Kdo je to?
Kdo je to Trombonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Trombonista? Lidé, hudba

Trombonista

Co znamená a jaký je význam slova Trombonista?

Trombonista je odborný název pro osobu, která hraje na trombon. Trombonu se také říká pozoun. Název trombon pochází z latiny, pozoun z němčiny, vypadají stejně, liší se jen tím, že trombón má větší menzuru. Mají díky tomu kvartu a tak zvanou kvartovou klapku. Trombon patří do skupiny žesťových nástrojů mezi aerofony. Hraje se na něj tím, že se rty dotýkají nátrubku a tím se tvoří charakteristický zvuk, rukou se posouvá snižcem a tím se mění výška tónu. Zmínky o původu v podobě jaké je známý dnes jsou ze Španělska, kde se mu také říká trombone. Jeho rozkvět byl v době baroka, kde byl jako sólový nástroj, poté v době romantismu, zde se uplatnil v symfonickém orchestru, dnes se uplatní sólově, v kvartetech, kvintetech, v jazzu, v dechových orchestrech.
Trombóny lze rozdělit na několik druhů. Pikolový trombon, sopránový trombon, altový trombon, tenorový trombon, basový trombon, kontrabasový trombon. Mezi sebou se liší velikostí a rozdílným laděním.
Mezi známé trombonisty patří Jiří Třos, Robert Kozánek, Filip Jelínek.Kdo je to Trombonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Trombonista? Lidé, hudba

Sdílejte text pojmu Trombonista s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Grog? Rozumíte pojmu Světelný rok? Znáte definici termínu Ramen? Znáte pojem Software?

Klíčová slova: etymologie, informace, pojem, hudba, wiki, význam, popis, význam slova, Trombonista, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, Trombonista, odborný výraz, definice, slovo

Pojem Trombonista je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Trombonista v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Trombonista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Trombonista na Google obrázcích

Najít slovo Trombonista na Google.cz

Vyhledat heslo Trombonista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Trombonista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Trombonista například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Trombonista, definice, vysvětlení pojmu

Nyní již víte Kdo je to Trombonista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Trombonista? Definice pojmu Trombonista se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, výraznapř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hudba.