Kdo je to?
Kdo byla Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, osobnosti, slavná žena z kategorie historie

Kdo byla Anežka Česká?

Kdo byla Anežka Česká? Životopis, informace, biografie, historie

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byla Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, osobnosti, slavná žena z kategorie historie

Základní informace o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: 20. ledna 1211
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 2. března 1282

Líbí se stručný životopis s osobou Anežka Česká? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Chronograf? Vzpomněli byste si co znamená slovo Slopestyle? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dialog? Víte co je Říkadlo?

Klíčová slova: Anežka Česká, životopis, historie, kdo to je, wiki, datum narození, narození, život, informace, lexikon, osobnosti, kdy se narodila Anežka Česká?, datum úmrtí, nežijící, Kdy zemřela Anežka Česká, zajímavosti

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Anežka Česká ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anežka Česká ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Anežka Česká ve Wikipedii

Najít slovo Anežka Česká ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Anežka Česká ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anežka Česká

Právě nyní již víte Kdo byla Anežka Česká? Kdy se narodila Anežka Česká? Kde se narodila Anežka Česká? Kdy zemřela Anežka Česká? Anežka Česká patří do sekce Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Anežka Česká dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?