Kdo je to?
Kdo byl Chris Cornell? Životopis Chris Cornell, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Chris Cornell

Kdo byl Chris Cornell? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Chris Cornell byl americký zpěvák a hudebník.
Proslul jako zpěvák a kytarista kapel Soundgarden a Audioslave.
Kapela Soundgarden byla založena v roce 1984. Kapela se rozpadla v roce 1997 a znova se dala dohromady v roce 2010. V první éře nahráli Soundgarden 5 alb - větší úspěch zaznamenali až s tím třetím, které vyšlo pod názvem Badmotorfinger (1991). Po svém znovuseskupení nahráli v roce 2012 desku King Animal a zároveň také ústřední píseň megafilmu Avangers s názvem Live to Rise.
V roce 2001 vznikla ve spolupráci se seskupením Rage Against the Machine kapela Audioslave hrající různé odnože rocku. Společně nahráli tři desky - Audioslave (2002), Out of Exile (2005) a Revelations (2006). Kapela se rozpadla v roce 2007.
Chris Cornell vydal i několik sólových alb - na začátku to bylo Euphoria Morning (1999) a na konci Higher Thruth (2015).
V roce 2006 nazpíval píseň k bondovce Casino Royale.
Chris Cornell spáchal v roce 2017 spáchal sebevraždu.Kdo byl Chris Cornell? Životopis Chris Cornell, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Chris Cornell

Národnost: americká
Datum narození: 20. července 1964
Místo narození: Seattle
Datum úmrtí: 18. května 2017

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Chris Cornell sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Retrospektiva? Víte, co je to Stejnopis? Vzpomenete si na definici slova Kaldoun? Rozumíte pojmu Virus Zika?

Klíčová slova: kde se narodil Chris Cornell?, osobnosti, datum úmrtí, osobnost, hudba, kdo je Chris Cornell?, informace, životopis, nežijící, popis, národnost, vysvětlení, hudba, wiki, Chris Cornell, lexikon

Pojem Chris Cornell je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Chris Cornell ve Wikipedii

Vyhledat výraz Chris Cornell ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chris Cornell ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Chris Cornell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Chris Cornell na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Cornell například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chris Cornell

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Chris Cornell? Kdy se narodil Chris Cornell? Kde se narodil Chris Cornell? Kdy zemřel Chris Cornell? Chris Cornell patří do sekce Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Chris Cornell dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Cornell i v jiné kategorii než je hudba.