Kdo je to?
Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Chris Martin?

Kdo je Chris Martin? Životopis, informace, biografie, hudba

Christopher Anthony John Martin je anglický zpěvák, textař, kytarista, klavírista a zakladatel úspěšné kapely Coldpay. Martin se narodil ve městě Whitestone v Anglii do rodiny účetního a učitelky hudební výchovy. Chris měl další 4 sourozence. Učil se v místní přípravné škole Exeter Cathedral School, kde se začal věnovat hudbě. Poté se vzdělával na Sherborne School v nedalekém Dorsetu. Po dokončení Sherborne School odešel studovat do Londýna na University College London (UCL) řečtinu a latinu. Seznámil se zde s hudebníkem Jonnym Bucklandem, se kterým založil rockovou kapelu Pectoralz (1996). O dva roky později se kapela přejmenovala na Coldplay (1998). Debutový singl Yellow v roce 2000 zajistil kapele celosvětovou slávu a také první nominaci na cenu Grammy (kategorie Nejlepší rocková skladba). Roku 2000 vydali své debutové album Parachutes. Následovala studiová alba A Rush of Blood to the Head (2002), X&Y (2005), Viva la Vida or Death and All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014), A Head Full of Dreams (2015), Everyday Life (2019) a Music of the Spheres (2021). Doposud kapela prodala okolo 80 miliónů svých desek.
Martin během své kariéry spolupracoval s rapperem Jay-Z na albu Kingdom Come (2006), s kapelou The Streets, se zpěvačkou Nelly Furtado a dalšími.Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Chris Martin

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 3. 1977
Místo narození: Whitestone, Anglie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chris Martin s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Systema? Vzpomněli byste si co označuje výraz Expresionismus? Znáte termín Glycerin? Znáte termín Osoba blízká?

Klíčová slova: wiki, kdo je Chris Martin?, osobnosti, lexikon, místo narození, život, informace, narození, kdy se narodil Chris Martin?, popis, vysvětlení, kde se narodil Chris Martin?, wikipedie, zajímavosti, biografie, Chris Martin

Pojem Chris Martin je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Chris Martin hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Chris Martin ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Chris Martin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Chris Martin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Chris Martin ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Chris Martin ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Martin například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Chris Martin? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Chris Martin? Kdy se narodil Chris Martin? Kde se narodil Chris Martin? Chris Martin je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Chris Martin dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Martin i v jiné kategorii než je hudba.