Kdo je to?
Kdo je Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jimmy Carter?

Kdo je Jimmy Carter? Životopis, informace, biografie, politici

Jimmy Carter, celým jménem James Earl Carter je politik, byl 39.prezidentem Spojených států. Zastával také funkci guvernéra a senátora státu Georgia. Jako prezident vytvořil národní energetickou politiku a reformoval vládu. Zasloužil se i o ochranu životního prostředí.
Jimmy Carter byl úspěšný i v mezinárodní politice, uzavřel dohodu o Panamském průplavu, jednal o dohodě Salt II. A navázal řadu diplomatických styků s Čínou. Po ukončení prezidenského období se věnoval charitě. V roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír.Kdo je Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jimmy Carter

Národnost: USA
Datum narození: 1. říjen 1924
Místo narození: Plains

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jimmy Carter s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Egocentrismus? Vzpomenete si na definici slova Agroturistika? Víte, co je to Ážio? Vzpomněli byste si na význam slova Ramen?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, kdy se narodil Jimmy Carter?, osobnosti, politici, místo narození, wiki, popis, Jimmy Carter, biografie, národnost, politici, osobnost, informace, život, datum narození

Pojem Jimmy Carter je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Jimmy Carter ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Jimmy Carter na Youtube

Vyhledat pojem Jimmy Carter ve Wikipedii

Hledat výraz Jimmy Carter v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Jimmy Carter na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jimmy Carter například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Jimmy Carter?

Právě jste zjistili Kdo je to Jimmy Carter? Kdy se narodil Jimmy Carter? Kde se narodil Jimmy Carter? Jimmy Carter patří do sekce Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jimmy Carter dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimmy Carter i v jiné kategorii než je politici.