Kdo je to?
Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alexander Bárta?

Kdo je Alexander Bárta? Životopis, informace, biografie, herectví

Alexander Bárta je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Bárta se narodil ve slovenských Košicích, kde studoval hudebně-dramatický obor na místní konzervatoři. Po absolvování konzervatoře nastoupil roku 1996 na bratislavskou VŠMU (Vysoká škola múzických umění), kde studoval obor herectví. Studium úspěšně dokončil v roce 2000. Následně vystupoval ve slovenských divadlech v Trnavě, v Nitře, v Košicích, v Bratislavě v Divadle Aréna a od roku 2006 se stal členem Činohry Slovenského národního divadla rovněž v Bratislavě.
Alexander Bárta debutoval ve filmu roku 2000 slovenským snímkem Fragmenty z malomesta. Následovaly role ve filmech Vadí nevadí (2001), Zima kúzelníkov (2006), Rozhovor s nepřítelem (2007), Babie leto (2013), Jak jsme hráli čáru (2014), Marie Terezie (2017), Paní Dokonalá (2018), Marie Terezie II (2019), Nový život: Šťastné a veselé (2020) a Jozef Mak (2021).
Bárta se objevil hlavně ve slovenských televizních seriálech jako Slovenský dekameron (1999), Rodinné tajomstvá (2005), Ordinácia v ružovej záhrade (2007-2012), Panelák (2008-2017), Kriminálka Staré Město (2010), Hoď svišťom (2011-2012), Policajti z centra (2012), Chlapi neplačú (2013-2015), Za sklom (2016-2019), Milenky, Detektiv Dušo (2018), Delukse (2019), Červené pásky, Hnízdo, Herec (2020), Nový život (2020-2021), Priznanie, Nemocnica (2022).Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alexander Bárta

Národnost: slovenská
Datum narození: 27. 2. 1976
Místo narození: Košice, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexander Bárta? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Parkour? Znáte termín Ontologie? Vzpomněli byste si na význam slova Pokosnice? Víte, co je to Charisma?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, biografie, kde se narodil Alexander Bárta?, herectví, lexikon, narození, popis, život, vysvětlení, wiki, životopis, datum narození, informace, Alexander Bárta, osobnost

Pojem Alexander Bárta je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Alexander Bárta

Vyhledat výraz Alexander Bárta ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Alexander Bárta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alexander Bárta na Google obrázcích

Najít pojem Alexander Bárta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Alexander Bárta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Bárta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Bárta

Právě nyní již víte Kdo je to Alexander Bárta? Kdy se narodil Alexander Bárta? Kde se narodil Alexander Bárta? Alexander Bárta je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Alexander Bárta řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Bárta i v jiné kategorii než je herectví.