Kdo je to?
Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alexander Bárta?

Kdo je Alexander Bárta? Životopis, informace, biografie, herectví

Alexander Bárta je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Bárta se narodil ve slovenských Košicích, kde studoval hudebně-dramatický obor na místní konzervatoři. Po absolvování konzervatoře nastoupil roku 1996 na bratislavskou VŠMU (Vysoká škola múzických umění), kde studoval obor herectví. Studium úspěšně dokončil v roce 2000. Následně vystupoval ve slovenských divadlech v Trnavě, v Nitře, v Košicích, v Bratislavě v Divadle Aréna a od roku 2006 se stal členem Činohry Slovenského národního divadla rovněž v Bratislavě.
Alexander Bárta debutoval ve filmu roku 2000 slovenským snímkem Fragmenty z malomesta. Následovaly role ve filmech Vadí nevadí (2001), Zima kúzelníkov (2006), Rozhovor s nepřítelem (2007), Babie leto (2013), Jak jsme hráli čáru (2014), Marie Terezie (2017), Paní Dokonalá (2018), Marie Terezie II (2019), Nový život: Šťastné a veselé (2020) a Jozef Mak (2021).
Bárta se objevil hlavně ve slovenských televizních seriálech jako Slovenský dekameron (1999), Rodinné tajomstvá (2005), Ordinácia v ružovej záhrade (2007-2012), Panelák (2008-2017), Kriminálka Staré Město (2010), Hoď svišťom (2011-2012), Policajti z centra (2012), Chlapi neplačú (2013-2015), Za sklom (2016-2019), Milenky, Detektiv Dušo (2018), Delukse (2019), Červené pásky, Hnízdo, Herec (2020), Nový život (2020-2021), Priznanie, Nemocnica (2022).Kdo je Alexander Bárta? Životopis Alexander Bárta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alexander Bárta

Národnost: slovenská
Datum narození: 27. 2. 1976
Místo narození: Košice, Československo

Tento text (Alexander Bárta) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Vlastenectví? Znáte definici termínu Indukčnost? Vzpomněli byste si na význam slova Rámcová smlouva? Pamatujete si definici pojmu Vepřovice?

Klíčová slova: narození, Alexander Bárta, národnost, životopis, wikipedie, wiki, osobnost, datum narození, kdo je Alexander Bárta?, kde se narodil Alexander Bárta?, informace, biografie, herectví, zajímavosti, herectví, vysvětlení

Pojem Alexander Bárta je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alexander Bárta zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Alexander Bárta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Alexander Bárta na Google obrázcích

Najít termín Alexander Bárta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Alexander Bárta ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Alexander Bárta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Bárta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Bárta

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alexander Bárta? Kdy se narodil Alexander Bárta? Kde se narodil Alexander Bárta? Alexander Bárta se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alexander Bárta např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Bárta i v jiné kategorii než je herectví.