Kdo je to?
Kdo je Jiří Martínek? Životopis Jiří Martínek, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Jiří Martínek

Kdo je Jiří Martínek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, historie

Jiří Martínek je český historik a geograf, též osobnost televizní zábavy.
Vystudoval historii a geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, dosáhl na titul Mgr. Dále studoval na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. Získal tituly Ph.D a RNDr.
Živil se jako kartograf, pracoval při Historickém ústavu Akademie věd, profesně se věnuje historii i geografii. Jako vysokoškolský pedagog působí na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně.
Je autorem či spoluautorem řady cestopisů, naučných knih či knih pro děti. Například: Ukrajina a Moldávie - Turistický průvodce po zahraničí; Geograf a cestovatel Jiří Daneš; Dětský ilustrovaný atlas světa; Čeští cestovatelé a mořeplavci či Bulharsko: turistický průvodce po zahraničí.
Do veřejného povědomí vstoupil Jiří Martínek v roce 2021, kdy začal vystupovat v zábavně-vědomostní soutěži TV NOVA Na lovu, kde představuje tzv. lovce, to jest osobu, proti které soutěží ostatní hráči v prokazování všeobecných vědomostí. Poté se v podobné roli účastnil i navazující soutěže nazvané Superlov.Kdo je Jiří Martínek? Životopis Jiří Martínek, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Hlavní data o osobě Jiří Martínek

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1976
Místo narození: Praha

Tento text (Jiří Martínek) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Říje? Vzpomněli byste si na význam slova Pavlač? Znáte pojem SWOT? Znáte definici termínu Přípona?

Klíčová slova: zajímavosti, datum narození, wiki, narození, Jiří Martínek, vysvětlení, osobnosti, historie, osobnost, wikipedie, kdo je Jiří Martínek?, kdy se narodil Jiří Martínek?, informace, život, národnost, popis

Pojem Jiří Martínek je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Martínek v následujících vyhledávačích

Najít heslo Jiří Martínek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jiří Martínek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Jiří Martínek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Jiří Martínek ve Wikipedii

Vyhledat výraz Jiří Martínek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Martínek například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Martínek

Právě nyní již víte Kdo je to Jiří Martínek? Kdy se narodil Jiří Martínek? Kde se narodil Jiří Martínek? Jiří Martínek je v kategorii Historie

Kategorie historie, mapa, jiří Martínek, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jiří Martínek dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Martínek i v jiné kategorii než je historie.