Kdo je to?
Kdo je Ronaldo? Životopis Ronaldo, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ronaldo

Kdo je Ronaldo? Životopis, informace, biografie, sport

Luis Nazario de Lima, známý jako Ronaldo, byl brazilský legendární útočník, mistr světa a dvojnásobný držitel Zlatého míče z let 1997 a 2002. Ronaldo se narodil v brazilském Rio de Janeiru v chudinské čtvrti Bento Ribeiro. Má bratra Nelinha a sestru Lone.
V letech 1990-1993 oblékal dres klubu São Cristóvão. Odtud jej získal další brazilský klub Cruzeiro, kde v sezóně 1993-1994 nastřílel ve 14 zápasech 12 branek. V klubu dostal přezdívku Ronaldinho. Ronaldo měl teprve 17 let, když ho nominoval trenér brazilské reprezentace na MS 1994 v USA. Na MS však nenastoupil, ale i tak získal svou první zlatou medaili a titul mistra světa.
V létě 1994 přestoupil do holandského klubu PSV Eindhoven, kde během 2 sezón odehrál 46 zápasů a vsítil 42 branek. Po sezóně 1994-1995 měl v lize na kontě 30 zásahů. Během druhé sezóny měl častější problémy s kolenem a vynechal několik zápasů. Na konci sezóny získal s týmem Nizozemský fotbalový pohár.
V létě 1996 přestoupil na jednu sezónu do španělské Barcelony za 15 milionů eur. V katalánském velkoklubu nastřílel v lize 34 gólů v 37 zápasech.
Po roce ve Španělsku podepsal ve 20 letech pětiletý kontrakt s milánským Interem za 28 milionů eur (nejdražší přestup v historii). Na konci první sezóny 1997-1998 získal s klubem Pohár UEFA a v lize měl na kontě 25 branek za 32 zápasů. Od druhé sezóny měl časté zdravotní problémy. Kvůli zranění vynechal celý ročník 2000-2001.
Po pěti letech v Interu přestoupil do španělského velkoklubu Real Madrid za 45 milionů eur (opět nejdražší přestup). V Madridu Ronaldo hrál v letech 2002-2007 a stal se součástí úspěšného týmu, kterému se přezdívalo El Galácticos (Raúl, Zidane, Beckham, a další). Za 127 zápasů skóroval celkem 83x a dopomohl týmu k zisku dvou mistrovských titulů v sezoně 2002-2003 a 2006-2007.
Z Madridu Ronaldo přestoupil za 7,5 milionů eur do Milána, tentokrát ke konkurenčnímu AC. V týmu Rossoneri (červenočerní) nastoupil ve dvou sezonách k pouhým dvaceti ligovým utkáním, ve kterých dal 8 branek. V Miláně však převládaly problémy s kolenem a musel jít na operaci.
Po vypršení dvouleté smlouvy Ronaldo odešel zdarma do brazilského týmu SC Corinthians Paulista. V týmu Corinthians hrál v letech 2009-2011. Ve 31 utkáních vstřelil 18 branek.
Za reprezentaci hrál Ronaldo na MS 1994, 1998, 2002 a 2006. Zlatou medaili získal na MS 1994 a 2002. Stříbro získal s reprezentací na MS 1998. Během zápasů na MS vsítil celkem 15 branek (2. nejlepší střelec MS). Dvakrát vyhrál s Brazílií Copa América (1997 a 1999). V letech 1994-2011 dal za Brazílii v 98 zápasech 62 branek. Kariéru ukončil v roce 2011 ve 34 letech.
Ronaldo měl přezdívku O Fenômeno (Fenomén).
V současnosti je spoluvlastníkem a ředitelem španělského týmu Real Valladolid.
Doposud byl třikrát ženatý. S bývalými ženami má Ronaldo 4 děti (Ronald Domingues, Alexander, Marie Alice a Maria Sophia).Kdo je Ronaldo? Životopis Ronaldo, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Ronaldo

Národnost: brazilská
Datum narození: 18. 9. 1976
Místo narození: Bento Ribeiro, Brazílie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ronaldo sdílet s ostatnímina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bulgur? Vzpomněli byste si na význam slova Osmóza? Víte, co je to Medvědí služba? Znáte definici termínu Lymfa?

Klíčová slova: Ronaldo, informace, sport, Ronaldo, narození, životopis, místo narození, kde se narodil Ronaldo?, osobnost, život, datum narození, lexikon, wikipedie, kdy se narodil Ronaldo?, popis, biografie

Pojem Ronaldo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Ronaldo na Google obrázcích

Hledat pojem Ronaldo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Ronaldo v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Ronaldo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ronaldo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ronaldo například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ronaldo

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Ronaldo? Kdy se narodil Ronaldo? Kde se narodil Ronaldo? Ronaldo se nachází v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ronaldo dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ronaldo i v jiné kategorii než je sport.