je Olga Schoberová? Životopis, informace, biografie, herectví

Olga Schoberová, známá pod uměleckým jménem Olinka Bérová, je česká filmová a televizní herečka, která se v roce 1964 objevila jako první Češka na obálce časopisu Playboy.
Schoberová se narodila v Praze a vyrůstala na Vinohradech. Po základní škole studovala na střední škole ekonomické. Po maturitě nastoupila do své první práce do podniku Technomat, kde působila jako fakturantka.
V osmnácti letech se poprvé objevila před kamerou v dokumentu Václavské náměstí z roku 1961. V té době si přivydělávala také focením reklamy. V následujícím roce získala menší roli v hudební komedii Bylo nás deset (1962) s J. Šlitrem a J. Suchým. Od té doby natočila Schoberová dvě desítky filmů, a to nejen Československé, ale také zahraniční (americké, italské a německé). Nejvíce se proslavila díky rolím ve filmech Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964), Kdo chce zabít Jessii? (1966), „Pane, vy jste vdova!“ (1970) a Adéla ještě nevečeřela (1977). Mezi její další úspěšné snímky patří Tajemství čínského karafiátu, Bláznova kronika (1964) nebo Lucrezia (1968).
V 60. letech dvacátého století byla považována za filmový sex symbol nejen u nás, ale i v zahraničí. V roce 1964 jako vůbec první Češka nafotila snímky pro americký časopis Playboy. Její fotka se objevila i na titulní stránce časopisu.
Během života Schoberová chodila s Karlem Saudkem, Theodorem Pištěkem, Miroslavem Plzákem, Jurajem Jakubiskem nebo Josefem Lauferem. Roku 1967 se poprvé vdala. Vzala si kulturistu Brada Harrise, se kterým se rozvedla o dva roky později (1969). Páru se roku 1968 narodila dcera Sabrina.
Podruhé si vzala roku 1972 za manžela hollywoodského producenta Johna Calleyho. Díky sňatku také získala americké občanství. Avšak i druhé manželství skončilo rozvodem v roce 1992.
Olga Schoberová se po rozvodu přestěhovala zpět do Prahy, kde žije dodnes. Od té doby se již filmu nevěnuje a žije v ústraní.Kdo je Olga Schoberová? Životopis Olga Schoberová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Olga Schoberová

Národnost: česká
Datum narození: 15. 3. 1943
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Popis osobnosti Olga Schoberová můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cytologie? Vzpomenete si na definici slova Brousek? Znáte pojem Rayon? Vzpomněli byste si na význam slova Síťová neutralita?

Klíčová slova: datum narození, kdy se narodila Olga Schoberová?, informace, osobnosti, místo narození, životopis, wiki, herectví, kde se narodila Olga Schoberová?, osobnost, Olga Schoberová, popis, narození, vysvětlení, biografie, kdo je Olga Schoberová?

Pojem Olga Schoberová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Olga Schoberová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Olga Schoberová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Olga Schoberová ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Olga Schoberová ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Olga Schoberová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Olga Schoberová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Olga Schoberová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Olga Schoberová? Kdy se narodila Olga Schoberová? Kde se narodila Olga Schoberová? Olga Schoberová je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Olga Schoberová dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Olga Schoberová i v jiné kategorii než je herectví.