Kdo je to?
Kdo je Soňa Červená? Životopis Soňa Červená, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Soňa Červená?

Kdo je Soňa Červená? Životopis, informace, biografie, hudba

Soňa Červená je česká operní pěvkyně.
Pochází z umělecky založené rodiny a od mládí následovala rodinnou tradici.
Nejdříve flirtovala s divadlem a filmem, brzy však přesedlala na operu. Nejdříve působila několik let v Brně, poté přešla do Berlína a po své emigraci vystupovala jako přední operní diva na řadě slavních pódiích po celém světě, především v Německu, Rakousku a San Franciscu.
Její umělecké debuty proběhly v Osvobozeném divadle Voskovce a Wericha, kde zpívala ve hře Divotvorný hrnec, v československé komedii Poslední mohykán (1947) a ve Smetanově Prodané nevěstě.
Soňa Červená zpívala v průběhu své kariéry mezzosopránové i altové role. Jednou z jejích nejslavnějších rolí je Bizetova Carmen, představovala však desítky dalších slavných operních hrdinek.
Od roku 1952 byla členkou brněnského operního souboru - zde vystupovala v Janáčkových, Mozartových či Dvořákových operách. Postupně se profilovala jako excelentní operní zpěvačka a svou pozici potvrzovala úspěchy v prestižních soutěžích (například úspěch na Mezinárodní pěvecké soutěži o cenu Emmy Destinové).
V roce 1958 získala angažmá v Berlíně a zde si vybudovala renomé excelentní umělkyně. Když poté v roce 1962 emigrovala z Československa, nebyl pro ni problém najít na západě nové angažmá. Na světových pódiích zářila snad ve všech slavných operních kusech od Verdiho, přes Mozarta až po Wagnera. Dlouhodobě hrála v Západním Berlíně, ve Frankfurtu nad Mohanem a hostovala v San Franciscu. Během své kariéry se zvláštním zalíbením vystupovala v Janáčkových operách a dostávala tak jeho jméno do povědomí světové veřejnosti.
Je mimo jiné držitelkou zvláštní ceny kolegia udělované v rámci Thálií. Za roli Milady Horákové v opeře Zítra se bude... získala Cenu Alféda Radoka a dále též v roce 2013 obdržela během předávání státních vyznamenání medaili Za zásluhy.
Otcem Soni Červené byl známý umělec a zakladatel kabaretu Červená sedma - Jiří Červený.Kdo je Soňa Červená? Životopis Soňa Červená, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Soňa Červená

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1925
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Soňa Červená? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Plichta? Víte, co je to Prána? Znáte pojem Brod? Rozumíte pojmu Swag?

Klíčová slova: životopis, Soňa Červená, osobnost, kde se narodila Soňa Červená?, lexikon, kdo je Soňa Červená?, vysvětlení, informace, wikipedie, wiki, národnost, popis, Soňa Červená, osobnosti, hudba, hudba

Pojem Soňa Červená je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Soňa Červená ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Soňa Červená ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Soňa Červená ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Soňa Červená na Google.cz

Hledat videa s názvem Soňa Červená na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Soňa Červená například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Soňa Červená

Právě nyní již víte Kdo je to Soňa Červená? Kdy se narodila Soňa Červená? Kde se narodila Soňa Červená? Soňa Červená se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Soňa Červená řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Soňa Červená i v jiné kategorii než je hudba.