Kdo je to?
Kdo je to Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eunuch? Lidé, historie

Eunuch

Co znamená a jaký je význam slova Eunuch?

Eunuch čili strážce lože je pojmenování muže se speciálními úkoly. Takový muž buď podstoupil kastraci, nebo byl impotentní. Kastrace se často prováděla v nízkém věku a eunuch pak zastával funkci na dvoře vládce, mohl být pěvcem či úředníkem, ovšem nejčastěji bývají tímto pojmem označováni strážci a sluhové v harémech.
Vzhledem k tomu, že tito muži neměli vlastní rodiny a slíbili věrnost výhradně vládci, byli považováni za důvěryhodné a mohli získat poměrně vekou moc. Eunuchové se vyskytovali již ve starověku.Kdo je to Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eunuch? Lidé, historie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Poezie? Víte co je Vodní dýmka? Znáte termín Fatva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rajský plyn?

Klíčová slova: synonymum, historie, co znamená, přesný výraz, lexikon, přesný význam, význam slova, etymologie, vysvětlení, slovo, informace, odborný výraz, popis, původ slova, historie, Eunuch

Pojem Eunuch je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Eunuch v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Eunuch ve Wikislovníku

Hledat slovo Eunuch ve Wikipedii

Hledat heslo Eunuch ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eunuch ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Eunuch ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eunuch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Eunuch, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Eunuch? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Eunuch? Definice pojmu Eunuch patří do kategorie Historie

Kategorie historie, dvorní dáma, eunuch, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?