Kdo je to?
Kdo je to Pacholek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pacholek? Lidé, hanlivé

Pacholek

Co znamená a jaký je význam slova Pacholek?

Pacholek bylo dříve označení pomocného pracovníka, nejčastěji v zemědělství. Dnes ho v tomto významu známe nejčastěji z různých pohádek, případně pověstí. Pacholek nebo čeledín pomáhal s tím, co bylo právě potřeba, nebyl tedy zaměřen jen na jeden určitý druh činnosti, nejednalo se o vysoce kvalifikovanou práci. Ostatně čeledíni v pohádkách (podobně jako jejich ženské protějšky děvečky) často pracovali za stravu, ubytování a nějaký skromný peníz. Jestliže dnes řekneme o někom, že je pacholek, sdělujeme tím, že daného člověka považujeme za mizeru nebo lumpa, tedy někoho bezcharakterního s nečestnými postranními úmysly.


Kdo je to Pacholek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pacholek? Lidé, hanlivé

Tento text (Pacholek) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Družstevní byt? Víte co je Betlémská hvězda? Znáte definici termínu Impotence? Vzpomněli byste si co označuje výraz IQ?

Klíčová slova: přesný výraz, hanlivé, hanlivé, informace, wikipedie, slovo, přesný význam, synonymum, definice, Pacholek, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, původ slova, co znamená, Pacholek

Pojem Pacholek je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Pacholek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pacholek na Youtube

Vyhledat heslo Pacholek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Pacholek ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Pacholek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacholek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pacholek

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Pacholek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pacholek? Definice pojmu Pacholek patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, hlupáci, pacholek, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, slovo, definici, slovíčko například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).