Kdo je to?
Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bedřich Smetana?

Kdo to byl Bedřich Smetana? Stručný životopis

Bedřich Smetana je jedním z nejznámějších českých hudebních skladatelů, zařazovaných do období romantizmu. Hudbě se věnoval již v dětství, skládal a hrál na klavír. Po ukončení odborných studií působil jako klavírista a vyučoval hudbu. Ve Švédsku pracoval i jako dirigent. V Praze se plně zapojil do života umělecké komunity i společnosti, stal se kapelníkem Prozatímního divadla, psal hudební kritiky a skládal především opery.
I když ztratil sluch, komponoval dále a stvořil svá nejlepší díla. Jeho duševní stav se výrazně zhoršil a Bedřich Smetana skonal v ústavu pro choromyslné. K jeho nejznámějším skladbám patří cyklus Má vlast nebo smyčcový kvartet z mého života.Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Bedřich Smetana s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Bedřich Smetana

Národnost: česká
Datum narození: 2. března 1824
Místo narození: 12. května 1884
Datum úmrtí: Litomyšl

Víte, co je to Imunoglobulin? Vzpomněli byste si na význam slova Taslan? Pamatujete si definici pojmu Bonmot? Znáte pojem Hypertenze?

Klíčová slova: co je to Bedřich Smetana?, vysvětlení, heslo, kdo to je, co znamená, význam slova, slovo, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, definice, hudba, informace, význam, kdo je Bedřich Smetana?

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bedřich Smetana?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bedřich Smetana? Kdo to byl Bedřich Smetana? Kdy se narodil Bedřich Smetana? Kde se narodil Bedřich Smetana? Kdy zemřel Bedřich Smetana? Bedřich Smetana je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bedřich Smetana dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bedřich Smetana i v jiné kategorii než je hudba.