Kdo je to?
Kdo je Václav Kopta? Životopis Václav Kopta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Václav Kopta

Kdo je Václav Kopta? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Václav Kopta je český filmový, divadelní, televizní a dabingový herec, komik, moderátor, hudebník a textař. Kopta se narodil v Praze do rodiny textaře Pavla Kopty. Jeho dědeček byl básník a překladatel Josef Kopta. Po základní škole vystudoval hudebně dramatický obor na pražské Státní konzervatoři. V průběhu studia hostoval ve Vinohradském divadle a v Divadle E. F. Buriana.
Kopta se proslavil v osmnácti letech v jedné z hlavních rolí (Radek Převrátil) v komedii Sněženky a machři (1983). Menší roli ztvárnil také ve filmech Noc smaragdového měsíce (1984), Zelená léta, Drahý Bedřichu (1985) nebo Studentská balada (1986). Poté se však dlouhou dobu neobjevil v žádném filmu. Místo toho od roku 1986 až do roku 2019 (33 let) působil ve stálém angažmá v divadle Semafor. V Semaforu vytvořil role v inscenacích Jonáš, Vetešník, Ach ta láska nehezká, Na poříčí dítě křičí, Pré, Mé srdce je Zimmer frei, To nám to pěkně začíná, 80 svíček na ztraceným dortu nebo V hlavní roli písnička.
K filmu se vrátil roku 2008 v pokračování úspěšného snímku Sněženky a machři po 25 letech a v komedii U mě dobrý. Od té doby se objevil v úspěšných snímcích jako Občanský průkaz (2010), Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Bezva ženská na krku (2016), Šarlatán (2020), Spolu, Betlémské světlo (2022). Doposud si zahrál ve více než dvaceti filmech.
Kromě filmů mohou diváci znát Koptu z televizních seriálů jako Vyprávěj, Okresní přebor (2010), Gympl s (r)učením omezeným (2012), Kancl, Ulice (2014), Doktor Martin (2015), Kosmo (2016), Ohnivý kuře (2017-2018), Trapný padesátky, Svět pod hlavou (2017), Krejzovi (2018-2019), Strážmistr Topinka (2019), Hvězdy nad hlavou, Co ste hasiči (2021), Hořký svět (2022).
Jako hudebník se Kopta podílel na muzikálech Čachtická paní, Lucrecia Borgia nebo Edith, vrabčák z předměstí. Hrál na klavír v kapelách BossaNova, Bluesberry, Wooden Shoes a má také vlastní kapelu s názvem Václav Kopta and band. Napsal také řadu textů pro populární zpěváky jako Karel Gott, Marta Kubišová, Leona Machálková, Hana Zagorová, Eva Pilarová, Lucie Bílá, Helena Vondráčková nebo Marie Rottrová.
Roku 2019 vydal Kopta sbírku povídek s názvem Prodloužená jízda. Jeho bratr Václav tuto knihu ilustroval. Ve stejném roce v televizi uváděl vlastní talk show Koptashow.
V letech 2008-2010 dělal hudební doprovod v zábavném pořadu TV Nova Mr. GS. Moderoval udělení cen Český lev v letech 2019-2021) a TV pořad Peče celá země (2020).
Během pandemie Covid-19 pracoval jako řidič MHD v Dejvicích v Praze.
Kopta se věnuje dabingu a v rozhlase namluvil rozhlasový seriál pro mládež Dva kapitáni (1987) a rozhlasové hry A máme to za sebou, Apartmá v hotelu Plaza (2019).
Václav Kopta je ženatý s herečkou Simonou Vrbickou, se kterou má dcery Františku (*1998) a Janu (*2001).Kdo je Václav Kopta? Životopis Václav Kopta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Václav Kopta

Národnost: česká
Datum narození: 21. 6. 1965
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Václav Kopta můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Antologie? Pamatujete si definici pojmu Dysurie? Vzpomenete si na definici slova Niveleta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bodyfitness?

Klíčová slova: Václav Kopta, kdo je Václav Kopta?, život, kde se narodil Václav Kopta?, herectví, biografie, wikipedie, osobnost, datum narození, kdy se narodil Václav Kopta?, narození, informace, zajímavosti, národnost, vysvětlení, wiki

Pojem Václav Kopta je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Václav Kopta

Hledejte bez špehování slovo Václav Kopta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Václav Kopta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Václav Kopta na Google obrázcích

Najít výraz Václav Kopta ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Václav Kopta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Kopta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Kopta

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Václav Kopta? Kdy se narodil Václav Kopta? Kde se narodil Václav Kopta? Václav Kopta je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž v letech, václav Kopta, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Václav Kopta řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Kopta i v jiné kategorii než je herectví.