Kdo je to?
Kdo je Lucie Trmíková? Životopis Lucie Trmíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lucie Trmíková

Kdo je Lucie Trmíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lucie Trmíková je česká divadelní a televizní herečka, zpěvačka, scénáristka a vysokoškolská profesorka.
Lucie se narodila 17. července 1969 v Kolíně. Po základní a střední škole v rodném městě vystudovala Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Poté hrála v Divadle Komedie a pak také v Divadle Miriam, které vlastní divadelní společnost Petrklíč. V Petrklíči pracovala i jako lektorka herecké dílny. Sehrála nespočet divadelních rolí, jako například Věrku ve hře Miriam Lenky Lagronové, Terezku ve stejnojmenné hře Lenky Lagronové nebo Hildu Wangelovou v Ibsenově hře Stavitel Stolness. Za roli Terezky získala v roce 1997 Cenu Alfréda Radocka. Oceněna byla však ještě jednou, tentokrát získala Cenu Thalie v kategorii činohra - ženy v roce 2019 za roli Anny ve hře Soukromé rozhovory. Lucie se ovšem neomezuje jen na hraní, stala se i scénáristkou, a to když napsala divadelní hru Mlčky křičet na motivy ze života francouzské filozofky Simone Weilové. Sama v této hře i účinkovala, a to v hlavní roli - hrála přímo postavu filozofky, skvěle jí sekundoval Saša Rašilov jako představitel všech ostatních rolí a konferenciéra zároveň. Hra se hrála na prknech Studia Hrdinů poprvé v roce 2014 a režíroval ji Jan Nebeský, který je současně Luciiným manželem, mají spolu tři děti: Vojtu, Josefa a Kristýnu.
Lucie si zahrála i v mnoha televizních filmech a seriálech, mohli jste ji vidět například ve filmu Dvojčata, seriálech Ordinace v Růžové zahradě, To nevymyslíš!, Na vlastní nebezpečí, Život a doba soudce A. K., nebo ve snímku Pojedeme k moři.
Od roku 2021 také zúročuje své znalosti a zkušenosti na DAMU, kde připravuje nové talenty.Kdo je Lucie Trmíková? Životopis Lucie Trmíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Lucie Trmíková

Národnost: česká
Datum narození: 17. 7. 1969
Místo narození: Kolín

Popis osobnosti Lucie Trmíková můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Přípona? Pamatujete si definici pojmu Holokaust? Vzpomněli byste si na význam slova Glycerol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Saturace?

Klíčová slova: herectví, Lucie Trmíková, vysvětlení, kdy se narodila Lucie Trmíková?, informace, osobnosti, narození, popis, lexikon, wikipedie, život, datum narození, wiki, herectví, Lucie Trmíková, životopis

Pojem Lucie Trmíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Lucie Trmíková hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Lucie Trmíková ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Lucie Trmíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Lucie Trmíková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Lucie Trmíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Lucie Trmíková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Trmíková například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Lucie Trmíková? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Lucie Trmíková? Kdy se narodila Lucie Trmíková? Kde se narodila Lucie Trmíková? Lucie Trmíková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec knír blondýn, lucie Trmíková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lucie Trmíková dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Trmíková i v jiné kategorii než je herectví.