Kdo je to?
Kdo je Ivan Bartoš? Životopis Ivan Bartoš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Ivan Bartoš

Kdo je Ivan Bartoš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Ivan Bartoš je specialista na informační technologie, politik, dlouholetý předseda České pirátské strany a ministr pro místní rozvoj. Vyrůstal v severočeském Jablonci nad Nisou a během středoškolského studia odjel na studijní pobyt do Ameriky, kde úspěšně odmaturoval. Následně získal i českou maturitu na jabloneckém Gymnáziu U Balvanu. Odešel do Prahy a studoval teologii na Husitské teologické fakultě a informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nakonec se zaměřil jen na druhý obor, ve kterém úspěšně pokračoval také v doktorském studiu.
Oblasti informačních technologií se věnoval i profesně a pracoval pro několik nadnárodních společností, například pro Newton IT nebo T-Mobile. V posledních letech pracuje na menších IT projektech a věnuje se rovněž přednáškové činnosti. Zájem o IT vždy doplňoval zájmem o politiku a sociální témata. V roce 2009 pomáhal založit Českou pirátskou stranu a v roce 2014 byl zvolen předsedou. Piráti zpočátku patřili mezi malé strany a nebyli schopní přesáhnout hranici pěti procent hlasů. Změna přišla ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017, kdy Piráti překvapivě získali 10,79 % hlasů, stali se třetí nejsilnější stranou a poprvé v historii vstoupili do Poslanecké sněmovny. Pro následující volby v roce 2021 se domluvila volební koalice se Starosty a nezávislými, která se do Poslanecké sněmovny sice úspěšně dostala, ale kvůli kroužkování byli kandidáti Pirátů zpravidla přeskočeni a získali jen čtyři mandáty. Bartoš se stal terčem kritiky, ale post předsedy Pirátů uhájil a v nové vládě vedené koalicí SPOLU se stal ministrem pro místní rozvoj.
Bartoš je známý aktivním životem a rozmanitými zájmy. Díky studiu v Americe mluví plynně anglicky, ale na základní úrovni umí i francouzštinu, němčinu a ruštinu. Často sportuje v pražských parcích, má rád knihy a deskové hry, hraje na akordeon a působí v punkové kapele Nohama napřed. V politice se zaměřuje primárně na obhajobu svobody, na řešení sociálních témat a na digitalizaci státní správy.Kdo je Ivan Bartoš? Životopis Ivan Bartoš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Ivan Bartoš

Národnost: česká
Datum narození: 20. března 1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ivan Bartoš? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Slang? Rozumíte pojmu Hamás? Znáte definici termínu Dysartrie? Znáte pojem Hydrosféra?

Klíčová slova: informace, wiki, lexikon, vysvětlení, životopis, datum narození, wikipedie, politici, politici, národnost, život, Ivan Bartoš, osobnosti, kde se narodil Ivan Bartoš?, kdy se narodil Ivan Bartoš?, osobnost

Pojem Ivan Bartoš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ivan Bartoš v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Ivan Bartoš na Youtube

Vyhledat pojem Ivan Bartoš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Ivan Bartoš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ivan Bartoš ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ivan Bartoš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Bartoš například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Ivan Bartoš? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Ivan Bartoš? Kdy se narodil Ivan Bartoš? Kde se narodil Ivan Bartoš? Ivan Bartoš patří do sekce Politici

Kategorie politici, předseda, ivan Bartoš, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Ivan Bartoš dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Bartoš i v jiné kategorii než je politici.