Kdo je to?
Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Antonín Dvořák?

Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonín Dvořák, celým jménem Antonín Leopold Dvořák, patří k celosvětově proslulým hudebním skladatelům a z našich komponistů je celkově nejhranější nejen na festivalech vážné hudby a při vystoupení známých orchestrů, ale i laickou veřejností. Složení jeho děl a síla melodií je oceňována i současnými odborníky.
Antonín Dvořák byl autorem různorodé tvorby, nejproslulejší jsou jeho vokálně instrumentální skladby, opery a komorní hudba. K nejhranějším dílům patří opera Rusalka, skladba Requiem nebo Slovanské tance.Kdo byl Antonín Dvořák? Životopis Antonín Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Antonín Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1841
Místo narození: 1. května 1904
Datum úmrtí: Nelahozeves

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Antonín Dvořák sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Loftový byt? Víte, co je to Komunitní přenos? Vzpomenete si na definici slova Sukralóza? Rozumíte pojmu Diosmin?

Klíčová slova: popis, datum narození, informace, biografie, národnost, životopis, místo narození, wiki, narození, osobnost, hudba, kde se narodil Antonín Dvořák?, hudba, kdy se narodil Antonín Dvořák?, kdo je Antonín Dvořák?, osobnosti

Pojem Antonín Dvořák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Antonín Dvořák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Antonín Dvořák ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Antonín Dvořák ve vyhledávači Yandex

Najít termín Antonín Dvořák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Antonín Dvořák ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Dvořák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Dvořák?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Antonín Dvořák? Kdy se narodil Antonín Dvořák? Kde se narodil Antonín Dvořák? Kdy zemřel Antonín Dvořák? Antonín Dvořák patří do sekce Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Antonín Dvořák kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Dvořák i v jiné kategorii než je hudba.