Kdo je to?
Kdo je Mike Oldfield? Životopis Mike Oldfield, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Mike Oldfield

Kdo je Mike Oldfield? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Michael Gordon Oldfield je anglický hudebník, kytarista, producent a skladatel. Oldfield se narodil v anglickém městě Reading do rodiny zdravotní sestry a doktora. Mike měl další dva starší sourozence (sestra Sally a bratr Terry). Oldfield měl po vzoru svých sourozenců rád hudbu a v mládí se učil hrát na akustickou kytaru. Vystupoval rovněž v místních folkových klubech a později se připojil ke kapele The Shadows. V roce 1967 založil společně se svou sestrou Sally folkové duo s názvem The Sallyangiel. Podepsali dokonce smlouvu se společností Transatlantic Records a roku 1968 vydali jejich jediné album Children of the Sun. Po rozpadu kapely založil další duo se svým bratrem s názvem Barefoor. Kapela však neměla dlouhého trvání.
Další kapelou, ve které Oldfield působil, bylo uskupení The Whole Band, se kterou vydal dvě alba Whatevershebringswesing a Shooting at the Moon.
Oldfield chtěl prorazit v hudebním průmyslu a s nově vzniklou společností Virgin Records podepsal smlouvu. Roku 1973 vydal debutové album Tubular Bells. Album se stalo jeho nejslavnějším ze všech a záhy se dostalo do Top 10 nejprodávanějších britských desek. Sám Oldfield na tomto albu hrál na více než 20 hudebních nástrojů. Pod společností Virgin Records vydal další alba Hergest Ridge (1974), Ommadawn (1975), Incantations (1978), Platinum (1979), QE2 (1980), Five Miles Out (1982), Crises (1983), Discovery (1984), Islands (1987), Earth Moving (1989), Amarok (1990) a Heaven’s Open (1991). Roku 1975 získal Oldfield hudební cenu Grammy za Nejlepší instrumentální kompozici s písní Tubular Bells k hororovému snímku Exorcista.
Kvůli neshodám s Virgin Records přešel Oldfield v roce 1992 ke společnosti Warner Records, se kterou vydal alba Tubular Bells II (1992), The Songs of Distant Earth (1994), Voyager (1996), Tubular Bells III (1998), Guitars, The Millennium Bell (1999) a Tubular Bells 2003 (2003). S dalším vlastním projektem MusicVR (kombinace hudby a počítačové hry založené na virtuální realitě) nechal vzniknout dvojalbum Tr3s Lunas (2002). Další virtuální hudební projekt nesl název Maestro (2004).
Následně vydal roku 2005 dvojalbum Light + Shade u své další nahrávací společnosti Mercury Records. Poté vydal ještě alba Music of the Spheres (2008), Man on the Rocks (2014) a Return to Ommadawn (2017).
Pod nakladatelstvím Virgin Books vydal v roce 2007 autobiografii Changeling (Z jiného světa).
Za svůj život Mike Oldfield zplodil sedm dětí, které měl postupně se Sally Cooperovou (Molly, Dougal a Luke), s Anitou Hegerlandovou (Greta a Noah). V letech 2002-2013 byl ženatý s Fanny Vandekerckhoveovou. Z manželství vzešly děti Jake a Eugene.Kdo je Mike Oldfield? Životopis Mike Oldfield, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Mike Oldfield

Národnost: anglická
Datum narození: 15. 5. 1953
Místo narození: Reading, Anglie

Tento text (Mike Oldfield) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Myasthenia gravis? Víte co je Dermatitida? Vzpomněli byste si co znamená slovo Marokánka? Vzpomněli byste si co označuje výraz BRICS?

Klíčová slova: datum narození, životopis, biografie, osobnost, kde se narodil Mike Oldfield?, kdy se narodil Mike Oldfield?, lexikon, hudba, popis, zajímavosti, hudba, narození, místo narození, Mike Oldfield, národnost, kdo je Mike Oldfield?

Pojem Mike Oldfield je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Mike Oldfield

Najít termín Mike Oldfield na Google obrázcích

Hledat heslo Mike Oldfield ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mike Oldfield ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Mike Oldfield ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mike Oldfield v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Mike Oldfield například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Mike Oldfield?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Mike Oldfield? Kdy se narodil Mike Oldfield? Kde se narodil Mike Oldfield? Mike Oldfield patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, žlutá kytara, mike Oldfield, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Mike Oldfield kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mike Oldfield i v jiné kategorii než je hudba.