Kdo je to?
Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Edmund Husserl

Kdo byl Edmund Husserl? Životopis, informace, biografie, filozofie

Edmund Husserl byl německý filozof a zakladatel moderní fenomenologie původem z Prostějova. Husserl se narodil do rodiny obchodníka s židovskými kořeny a po základní škole studoval na německém gymnáziu v nedaleké Olomouci. Později odešel studovat fyziku, matematiku a filosofii do německého Lipska, poté do Berlína a nakonec do Vídně, kde promoval roku 1882 s prací O variačním počtu. O pět let později se stal docentem díky své práci O pojmu čísla (1887) v německém Halle. Později zde pracoval 14 let jako docent. O čtyři roky později vydal Husserl dílo Filosofie aritmetiky (1891) a v letech 1901 a 1906 vydal dvoudílné dílo Logická zkoumání I. a II. Tyto práce mu zajistily profesorské místo na univerzitě v Göttingenu.
Jeho dalším významným dílem bylo vydání Ideje k čisté fenomenologii z roku 1913. Během 1. Světové války přišel o syna. Roku 1916 se přestěhoval do Freiburgu, kde se stal nástupcem filosofa H. Rickerta. Po válce v roce 1918 se stal zakladatelem Freiburské fenomenologické společnosti. Jako věhlasný profesor přednášel Husserl také na univerzitách v Evropě (Paříž, Vídeň, Praha nebo Amsterdam). Během svého života vydal skoro dvě desítky významných děl. Jeho posledním velkým dílem se stala Krize evropských věd z roku 1936. Již v roce 1933 jej nacisté vypudili z univerzity a o tři roky později se musel dokonce vystěhovat ze svého bytu.
Edmund Husserl zemřel roku 1938 ve věku 79 let.Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Edmund Husserl

Národnost: německá
Datum narození: 8. 4. 1859
Místo narození: Prostějov, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 27. 4. 1938

Popis osobnosti Edmund Husserl můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Ruptura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Marengo? Rozumíte pojmu Autofokus? Znáte termín Článek?

Klíčová slova: kdo to je, wikipedie, Edmund Husserl, zajímavosti, kde se narodil Edmund Husserl?, informace, místo narození, narození, vysvětlení, Edmund Husserl, národnost, osobnost, filozofie, nežijící, datum úmrtí, wiki

Pojem Edmund Husserl je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Edmund Husserl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Edmund Husserl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edmund Husserl ve Wikimedia Commons

Najít výraz Edmund Husserl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Edmund Husserl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Edmund Husserl například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Edmund Husserl

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Edmund Husserl? Kdy se narodil Edmund Husserl? Kde se narodil Edmund Husserl? Kdy zemřel Edmund Husserl? Edmund Husserl patří do kategorie Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Edmund Husserl např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edmund Husserl i v jiné kategorii než je filozofie.