Kdo je to?
Kdo byl Viktor Vrabec? Životopis Viktor Vrabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Viktor Vrabec

Kdo byl Viktor Vrabec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Viktor Vrabec byl český filmový, seriálový a divadelní herec. Vrabec se narodil ve Vysokém Mýtě. Studoval na gymnáziu v Jindřichově Hradci, kde posbíral své první divadelní zkušenosti. Po maturitě na gymnáziu chvíli hrál v Severomoravském divadle v Šumperku. Poté začal studovat na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po absolutoriu na JAMU začal hostovat v Divadle na Vinohradech (Matka) a v Národním divadle v Praze (Lucerna). První stále angažmá získal roku 1967, a to v plzeňském Divadle J. K. Tyla. V divadle působil v letech 1967-1979. Z Plzně se vrátil zpět do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle S. k. Neumanna (dnešní divadlo Pod Palmovkou). V tomto divadle odehrál celých 19 sezón. V roce 1998 se Vrabec vrátil zpět do plzeňského Divadla J. K. Tyla, kde působil až do roku 2016, kdy odešel do důchodu. Celkem v plzeňském divadle odehrál 28 sezón.
Vrabec debutoval v roce 1965 ve snímku Sjezd abiturientů. Od té doby ztvárnil více než třicet filmových rolí. Mezi ty známější patří Smrt talentovaného ševce (1982), Lyžař v parném létě (1984), Dvě z Paříže (1988), Poslední motýl (1990), Byl jednou jeden polda II – Major Maisner opět zasahuje! (1997), Jak ukrást Dagmaru (2001) a Já, Olga Hepnarová (2016).
Nejvíce se Viktor Vrabec proslavil v seriálu Zákony pohybu, kde ztvárnil roli ředitele Hájka (1975). Později si zahrál v televizních seriálech Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Přísahám a slibuji (1990), Náhrdelník, Hříchy pátera Knoxe (1992).
Kromě herectví se věnoval také dabingu (úprava dialogů a režie) a v rozhlase.
Viktor Vrabec zemřel dne 2. Ledna roku 2022. V době úmrtí mu bylo 80 let.Kdo byl Viktor Vrabec? Životopis Viktor Vrabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Viktor Vrabec

Národnost: česká
Datum narození: 18. 5. 1941
Místo narození: Vysoké Mýto, Československo
Datum úmrtí: 2. 1. 2022

Tento text (Viktor Vrabec) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Antifa? Znáte definici termínu Příbor? Znáte termín Avatar? Pamatujete si definici pojmu Marengo?

Klíčová slova: národnost, národnost, místo narození, nežijící, wiki, Viktor Vrabec, kde se narodil Viktor Vrabec?, narození, kdo to je, Viktor Vrabec, datum úmrtí, osobnosti, herectví, zajímavosti, herectví, životopis

Pojem Viktor Vrabec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Viktor Vrabec na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Viktor Vrabec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Viktor Vrabec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Viktor Vrabec ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Viktor Vrabec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktor Vrabec například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktor Vrabec

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Viktor Vrabec? Kdy se narodil Viktor Vrabec? Kde se narodil Viktor Vrabec? Kdy zemřel Viktor Vrabec? Viktor Vrabec je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec pohled do neznáma, viktor Vrabec, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Viktor Vrabec dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktor Vrabec i v jiné kategorii než je herectví.