Kdo je to?
Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bedřich Smetana?

Kdo to byl Bedřich Smetana? Stručný životopis

Bedřich Smetana je jedním z nejznámějších českých hudebních skladatelů, zařazovaných do období romantizmu. Hudbě se věnoval již v dětství, skládal a hrál na klavír. Po ukončení odborných studií působil jako klavírista a vyučoval hudbu. Ve Švédsku pracoval i jako dirigent. V Praze se plně zapojil do života umělecké komunity i společnosti, stal se kapelníkem Prozatímního divadla, psal hudební kritiky a skládal především opery.
I když ztratil sluch, komponoval dále a stvořil svá nejlepší díla. Jeho duševní stav se výrazně zhoršil a Bedřich Smetana skonal v ústavu pro choromyslné. K jeho nejznámějším skladbám patří cyklus Má vlast nebo smyčcový kvartet z mého života.Kdo byl Bedřich Smetana? Životopis Bedřich Smetana, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Bedřich Smetana

Národnost: česká
Datum narození: 2. března 1824
Místo narození: 12. května 1884
Datum úmrtí: Litomyšl

Líbí se stručný životopis s osobou Bedřich Smetana? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Ergoterapie? Víte, co je to SPU? Rozumíte pojmu Kyška? Rozumíte pojmu Aktivita?

Klíčová slova: definice, kdo to je, termín, původ slova, význam, vysvětlení, informace, slovo, Bedřich Smetana, přesný význam, lexikon, hudba, formulace, synonymum, význam pojmu, odborný výraz

Pojem Bedřich Smetana je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bedřich Smetana doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Bedřich Smetana ve Wikislovníku

Hledat slovo Bedřich Smetana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bedřich Smetana ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Bedřich Smetana ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bedřich Smetana například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bedřich Smetana

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Bedřich Smetana? Kdo to byl Bedřich Smetana? Kdy se narodil Bedřich Smetana? Kde se narodil Bedřich Smetana? Kdy zemřel Bedřich Smetana? Bedřich Smetana je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Bedřich Smetana např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bedřich Smetana i v jiné kategorii než je hudba.