Kdo je to?
Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Anežka Česká?

Kdo to byl Anežka Česká? Stručný životopis

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní data o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: kolem roku 1211
Datum úmrtí: 2. března 1282

Sdílejte tuto stránku s osobností Anežka Česká se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Chronograf? Víte, co je to Napoleonský komplex? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ranžír? Rozumíte pojmu Aforismus?

Klíčová slova: kdo je Anežka Česká?, přesný výraz, definice, lexikon, popis, význam pojmu, odborný výraz, etymologie, význam, informace, přesný význam, termín, vysvětlení, kdo to je, wiki, původ slova

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Anežka Česká

Hledejte bez špehování slovo Anežka Česká ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Anežka Česká ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Anežka Česká ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Anežka Česká na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anežka Česká

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Anežka Česká? Kdo to byl Anežka Česká? Kdy se narodil Anežka Česká? Kdy zemřel Anežka Česká? Anežka Česká je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Anežka Česká řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?