Kdo je to?
Kdo je Aleš Valenta? Životopis Aleš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleš Valenta?

Kdo je Aleš Valenta? Životopis, informace, biografie, sport

Aleš Valenta je český bývalý sportovec, závodník v akrobatickém lyžování, moderátor a zlatý medailista ze Zimních Olympijských her v Salt Lake City 2002. Valenta se narodil v Šumperku a od mládí se začal věnovat zimním sportům. Ve Světovém poháru debutoval ve 20 letech roku 1993. O pět let později se poprvé zúčastnil Zimních Olympijských her v japonském Naganu, kde se umístil na 4. místě (1998). Ve stejném roce skončil ve Světovém poháru na 5. místě.
Největší úspěch zaznamenal Valenta na ZOH v Salt Lake City v USA, kde zvítězil v akrobatickém lyžování a získal zlatou medaili. Jako první člověk v historii předvedl trojité salto s pěti vruty. Ve stejném roce skončil na 3. místě ve Světovém poháru a vyhrál českou anketu Sportovec roku 2002. Taktéž založil sportovní areál Acrobat Park ve Štítech v Olomouckém kraji, kde trénují akrobatičtí lyžaři, snowboardisti a další sportovci.
Objevil se také na třetích ZOH v řadě v italském Turíně, kde se nakonec umístil na 21. místě (2006). V následujícím roce ukončil kariéru ze zdravotních důvodů (2007).
Roku 2008 moderoval galavečer Sportovec roku.
V televizi Valenta moderoval pořady Auto Moto Revue a Lvíčata na České televizi. Stejně tak moderoval vlastní talk show s názvem Sportbar na rádiu Frekvence 1.
Objevil se také v jedné epizodě českého seriálu Vyprávěj.Kdo je Aleš Valenta? Životopis Aleš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Aleš Valenta

Národnost: česká
Datum narození: 6. 2. 1973
Místo narození: Šumperk, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Aleš Valenta? s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Upgrade? Rozumíte pojmu Moučnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dual sim? Znáte pojem Mulčovač?

Klíčová slova: kdo je Aleš Valenta?, osobnosti, lexikon, popis, wikipedie, datum narození, národnost, kdy se narodil Aleš Valenta?, sport, vysvětlení, životopis, místo narození, Aleš Valenta, kde se narodil Aleš Valenta?, informace, narození

Pojem Aleš Valenta je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Aleš Valenta ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Aleš Valenta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Aleš Valenta na Google obrázcích

Najít heslo Aleš Valenta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Aleš Valenta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Valenta například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Valenta?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Aleš Valenta? Kdy se narodil Aleš Valenta? Kde se narodil Aleš Valenta? Aleš Valenta patří do sekce Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Aleš Valenta třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Valenta i v jiné kategorii než je sport.