Kdo je to?
Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bedřich Smetana?

Kdo to byl Bedřich Smetana? Stručný životopis

Bedřich Smetana je jedním z nejznámějších českých hudebních skladatelů, zařazovaných do období romantizmu. Hudbě se věnoval již v dětství, skládal a hrál na klavír. Po ukončení odborných studií působil jako klavírista a vyučoval hudbu. Ve Švédsku pracoval i jako dirigent. V Praze se plně zapojil do života umělecké komunity i společnosti, stal se kapelníkem Prozatímního divadla, psal hudební kritiky a skládal především opery.
I když ztratil sluch, komponoval dále a stvořil svá nejlepší díla. Jeho duševní stav se výrazně zhoršil a Bedřich Smetana skonal v ústavu pro choromyslné. K jeho nejznámějším skladbám patří cyklus Má vlast nebo smyčcový kvartet z mého života.Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Bedřich Smetana

Národnost: česká
Datum narození: 2. března 1824
Místo narození: 12. května 1884
Datum úmrtí: Litomyšl

Tento text (Bedřich Smetana) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Fleece? Vzpomněli byste si na význam slova Konfitování? Rozumíte pojmu Nadsázka? Znáte definici termínu Deontologie?

Klíčová slova: popis, synonymum, hudba, lexikon, odborný výraz, termín, slovo, co je to Bedřich Smetana?, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, popis, Bedřich Smetana, pojem, heslo, kdo je Bedřich Smetana?

Pojem Bedřich Smetana je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Bedřich Smetana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Bedřich Smetana ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bedřich Smetana na Google.cz

Najít slovo Bedřich Smetana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bedřich Smetana například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bedřich Smetana?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bedřich Smetana? Kdo to byl Bedřich Smetana? Kdy se narodil Bedřich Smetana? Kde se narodil Bedřich Smetana? Kdy zemřel Bedřich Smetana? Bedřich Smetana je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Bedřich Smetana třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bedřich Smetana i v jiné kategorii než je hudba.