Kdo je to?
Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Antonín Dvořák?

Kdo to byl Antonín Dvořák? Stručný životopis

Antonín Dvořák, celým jménem Antonín Leopold Dvořák, patří k celosvětově proslulým hudebním skladatelům a z našich komponistů je celkově nejhranější nejen na festivalech vážné hudby a při vystoupení známých orchestrů, ale i laickou veřejností. Složení jeho děl a síla melodií je oceňována i současnými odborníky.
Antonín Dvořák byl autorem různorodé tvorby, nejproslulejší jsou jeho vokálně instrumentální skladby, opery a komorní hudba. K nejhranějším dílům patří opera Rusalka, skladba Requiem nebo Slovanské tance.Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Antonín Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1841
Místo narození: 1. května 1904
Datum úmrtí: Nelahozeves

Popis osobnosti Antonín Dvořák můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Fleece? Znáte pojem Kalcifikace? Vzpomenete si na definici slova Normalizace? Vzpomenete si na definici slova Nádvoří?

Klíčová slova: přesný význam, definice, heslo, popis, popis, vysvětlení, co znamená, význam slova, význam, odborný výraz, wiki, pojem, slovo, původ slova, formulace, informace

Pojem Antonín Dvořák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Antonín Dvořák

Vyhledat slovo Antonín Dvořák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Antonín Dvořák ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Antonín Dvořák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Antonín Dvořák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Dvořák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Antonín Dvořák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Antonín Dvořák? Kdo to byl Antonín Dvořák? Kdy se narodil Antonín Dvořák? Kde se narodil Antonín Dvořák? Kdy zemřel Antonín Dvořák? Antonín Dvořák se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Antonín Dvořák třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Dvořák i v jiné kategorii než je hudba.