Kdo je to?
Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Chris Martin?

Kdo je Chris Martin? Životopis, informace, biografie, hudba

Christopher Anthony John Martin je anglický zpěvák, textař, kytarista, klavírista a zakladatel úspěšné kapely Coldpay. Martin se narodil ve městě Whitestone v Anglii do rodiny účetního a učitelky hudební výchovy. Chris měl další 4 sourozence. Učil se v místní přípravné škole Exeter Cathedral School, kde se začal věnovat hudbě. Poté se vzdělával na Sherborne School v nedalekém Dorsetu. Po dokončení Sherborne School odešel studovat do Londýna na University College London (UCL) řečtinu a latinu. Seznámil se zde s hudebníkem Jonnym Bucklandem, se kterým založil rockovou kapelu Pectoralz (1996). O dva roky později se kapela přejmenovala na Coldplay (1998). Debutový singl Yellow v roce 2000 zajistil kapele celosvětovou slávu a také první nominaci na cenu Grammy (kategorie Nejlepší rocková skladba). Roku 2000 vydali své debutové album Parachutes. Následovala studiová alba A Rush of Blood to the Head (2002), X&Y (2005), Viva la Vida or Death and All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014), A Head Full of Dreams (2015), Everyday Life (2019) a Music of the Spheres (2021). Doposud kapela prodala okolo 80 miliónů svých desek.
Martin během své kariéry spolupracoval s rapperem Jay-Z na albu Kingdom Come (2006), s kapelou The Streets, se zpěvačkou Nelly Furtado a dalšími.Kdo je Chris Martin? Životopis Chris Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Chris Martin

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 3. 1977
Místo narození: Whitestone, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Chris Martin sdílet s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Systema? Znáte definici termínu Software? Znáte termín Halloween? Pamatujete si definici pojmu Binární soustava?

Klíčová slova: Chris Martin, wiki, wikipedie, biografie, osobnosti, životopis, vysvětlení, osobnost, informace, kdo je Chris Martin?, Chris Martin, datum narození, zajímavosti, popis, hudba, kdy se narodil Chris Martin?

Pojem Chris Martin je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Chris Martin na Google.cz

Najít termín Chris Martin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chris Martin ve Wikipedii

Najít pojem Chris Martin ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Chris Martin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Martin například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Chris Martin? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Chris Martin? Kdy se narodil Chris Martin? Kde se narodil Chris Martin? Chris Martin se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Chris Martin dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Martin i v jiné kategorii než je hudba.