Kdo je to?
Kdo je to, byl Pacholek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pacholek? Lidé, hanlivé

Kdo je to Pacholek?

Co znamená a jaký je význam slova Pacholek?

Pacholek bylo dříve označení pomocného pracovníka, nejčastěji v zemědělství. Dnes ho v tomto významu známe nejčastěji z různých pohádek, případně pověstí. Pacholek nebo čeledín pomáhal s tím, co bylo právě potřeba, nebyl tedy zaměřen jen na jeden určitý druh činnosti, nejednalo se o vysoce kvalifikovanou práci. Ostatně čeledíni v pohádkách (podobně jako jejich ženské protějšky děvečky) často pracovali za stravu, ubytování a nějaký skromný peníz. Jestliže dnes řekneme o někom, že je pacholek, sdělujeme tím, že daného člověka považujeme za mizeru nebo lumpa, tedy někoho bezcharakterního s nečestnými postranními úmysly.


Kdo je to, byl Pacholek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pacholek? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Pacholek s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Windows update? Vzpomenete si na definici slova Komedie? Znáte definici termínu Oligarcha? Vzpomněli byste si na význam slova IronKey?

Klíčová slova: hanlivé, přesný výraz, etymologie, co znamená, lexikon, popis, slovo, termín, Pacholek, význam pojmu, odborný výraz, pojem, původ slova, kdo je Pacholek?, vysvětlení, definice

Pojem Pacholek je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Pacholek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Pacholek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pacholek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pacholek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacholek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Pacholek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pacholek? Kdo to byl Pacholek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pacholek? Definice pojmu Pacholek je v sekci hanlivé. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít pojem, definici, text, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Pacholek hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).