Kdo je to?
Kdo je to, byl Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Eunuch? Lidé, historie

Kdo je to Eunuch?

Co znamená a jaký je význam slova Eunuch?

Eunuch čili strážce lože je pojmenování muže se speciálními úkoly. Takový muž buď podstoupil kastraci, nebo byl impotentní. Kastrace se často prováděla v nízkém věku a eunuch pak zastával funkci na dvoře vládce, mohl být pěvcem či úředníkem, ovšem nejčastěji bývají tímto pojmem označováni strážci a sluhové v harémech.
Vzhledem k tomu, že tito muži neměli vlastní rodiny a slíbili věrnost výhradně vládci, byli považováni za důvěryhodné a mohli získat poměrně vekou moc. Eunuchové se vyskytovali již ve starověku.Kdo je to, byl Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Eunuch? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Eunuch s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Progrese? Rozumíte pojmu Anesteziologie? Znáte termín Anesteziologie? Znáte pojem Anuita?

Klíčová slova: původ slova, definice, formulace, kdo to je, přesný význam, odborný výraz, pojem, význam pojmu, lexikon, kdo je Eunuch?, heslo, termín, Eunuch, synonymum, historie, etymologie

Pojem Eunuch je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Eunuch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Eunuch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Eunuch ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Eunuch ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eunuch například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Eunuch

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Eunuch? Kdo to byl Eunuch? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Eunuch? Definice pojmu Eunuch je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?