Kdo je to?
Kdo je Eva Vosková? Životopis Eva Vosková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Vosková

Kdo je Eva Vosková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eva Vosková, provdaná Vaňková, je česká filmová a seriálová herečka, rozhlasová herečka a pedagožka na Pražské konzervatoři. Vosková se narodila v březnu 1950 v Praze do herecké rodiny. Její otec byl slavný český herec Václav Voska a matka herečka Eva Kavanová. Její mladší sestra Markéta (*1955) je také herečkou.
K filmu se Vosková dostala už jako studentka střední školy (gymnázium), když ztvárnila menší roli v komedii Kdo chce zabít Jessii? (1966). Následně si zahrála po boku svého otce ve filmu Ta třetí (1968). Další role vytvořila v televizních filmech Žebrácká opera, Bližní na tapetě: Tatínek (1971), Vodník a Zuzana, Kosmas a paní Božetěcha (1974). Účinkovala v divadelní inscenaci Maryša (1986).
Kromě filmů si mohou diváci Voskovou pamatovat z televizního seriálu F. L. Věk (1971), kde zapůsobila v roli Mariánky. Epizodní roli si střihla ještě v seriálu Ve znamení Merkura (1978).
Vosková absolvovala po maturitě na gymnáziu pražskou DAMU. Po studiích však nenastoupila do žádného divadelního angažmá, nýbrž začala pracovat v rozhlase. Během svého působení v rozhlase natáčela řadu pohádek a inscenací pro děti. Pracovala rovněž v gramofonových nahrávacích studiích, kde nahrála např. příběhy kocoura Mikeše. Chvíli hostovala v Činoherním klubu a v Městských divadlech pražských.
Vosková řadu let působí jako pedagožka na Pražské konzervatoři, kde vyučuje zejména jevištní řeč a umělecký přednes. Je také vedoucí hudebně-dramaturgického oddělení.
O Evě Voskové vznikl v roce 2001 životopisný dokument ze série Příběhy slavných. Epizoda nese název Božský skeptik.Kdo je Eva Vosková? Životopis Eva Vosková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Eva Vosková

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1950
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Eva Vosková? s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Matriarchát? Vzpomněli byste si na význam slova Fabule? Znáte termín Amnestie? Znáte definici termínu PPL?

Klíčová slova: narození, informace, život, místo narození, wikipedie, datum narození, popis, kdy se narodila Eva Vosková?, kdo je Eva Vosková?, herectví, Eva Vosková, životopis, kde se narodila Eva Vosková?, lexikon, národnost, wiki

Pojem Eva Vosková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Eva Vosková na Google.cz

Zkusit najít frázi Eva Vosková ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Eva Vosková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Eva Vosková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Eva Vosková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Vosková například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Eva Vosková?

Nyní již víte Kdo je to Eva Vosková? Kdy se narodila Eva Vosková? Kde se narodila Eva Vosková? Eva Vosková je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Vosková řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Vosková i v jiné kategorii než je herectví.