Kdo je to?
Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Edmund Husserl?

Kdo byl Edmund Husserl? Životopis, informace, biografie, filozofie

Edmund Husserl byl německý filozof a zakladatel moderní fenomenologie původem z Prostějova. Husserl se narodil do rodiny obchodníka s židovskými kořeny a po základní škole studoval na německém gymnáziu v nedaleké Olomouci. Později odešel studovat fyziku, matematiku a filosofii do německého Lipska, poté do Berlína a nakonec do Vídně, kde promoval roku 1882 s prací O variačním počtu. O pět let později se stal docentem díky své práci O pojmu čísla (1887) v německém Halle. Později zde pracoval 14 let jako docent. O čtyři roky později vydal Husserl dílo Filosofie aritmetiky (1891) a v letech 1901 a 1906 vydal dvoudílné dílo Logická zkoumání I. a II. Tyto práce mu zajistily profesorské místo na univerzitě v Göttingenu.
Jeho dalším významným dílem bylo vydání Ideje k čisté fenomenologii z roku 1913. Během 1. Světové války přišel o syna. Roku 1916 se přestěhoval do Freiburgu, kde se stal nástupcem filosofa H. Rickerta. Po válce v roce 1918 se stal zakladatelem Freiburské fenomenologické společnosti. Jako věhlasný profesor přednášel Husserl také na univerzitách v Evropě (Paříž, Vídeň, Praha nebo Amsterdam). Během svého života vydal skoro dvě desítky významných děl. Jeho posledním velkým dílem se stala Krize evropských věd z roku 1936. Již v roce 1933 jej nacisté vypudili z univerzity a o tři roky později se musel dokonce vystěhovat ze svého bytu.
Edmund Husserl zemřel roku 1938 ve věku 79 let.Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Edmund Husserl

Národnost: německá
Datum narození: 8. 4. 1859
Místo narození: Prostějov, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 27. 4. 1938

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Edmund Husserl s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Dynovačka? Víte, co je to ICloud? Rozumíte pojmu Syndrom vyhoření? Rozumíte pojmu Alfanumerická klávesnice?

Klíčová slova: kdo to je, životopis, kdy se narodil Edmund Husserl?, Edmund Husserl, filozofie, narození, Kdy zemřel Edmund Husserl, místo narození, informace, život, filozofie, vysvětlení, národnost, popis, wikipedie, kde se narodil Edmund Husserl?

Pojem Edmund Husserl je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Edmund Husserl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Edmund Husserl ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Edmund Husserl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edmund Husserl ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Edmund Husserl ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Edmund Husserl například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Edmund Husserl? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Edmund Husserl? Kdy se narodil Edmund Husserl? Kde se narodil Edmund Husserl? Kdy zemřel Edmund Husserl? Edmund Husserl je v kategorii Filozofie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Edmund Husserl kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edmund Husserl i v jiné kategorii než je filozofie.