Kdo je to?
Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Antonín Dvořák?

Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonín Dvořák, celým jménem Antonín Leopold Dvořák, patří k celosvětově proslulým hudebním skladatelům a z našich komponistů je celkově nejhranější nejen na festivalech vážné hudby a při vystoupení známých orchestrů, ale i laickou veřejností. Složení jeho děl a síla melodií je oceňována i současnými odborníky.
Antonín Dvořák byl autorem různorodé tvorby, nejproslulejší jsou jeho vokálně instrumentální skladby, opery a komorní hudba. K nejhranějším dílům patří opera Rusalka, skladba Requiem nebo Slovanské tance.Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Antonín Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1841
Místo narození: 1. května 1904
Datum úmrtí: Nelahozeves

Zaujala vás biografie osobnosti Antonín Dvořák? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Loftový byt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vkladní knížka? Vzpomenete si na definici slova Rotační výuka? Víte co je Větný celek?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, zajímavosti, lexikon, kdy se narodil Antonín Dvořák?, Antonín Dvořák, Antonín Dvořák, kdo to je, kdo je Antonín Dvořák?, osobnosti, život, národnost, hudba, kde se narodil Antonín Dvořák?, datum narození, Kdy zemřel Antonín Dvořák

Pojem Antonín Dvořák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Antonín Dvořák na Youtube

Najít slovo Antonín Dvořák ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Antonín Dvořák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Antonín Dvořák ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Dvořák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Dvořák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Dvořák?

Právě jste zjistili Kdo byl Antonín Dvořák? Kdy se narodil Antonín Dvořák? Kde se narodil Antonín Dvořák? Kdy zemřel Antonín Dvořák? Antonín Dvořák je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Dvořák dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Dvořák i v jiné kategorii než je hudba.