Kdo je to?
Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Anežka Česká?

Kdo to byl Anežka Česká? Stručný životopis

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní informace o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: kolem roku 1211
Datum úmrtí: 2. března 1282

Popis osobnosti Anežka Česká můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Chinin? Znáte termín Hustota? Vzpomněli byste si co znamená slovo Drama? Víte, co je to Pacht?

Klíčová slova: popis, slovo, lexikon, etymologie, význam, vysvětlení, wiki, heslo, kdo je Anežka Česká?, informace, termín, historie, synonymum, co znamená, odborný výraz, pojem

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Anežka Česká ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anežka Česká na Google.cz

Najít výraz Anežka Česká ve Wikipedii

Vyhledat heslo Anežka Česká ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anežka Česká

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Anežka Česká? Kdo to byl Anežka Česká? Kdy se narodil Anežka Česká? Kdy zemřel Anežka Česká? Anežka Česká se nachází v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Anežka Česká dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?