Kdo je to?
Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Chris Martin

Kdo je Chris Martin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Christopher Anthony John Martin je anglický zpěvák, textař, kytarista, klavírista a zakladatel úspěšné kapely Coldpay. Martin se narodil ve městě Whitestone v Anglii do rodiny účetního a učitelky hudební výchovy. Chris měl další 4 sourozence. Učil se v místní přípravné škole Exeter Cathedral School, kde se začal věnovat hudbě. Poté se vzdělával na Sherborne School v nedalekém Dorsetu. Po dokončení Sherborne School odešel studovat do Londýna na University College London (UCL) řečtinu a latinu. Seznámil se zde s hudebníkem Jonnym Bucklandem, se kterým založil rockovou kapelu Pectoralz (1996). O dva roky později se kapela přejmenovala na Coldplay (1998). Debutový singl Yellow v roce 2000 zajistil kapele celosvětovou slávu a také první nominaci na cenu Grammy (kategorie Nejlepší rocková skladba). Roku 2000 vydali své debutové album Parachutes. Následovala studiová alba A Rush of Blood to the Head (2002), X&Y (2005), Viva la Vida or Death and All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014), A Head Full of Dreams (2015), Everyday Life (2019) a Music of the Spheres (2021). Doposud kapela prodala okolo 80 miliónů svých desek.
Martin během své kariéry spolupracoval s rapperem Jay-Z na albu Kingdom Come (2006), s kapelou The Streets, se zpěvačkou Nelly Furtado a dalšími.Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Chris Martin

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 3. 1977
Místo narození: Whitestone, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Chris Martin s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Pásová pila? Víte co je Pilates? Znáte termín Fjord? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ulož.to?

Klíčová slova: národnost, kde se narodil Chris Martin?, popis, wikipedie, životopis, wiki, biografie, kdy se narodil Chris Martin?, lexikon, osobnost, místo narození, zajímavosti, život, datum narození, hudba, Chris Martin

Pojem Chris Martin je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Chris Martin v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Chris Martin ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Chris Martin ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Chris Martin ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chris Martin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Chris Martin ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Martin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chris Martin

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Chris Martin? Kdy se narodil Chris Martin? Kde se narodil Chris Martin? Chris Martin patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, trombon, chris Martin, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Chris Martin řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Martin i v jiné kategorii než je hudba.