Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis Jaroslav Drbohlav, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaroslav Drbohlav

Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslav Drbohlav byl český filmový, televizní a divadelní herec. Drbohlav se narodil v Praze. V dětství se stal členem Dismanova dětského rozhlasového souboru a hrál také v divadle v Domě pionýrů v pražském Karlíně. Po maturitě na střední škole začal studovat na pražské DAMU (1966-1969). Po absolvování DAMU začal hrát v Liberci v Divadle F. X. Šaldy, kde vydržel pět let (1969-1974). Další dva roky působil na volné noze a zahrál si v Národním divadle (Vojna a mír). Následně se roku 1976 přidal k Realistickému divadlu Zdeňka Nejedlého. Začátkem 80. let dostal těžkou cukrovku a roku 1983 musel ze zdravotních důvodů přestat hrát úplně. Nejvíce zazářil v divadelních hrách Jak se vám líbí, Cesta Karla IV. do Francie a zpět, Namlouvání a ženění, Čas tvého života.
Drbohlav ve filmu debutoval v osmi letech ve snímku Buďme připraveni. V následujícím roce si zahrál ve válečném snímku Jurášek (1956). Od té doby vytvořil role ve více než padesáti filmech. Objevil se v oblíbených snímcích Kuřata na cestách (1962), Tři oříšky pro Popelku (1973), Dva muži hlásí příchod (1975), Což takhle dát si špenát (1977), Setkání v červenci (1978), Ta chvíle, ten okamžik (1981).
Drbohlav se také objevil v epizodních rolích televizních seriálů 30 případů majora Zemana (1979), Arabela (1980), Velitel (1981) a Malý pitaval z velkého města (1982).
Drbohlav byl ženatý a měl dceru Evu.
Jaroslav Drbohlav zemřel v roce 1985 ve věku 38 let na následky transplantace ledvin a slinivky. Jeho tělo nové orgány nepřijalo.Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Životopis Jaroslav Drbohlav, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jaroslav Drbohlav

Národnost: česká
Datum narození: 13. 1. 1947
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 28. 4. 1985

Tento text (Jaroslav Drbohlav) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Heroin? Víte co je SIPO? Pamatujete si definici pojmu ScioŠkola? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dislokace?

Klíčová slova: datum narození, osobnost, informace, kdy se narodil Jaroslav Drbohlav?, lexikon, popis, narození, životopis, místo narození, wikipedie, nežijící, kdo to je, národnost, Jaroslav Drbohlav, wiki, zajímavosti

Pojem Jaroslav Drbohlav je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Jaroslav Drbohlav ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Drbohlav ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Drbohlav ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Jaroslav Drbohlav na Google.cz

Hledat videa s názvem Jaroslav Drbohlav na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Drbohlav například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Drbohlav?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jaroslav Drbohlav? Kdy se narodil Jaroslav Drbohlav? Kde se narodil Jaroslav Drbohlav? Kdy zemřel Jaroslav Drbohlav? Jaroslav Drbohlav patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, bruneta kudrnatá, jaroslav Drbohlav, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jaroslav Drbohlav třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Drbohlav i v jiné kategorii než je herectví.