Kdo je to?
Kdo je Aleš Valenta? Životopis Aleš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleš Valenta?

Kdo je Aleš Valenta? Životopis, informace, biografie, sport

Aleš Valenta je český bývalý sportovec, závodník v akrobatickém lyžování, moderátor a zlatý medailista ze Zimních Olympijských her v Salt Lake City 2002. Valenta se narodil v Šumperku a od mládí se začal věnovat zimním sportům. Ve Světovém poháru debutoval ve 20 letech roku 1993. O pět let později se poprvé zúčastnil Zimních Olympijských her v japonském Naganu, kde se umístil na 4. místě (1998). Ve stejném roce skončil ve Světovém poháru na 5. místě.
Největší úspěch zaznamenal Valenta na ZOH v Salt Lake City v USA, kde zvítězil v akrobatickém lyžování a získal zlatou medaili. Jako první člověk v historii předvedl trojité salto s pěti vruty. Ve stejném roce skončil na 3. místě ve Světovém poháru a vyhrál českou anketu Sportovec roku 2002. Taktéž založil sportovní areál Acrobat Park ve Štítech v Olomouckém kraji, kde trénují akrobatičtí lyžaři, snowboardisti a další sportovci.
Objevil se také na třetích ZOH v řadě v italském Turíně, kde se nakonec umístil na 21. místě (2006). V následujícím roce ukončil kariéru ze zdravotních důvodů (2007).
Roku 2008 moderoval galavečer Sportovec roku.
V televizi Valenta moderoval pořady Auto Moto Revue a Lvíčata na České televizi. Stejně tak moderoval vlastní talk show s názvem Sportbar na rádiu Frekvence 1.
Objevil se také v jedné epizodě českého seriálu Vyprávěj.Kdo je Aleš Valenta? Životopis Aleš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Aleš Valenta

Národnost: česká
Datum narození: 6. 2. 1973
Místo narození: Šumperk, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Aleš Valenta se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Paradentóza? Znáte definici termínu Počítač? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krendle? Pamatujete si definici pojmu Státní příslušnost?

Klíčová slova: život, sport, datum narození, wikipedie, Aleš Valenta, kdo je Aleš Valenta?, informace, narození, místo narození, kde se narodil Aleš Valenta?, vysvětlení, popis, osobnost, kdy se narodil Aleš Valenta?, biografie, lexikon

Pojem Aleš Valenta je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Aleš Valenta v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Aleš Valenta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Aleš Valenta na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Aleš Valenta ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Aleš Valenta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Aleš Valenta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Valenta například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Aleš Valenta? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Aleš Valenta? Kdy se narodil Aleš Valenta? Kde se narodil Aleš Valenta? Aleš Valenta se nachází v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Valenta dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Valenta i v jiné kategorii než je sport.