Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis Jaroslav Drbohlav, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jaroslav Drbohlav?

Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslav Drbohlav byl český filmový, televizní a divadelní herec. Drbohlav se narodil v Praze. V dětství se stal členem Dismanova dětského rozhlasového souboru a hrál také v divadle v Domě pionýrů v pražském Karlíně. Po maturitě na střední škole začal studovat na pražské DAMU (1966-1969). Po absolvování DAMU začal hrát v Liberci v Divadle F. X. Šaldy, kde vydržel pět let (1969-1974). Další dva roky působil na volné noze a zahrál si v Národním divadle (Vojna a mír). Následně se roku 1976 přidal k Realistickému divadlu Zdeňka Nejedlého. Začátkem 80. let dostal těžkou cukrovku a roku 1983 musel ze zdravotních důvodů přestat hrát úplně. Nejvíce zazářil v divadelních hrách Jak se vám líbí, Cesta Karla IV. do Francie a zpět, Namlouvání a ženění, Čas tvého života.
Drbohlav ve filmu debutoval v osmi letech ve snímku Buďme připraveni. V následujícím roce si zahrál ve válečném snímku Jurášek (1956). Od té doby vytvořil role ve více než padesáti filmech. Objevil se v oblíbených snímcích Kuřata na cestách (1962), Tři oříšky pro Popelku (1973), Dva muži hlásí příchod (1975), Což takhle dát si špenát (1977), Setkání v červenci (1978), Ta chvíle, ten okamžik (1981).
Drbohlav se také objevil v epizodních rolích televizních seriálů 30 případů majora Zemana (1979), Arabela (1980), Velitel (1981) a Malý pitaval z velkého města (1982).
Drbohlav byl ženatý a měl dceru Evu.
Jaroslav Drbohlav zemřel v roce 1985 ve věku 38 let na následky transplantace ledvin a slinivky. Jeho tělo nové orgány nepřijalo.Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis Jaroslav Drbohlav, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslav Drbohlav

Národnost: česká
Datum narození: 13. 1. 1947
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 28. 4. 1985

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslav Drbohlav? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Aorta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Klopka? Pamatujete si definici pojmu Cysta? Víte co je Manko?

Klíčová slova: osobnosti, popis, národnost, kde se narodil Jaroslav Drbohlav?, wikipedie, vysvětlení, herectví, nežijící, kdo je Jaroslav Drbohlav?, herectví, národnost, Kdy zemřel Jaroslav Drbohlav, lexikon, Jaroslav Drbohlav, kdy se narodil Jaroslav Drbohlav?, narození

Pojem Jaroslav Drbohlav je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Drbohlav ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jaroslav Drbohlav na Google obrázcích

Vyhledat pojem Jaroslav Drbohlav ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jaroslav Drbohlav ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Jaroslav Drbohlav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Drbohlav například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Drbohlav?

Právě jste zjistili Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Kdy se narodil Jaroslav Drbohlav? Kde se narodil Jaroslav Drbohlav? Kdy zemřel Jaroslav Drbohlav? Jaroslav Drbohlav se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Drbohlav řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Drbohlav i v jiné kategorii než je herectví.