Kdo je to?
Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Edmund Husserl?

Kdo byl Edmund Husserl? Životopis, informace, biografie, filozofie

Edmund Husserl byl německý filozof a zakladatel moderní fenomenologie původem z Prostějova. Husserl se narodil do rodiny obchodníka s židovskými kořeny a po základní škole studoval na německém gymnáziu v nedaleké Olomouci. Později odešel studovat fyziku, matematiku a filosofii do německého Lipska, poté do Berlína a nakonec do Vídně, kde promoval roku 1882 s prací O variačním počtu. O pět let později se stal docentem díky své práci O pojmu čísla (1887) v německém Halle. Později zde pracoval 14 let jako docent. O čtyři roky později vydal Husserl dílo Filosofie aritmetiky (1891) a v letech 1901 a 1906 vydal dvoudílné dílo Logická zkoumání I. a II. Tyto práce mu zajistily profesorské místo na univerzitě v Göttingenu.
Jeho dalším významným dílem bylo vydání Ideje k čisté fenomenologii z roku 1913. Během 1. Světové války přišel o syna. Roku 1916 se přestěhoval do Freiburgu, kde se stal nástupcem filosofa H. Rickerta. Po válce v roce 1918 se stal zakladatelem Freiburské fenomenologické společnosti. Jako věhlasný profesor přednášel Husserl také na univerzitách v Evropě (Paříž, Vídeň, Praha nebo Amsterdam). Během svého života vydal skoro dvě desítky významných děl. Jeho posledním velkým dílem se stala Krize evropských věd z roku 1936. Již v roce 1933 jej nacisté vypudili z univerzity a o tři roky později se musel dokonce vystěhovat ze svého bytu.
Edmund Husserl zemřel roku 1938 ve věku 79 let.Kdo byl Edmund Husserl? Životopis Edmund Husserl, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Edmund Husserl

Národnost: německá
Datum narození: 8. 4. 1859
Místo narození: Prostějov, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 27. 4. 1938

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Edmund Husserl sdílet s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Dynovačka? Pamatujete si definici pojmu Ateista? Rozumíte pojmu BIC? Vzpomněli byste si co znamená slovo Spása?

Klíčová slova: životopis, osobnost, národnost, kde se narodil Edmund Husserl?, biografie, Edmund Husserl, wiki, informace, osobnosti, místo narození, Kdy zemřel Edmund Husserl, nežijící, kdo je Edmund Husserl?, kdy se narodil Edmund Husserl?, Edmund Husserl, filozofie

Pojem Edmund Husserl je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Edmund Husserl hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Edmund Husserl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Edmund Husserl na Google obrázcích

Najít pojem Edmund Husserl ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Edmund Husserl ve Wikislovníku

Najít heslo Edmund Husserl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Edmund Husserl například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Edmund Husserl? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Edmund Husserl? Kdy se narodil Edmund Husserl? Kde se narodil Edmund Husserl? Kdy zemřel Edmund Husserl? Edmund Husserl se nachází v sekci Filozofie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Edmund Husserl kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edmund Husserl i v jiné kategorii než je filozofie.