Kdo je to?
Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Antonín Dvořák

Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonín Dvořák, celým jménem Antonín Leopold Dvořák, patří k celosvětově proslulým hudebním skladatelům a z našich komponistů je celkově nejhranější nejen na festivalech vážné hudby a při vystoupení známých orchestrů, ale i laickou veřejností. Složení jeho děl a síla melodií je oceňována i současnými odborníky.
Antonín Dvořák byl autorem různorodé tvorby, nejproslulejší jsou jeho vokálně instrumentální skladby, opery a komorní hudba. K nejhranějším dílům patří opera Rusalka, skladba Requiem nebo Slovanské tance.Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Antonín Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1841
Místo narození: 1. května 1904
Datum úmrtí: Nelahozeves

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Dvořák s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Funkční prádlo? Znáte pojem Učební plán? Vzpomenete si na definici slova Internet věcí? Vzpomenete si na definici slova Viktimizace?

Klíčová slova: národnost, popis, Kdy zemřel Antonín Dvořák, hudba, osobnost, hudba, Antonín Dvořák, narození, datum úmrtí, zajímavosti, Antonín Dvořák, místo narození, kde se narodil Antonín Dvořák?, nežijící, kdo je Antonín Dvořák?, životopis

Pojem Antonín Dvořák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Antonín Dvořák ve Wikislovníku

Hledat termín Antonín Dvořák ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Antonín Dvořák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Antonín Dvořák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Antonín Dvořák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Dvořák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Antonín Dvořák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Antonín Dvořák? Kdy se narodil Antonín Dvořák? Kde se narodil Antonín Dvořák? Kdy zemřel Antonín Dvořák? Antonín Dvořák se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Antonín Dvořák třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Dvořák i v jiné kategorii než je hudba.