Kdo je to?
Kdo je Petr Hladík? Životopis Petr Hladík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Petr Hladík?

Kdo je Petr Hladík? Životopis, informace, biografie, politici

Petr Hladík je český politik.
Vystudoval aplikovanou informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Dosáhl titulu Mgr.
Svou politickou kariéru spojil s lidovci, tedy s KDU-ČSL. Do strany vstoupil v roce 2010, v tomtéž roce poprvé uspěl v komunálních volbách a stal se zastupitelem na Brně-střed. Od roku 2012 byl předsedou Mladých lidovců. Brněnským zastupitelem se stal v roce 2014, totéž se mu podařilo v roce 2018 a stal se 1. náměstkem primátorky.
V roce 2019 se stal místopředsedou KDU-ČSL a v této funkci zůstal i po letech 2020 a 2022. Po sněmovních volbách v roce 2022 o něm bylo uvažováno jako o kandidátovi na post ministra životního prostředí, nicméně chtěl se soustředit na nadcházející komunální volby. V těch se mu opět podařilo obhájit post brněnského zastupitele.
V roce 2022 však kvůli zdravotním důvodům rezignovala ministryně životního prostředí Anna Hubáčková a Petr Hladík se znovu dostal do nominace. Ve stejné době však zasahovala policie na brněnském magistrátu kvůli kauze s kupčením s městskými byty - a aféra se dotkla i Hladíka, mimo jiné mu byla zapečetěna kancelář. Jeho nominace na post ministra životního prostředí tak byla odložena, než se situace vyjasní, a funkce se dočasně ujal šéf lidovců Marian Jurečka.Kdo je Petr Hladík? Životopis Petr Hladík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Petr Hladík

Národnost: česká
Datum narození: 28. září 1984
Místo narození: Osová Bítýška

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Hladík s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Mass storage? Vzpomenete si na definici slova Scio? Rozumíte pojmu Cidlina? Vzpomněli byste si na význam slova Vrstevnice?

Klíčová slova: kde se narodil Petr Hladík?, informace, životopis, místo narození, kdo je Petr Hladík?, lexikon, wikipedie, popis, zajímavosti, datum narození, život, Petr Hladík, národnost, osobnost, Petr Hladík, wiki

Pojem Petr Hladík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Petr Hladík na Google obrázcích

Hledat termín Petr Hladík ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Petr Hladík ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Petr Hladík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Petr Hladík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hladík například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Hladík

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Hladík? Kdy se narodil Petr Hladík? Kde se narodil Petr Hladík? Petr Hladík se nachází v sekci Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Hladík dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hladík i v jiné kategorii než je politici.