Kdo je to?
Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Anežka Česká?

Kdo to byl Anežka Česká? Stručný životopis

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní data o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: kolem roku 1211
Datum úmrtí: 2. března 1282

Tento text (Anežka Česká) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Chinin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ad acta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Drama? Víte co je Syrovátka?

Klíčová slova: Anežka Česká, odborný výraz, vysvětlení, formulace, popis, význam pojmu, pojem, kdo to je, heslo, lexikon, popis, termín, co je to Anežka Česká?, informace, význam slova, přesný význam

Pojem Anežka Česká je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Anežka Česká doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Anežka Česká v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Anežka Česká na Google.cz

Najít heslo Anežka Česká ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Anežka Česká ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anežka Česká například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Anežka Česká?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Anežka Česká? Kdo to byl Anežka Česká? Kdy se narodil Anežka Česká? Kdy zemřel Anežka Česká? Anežka Česká je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Anežka Česká řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?