Kdo je to?
Kdo byla Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, osobnosti, slavná žena z kategorie historie

Anežka Česká

Kdo byla Anežka Česká? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, historie

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byla Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, osobnosti, slavná žena z kategorie historie

Hlavní informace o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: 20. ledna 1211
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 2. března 1282

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Anežka Česká sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Determinant? Vzpomenete si na definici slova Decoupage? Vzpomněli byste si co znamená slovo Er-forma? Vzpomněli byste si na význam slova Kalvádos?

Klíčová slova: historie, národnost, kdo je Anežka Česká?, historie, osobnost, datum narození, místo narození, zajímavosti, životopis, osobnosti, kdo to je, wiki, nežijící, kde se narodila Anežka Česká?, lexikon, informace

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Anežka Česká v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Anežka Česká ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Anežka Česká na Youtube

Vyhledat slovo Anežka Česká ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Anežka Česká ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Anežka Česká ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anežka Česká

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byla Anežka Česká? Kdy se narodila Anežka Česká? Kde se narodila Anežka Česká? Kdy zemřela Anežka Česká? Anežka Česká je v sekci Historie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Anežka Česká řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?