Kdo je to?
Kdo je Carmen Mayerová? Životopis Carmen Mayerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Carmen Mayerová

Kdo je Carmen Mayerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Carmen Mayerová, celým jménem Maria de Monte Carmen Carin Martorell Mir Mayerová de Kostka, je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Mayerová se narodila v Trutnově do rodiny architekta původem z Německa a matce španělského původu. Její skutečný otec byl důstojník německé armády.
Mayerová začala nejprve vystupovat v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, odkud se poté přesunula do Prahy. V Praze poté působila celých 24 let v souboru Městských divadel pražských (1967-91). Hostovala také v Divadle ABC, v Hudebním divadle Karlín nebo v Divadle komedie. Po roce 1991 neměla stálé angažmá a hostovala v divadlech v Mladé Boleslavi a Liberci. Mayerová se objevila v inscenacích Velbloud uchem jehly, Šeherezáda, Prolhaná Ketty, Černá komedie, Dřív než kohout zazpívá, Čokoládová hrdina, Dva muži v šachu a další.
Ve filmu debutovala roku 1966 snímkem Jeden deň pre starú paniu. Následovaly role ve známých filmech jako Spalovač mrtvol (1968), Partie krásného dragouna (1970), Smrt černého krále (1971), Zámek nekonečno (1983), Bandité (1984), Kačenka a strašidla (1992), Velký případ (1999), Strašidla (2016). Celkem se objevila ve čtyřech desítkách filmů.
Zahrála si rovněž v seriálech Hříšní lidé města pražského (1969), Chalupáři (1975), 30 případů majora Zemana (1976), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Ordinace v růžové zahradě (2005-06), Četnické humoresky (2007), Ohnivý kuře (2018) a další.
Carmen Mayerová je matka herečky Terezy Kostkové.



Kdo je Carmen Mayerová? Životopis Carmen Mayerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Carmen Mayerová

Národnost: česká
Datum narození: 11. 9. 1944
Místo narození: Trutnov, Protektorát Čechy a Morava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Carmen Mayerová? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Mojito? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konotace? Znáte definici termínu Pašmína? Víte co je Popelec?

Klíčová slova: herectví, Carmen Mayerová, kdy se narodila Carmen Mayerová?, popis, wiki, kde se narodila Carmen Mayerová?, kdo je Carmen Mayerová?, osobnost, lexikon, wikipedie, život, herectví, vysvětlení, narození, osobnosti, Carmen Mayerová

Pojem Carmen Mayerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Carmen Mayerová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Carmen Mayerová ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Carmen Mayerová ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Carmen Mayerová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Carmen Mayerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Carmen Mayerová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carmen Mayerová

Právě nyní již víte Kdo je to Carmen Mayerová? Kdy se narodila Carmen Mayerová? Kde se narodila Carmen Mayerová? Carmen Mayerová patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Carmen Mayerová např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carmen Mayerová i v jiné kategorii než je herectví.