Kdo je to?
Kdo je Petr Hladík? Životopis Petr Hladík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Hladík

Kdo je Petr Hladík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Hladík je český politik.
Vystudoval aplikovanou informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Dosáhl titulu Mgr.
Svou politickou kariéru spojil s lidovci, tedy s KDU-ČSL. Do strany vstoupil v roce 2010, v tomtéž roce poprvé uspěl v komunálních volbách a stal se zastupitelem na Brně-střed. Od roku 2012 byl předsedou Mladých lidovců. Brněnským zastupitelem se stal v roce 2014, totéž se mu podařilo v roce 2018 a stal se 1. náměstkem primátorky.
V roce 2019 se stal místopředsedou KDU-ČSL a v této funkci zůstal i po letech 2020 a 2022. Po sněmovních volbách v roce 2022 o něm bylo uvažováno jako o kandidátovi na post ministra životního prostředí, nicméně chtěl se soustředit na nadcházející komunální volby. V těch se mu opět podařilo obhájit post brněnského zastupitele.
V roce 2022 však kvůli zdravotním důvodům rezignovala ministryně životního prostředí Anna Hubáčková a Petr Hladík se znovu dostal do nominace. Ve stejné době však zasahovala policie na brněnském magistrátu kvůli kauze s kupčením s městskými byty - a aféra se dotkla i Hladíka, mimo jiné mu byla zapečetěna kancelář. Jeho nominace na post ministra životního prostředí tak byla odložena, než se situace vyjasní, a funkce se dočasně ujal šéf lidovců Marian Jurečka.Kdo je Petr Hladík? Životopis Petr Hladík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Petr Hladík

Národnost: česká
Datum narození: 28. září 1984
Místo narození: Osová Bítýška

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Hladík? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Veni vidi vici? Vzpomněli byste si na význam slova Vitamín A? Rozumíte pojmu Kružba? Znáte definici termínu Mexická káva?

Klíčová slova: wikipedie, lexikon, národnost, Petr Hladík, vysvětlení, kde se narodil Petr Hladík?, biografie, osobnost, narození, kdo je Petr Hladík?, osobnosti, místo narození, datum narození, zajímavosti, informace, popis

Pojem Petr Hladík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Petr Hladík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Petr Hladík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Hladík ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Petr Hladík ve Wikislovníku

Hledat pojem Petr Hladík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hladík například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Petr Hladík?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Petr Hladík? Kdy se narodil Petr Hladík? Kde se narodil Petr Hladík? Petr Hladík je v kategorii Politici

Kategorie politici, kongresmen v košili, petr Hladík, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Petr Hladík například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hladík i v jiné kategorii než je politici.