Kdo je to?
Kdo je Renato Zero? Životopis Renato Zero, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Renato Zero

Kdo je Renato Zero? Životopis, informace, biografie, hudba

Renato Fiacchini, pro hudební fajnšmekry spíš známější jako Renato Zero, proslul jako italský zpěvák, skladatel, producent, tanečník a v neposlední řadě také herec. Za svoji dlouho kariéru dokázal prodat přes dva miliony hudebních nosičů, čímž se zařadil mezi největší italské umělce. Jeho cesta za popularitou ale nebyla jednoduchá. Prošel několika zaměstnáními. Vystupoval v reklamě na zmrzlinu, střihl si menší role ve dvou Felliniho filmech, pracoval dokonce jako tanečnice v televizní show, tančil v muzikálech. A to vše pro svoji touhu stát se umělcem. Kvůli tomu ani nedokončil školu.
Celý život bojoval se svojí sexuální orientací. Už jako teenager chodil nalíčený a oblékal se hodně extravagantně. Kritika k němu nebyla vůbec vstřícná. Dokonce musel několikrát ustát urážku: Jsi nula. Renato odpověděl tím, že přijal pseudonym Zero. V roce 1965 nahrál svoje první písně. Ty se však nikdy nedočkaly vydání.
Počátkem 70. let využil své sexuální dvojznačnosti a vzhledu. Nechal se ovlivnit glam-rockovým hnutím. Současně s přibývající popularitou přišlo i obvinění, že napodobuje jiné celebrity. Bojoval s nepřízní a propadáky v podobě jeho singlů. Teprve až v roce 1976 přišel zlom. Vydal svůj první hit nazvaný Madame a konečně prorazil. Další jeho hity začaly lámat italské žebříčky. Další velký úspěch zaznamenal jako herec, když v roce 1979 doslova zazářil ve filmu Ciao Ni. Film tehdy vydělal víc, než propagovaný americký trhák Superman. V roce 1980 si mohl konečně splnit svůj sen a založit vlastní nahrávací společnost.
Dodnes panují dohady o tom, jestli je Zero bisexuál nebo gay. Renato nikdy nepřiznal, jak to vlastně je. On sám se označil za heterosexuála.Kdo je Renato Zero? Životopis Renato Zero, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Renato Zero

Národnost: italská
Datum narození: 30. září 1950
Místo narození: Řím, Itálie

Zaujala vás biografie osobnosti Renato Zero? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Iphone? Pamatujete si definici pojmu Reddit? Pamatujete si definici pojmu Džambulka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zbruf?

Klíčová slova: hudba, hudba, místo narození, životopis, život, osobnost, kdy se narodil Renato Zero?, informace, Renato Zero, kde se narodil Renato Zero?, wiki, lexikon, wikipedie, osobnosti, narození, Renato Zero

Pojem Renato Zero je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Renato Zero ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Renato Zero ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Renato Zero ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Renato Zero ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Renato Zero v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Renato Zero například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Renato Zero? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Renato Zero? Kdy se narodil Renato Zero? Kde se narodil Renato Zero? Renato Zero patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Renato Zero dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Renato Zero i v jiné kategorii než je hudba.