Kdo je to?
Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alexander Bárta

Kdo je Alexander Bárta? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alexander Bárta je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Bárta se narodil ve slovenských Košicích, kde studoval hudebně-dramatický obor na místní konzervatoři. Po absolvování konzervatoře nastoupil roku 1996 na bratislavskou VŠMU (Vysoká škola múzických umění), kde studoval obor herectví. Studium úspěšně dokončil v roce 2000. Následně vystupoval ve slovenských divadlech v Trnavě, v Nitře, v Košicích, v Bratislavě v Divadle Aréna a od roku 2006 se stal členem Činohry Slovenského národního divadla rovněž v Bratislavě.
Alexander Bárta debutoval ve filmu roku 2000 slovenským snímkem Fragmenty z malomesta. Následovaly role ve filmech Vadí nevadí (2001), Zima kúzelníkov (2006), Rozhovor s nepřítelem (2007), Babie leto (2013), Jak jsme hráli čáru (2014), Marie Terezie (2017), Paní Dokonalá (2018), Marie Terezie II (2019), Nový život: Šťastné a veselé (2020) a Jozef Mak (2021).
Bárta se objevil hlavně ve slovenských televizních seriálech jako Slovenský dekameron (1999), Rodinné tajomstvá (2005), Ordinácia v ružovej záhrade (2007-2012), Panelák (2008-2017), Kriminálka Staré Město (2010), Hoď svišťom (2011-2012), Policajti z centra (2012), Chlapi neplačú (2013-2015), Za sklom (2016-2019), Milenky, Detektiv Dušo (2018), Delukse (2019), Červené pásky, Hnízdo, Herec (2020), Nový život (2020-2021), Priznanie, Nemocnica (2022).Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alexander Bárta

Národnost: slovenská
Datum narození: 27. 2. 1976
Místo narození: Košice, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alexander Bárta s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Weber? Znáte termín Holotropní dýchání? Vzpomněli byste si na význam slova Zásilkovna? Víte, co je to Molekulární gastronomie?

Klíčová slova: kde se narodil Alexander Bárta?, život, kdy se narodil Alexander Bárta?, osobnosti, herectví, kdo je Alexander Bárta?, životopis, datum narození, Alexander Bárta, lexikon, herectví, wiki, informace, vysvětlení, popis, místo narození

Pojem Alexander Bárta je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Alexander Bárta ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexander Bárta ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Alexander Bárta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Alexander Bárta na Google.cz

Najít pojem Alexander Bárta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Bárta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Bárta

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alexander Bárta? Kdy se narodil Alexander Bárta? Kde se narodil Alexander Bárta? Alexander Bárta je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Alexander Bárta dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Bárta i v jiné kategorii než je herectví.