Kdo je to?
Kdo je Peter Kliment? Životopis Peter Kliment, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Peter Kliment

Kdo je Peter Kliment? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Peter Kliment je slovenský hudebník, hudební producent, vydavatel, textař a majitel nahrávací společnosti Semeš Recorging.
Peter se narodil 27. června 1966 v Trenčíně v tehdejším Československu. Jeho rodiči byli Ervín Kliment a Eva Lacková. Během základní školy navštěvoval Lidovou školu umění, kde se naučil hrát na klavír a zpívat. Jako střední školu vystudoval SPSŠ stavební v Trenčíně. Maturoval v roce 1986 a ještě téhož roku se stal členem skupiny Indigo Petera Nagyho, kde působil jako zpěvák a hráč na klávesové nástroje. Se skupinou vystupoval 5 let, poté se na dalších pět let vydal hledat inspiraci do zahraničí, navštívil v té době například Německo, Bulharsko, Rusko nebo Skandinávii. V roce 1995 založil svou vlastní nahrávací společnost Semeš Recording, která sídlí ve slovenských Čachticích. O 10 let později založil ještě uměleckou agenturu ModeRato.
Jeho práci kromě jiného charakterizuje spolupráce s renomovanými zpěváky jak ze Slovenska, tak ze zahraničí. Spolupracoval nebo spolupracuje například s Peterem Stašákem, Dušanem Grúněm, Evou Mrázikovou nebo Sisou Sklovskou. Kromě písní je autorem také videoklipů a designů CD. Má za sebou mnoho ocenění Zlatá a Platinová deska. Dvě ceny si přivezl i ze skladatelské soutěže v německém Aachenu.
Mezi jeho záliby - kromě hudby - patří malování, fotografování a sport, zvláště tenis.Kdo je Peter Kliment? Životopis Peter Kliment, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Peter Kliment

Národnost: slovenská
Datum narození: 27. 6. 1966
Místo narození: Trenčín

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Peter Kliment sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova App Store? Pamatujete si definici pojmu Outfit? Víte co je Křtiny? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kriket?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, osobnost, životopis, lexikon, národnost, Peter Kliment, zajímavosti, wiki, kdy se narodil Peter Kliment?, život, datum narození, biografie, hudba, narození, kdo je Peter Kliment?

Pojem Peter Kliment je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Peter Kliment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Peter Kliment ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Peter Kliment na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peter Kliment ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Peter Kliment ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Kliment například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Peter Kliment? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Peter Kliment? Kdy se narodil Peter Kliment? Kde se narodil Peter Kliment? Peter Kliment je v sekci Hudba

Kategorie hudba, bílá kytara, peter Kliment, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Peter Kliment třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Kliment i v jiné kategorii než je hudba.