Kdo je to?
Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Anežka Česká?

Kdo to byl Anežka Česká? Stručný životopis

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní informace o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: kolem roku 1211
Datum úmrtí: 2. března 1282

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Anežka Česká sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Chalva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zubrovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epika? Víte co je Amplituda?

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, co je to Anežka Česká?, synonymum, kdo to je, lexikon, definice, Anežka Česká, pojem, heslo, slovo, wiki, význam slova, význam, původ slova, formulace

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Anežka Česká ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anežka Česká ve Wikimedia Commons

Najít termín Anežka Česká na Google.cz

Hledat slovo Anežka Česká ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Anežka Česká?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Anežka Česká? Kdo to byl Anežka Česká? Kdy se narodil Anežka Česká? Kdy zemřel Anežka Česká? Anežka Česká patří do sekce historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Anežka Česká kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?