Kdo je to?
Kdo je Vera Farmiga? Životopis Vera Farmiga, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Vera Farmiga?

Kdo je Vera Farmiga? Životopis, informace, biografie, herectví

Vera Farmiga je americká filmová a seriálová herečka, známá zejména díky několika úspěšným hororovým filmům, ve kterých hrála v hlavní roli. Farmiga se narodila v New Jersey ve čtvrti Clifton do rodiny původem z Ukrajiny. Má dalších 7 sourozenců. Anglicky se začala učit až od šesti let, kdy nastoupila do školky. Učila se hrát na klavír a tancovala v tanečním ukrajinském souboru, se kterým jezdila na soutěže po USA. V Newarku v New Jersey chodila na základní školu (St. John the Baptist - Ukrainian Catholic School). V roce 1991 dokončila střední školu Hunterdon Central Regional High School. V prvním ročníku objevila herectví a po maturitě odešla studovat divadelní obor na Syracuse University, který úspěšně dokončila v roce 1995 (titul BFA – Bachelor of Fine Arts).
Debutovala ve filmu Rose Hill (1997). Následovaly filmy Poprava (1998), 15 minut (2001), Zběsilý útěk, hvězdně obsazený film Skrytá identita (2006), Chlapec v pruhovaném pyžamu, Nic než pravda (2008), Lítám v tom (2009) – nominace na Oscara, Zdrojový kód (2011), Soudce (2014) nebo Cizinec ve vlaku (2018).
Farmiga je nejvíce známá díky svým rolím v hororových filmech. Mezi ty nejznámější patří Orphan (2009), V zajetí démonů (2013), V zajetí démonů 2 (2016), Sestra (2018), Annabelle 3 (2019) a V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021).
Farmiga si zahrála také v pěti řadách televizního seriálu Batesův motel (2013-17).Kdo je Vera Farmiga? Životopis Vera Farmiga, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vera Farmiga

Národnost: americká
Datum narození: 6. 8. 1973
Místo narození: New Jersey, USA

Popis osobnosti Vera Farmiga můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Frekvence? Znáte definici termínu Rašple? Znáte termín Ezoterika? Pamatujete si definici pojmu Vetiver?

Klíčová slova: lexikon, herectví, vysvětlení, kdy se narodila Vera Farmiga?, Vera Farmiga, biografie, wiki, narození, popis, kdo je Vera Farmiga?, osobnosti, Vera Farmiga, datum narození, zajímavosti, životopis, wikipedie

Pojem Vera Farmiga je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Vera Farmiga

Vyhledat termín Vera Farmiga ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Vera Farmiga na Google.cz

Hledat heslo Vera Farmiga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Vera Farmiga v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Vera Farmiga ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vera Farmiga například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vera Farmiga

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vera Farmiga? Kdy se narodila Vera Farmiga? Kde se narodila Vera Farmiga? Vera Farmiga je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Vera Farmiga dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vera Farmiga i v jiné kategorii než je herectví.