Kdo je to?
Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Kdo je to Legionář?

Jaký je význam slova Legionář? Co to znamená?

Legionář byl starověkým římským vojákem. Byl příslušníkem vojenského útvaru, legie. Legionářem se mohl stát pouze občan Říma, který nebyl starší než 45 let a musel počítat se službou na 25 let. Dříve byli vojáci povoláni pouze v případě válečných tažení. Legionář musel zvládat více zbraní a po dobu pochodu nést celou výstroj. Tu tvořila zbroj, helmice, štít, dýka, oštěpy a krátký meč. Jako obuv se používaly mohutné sandály, v zavazadle muselo být kompletní zabezpečení – doplňková výstroj, voda a jídlo.
Výcvik legionáře byl náročný, jeho základem byla disciplína, takže jakékoli provinění bylo přísně potrestáno. Neustále se cvičil boj se zbraněmi, trénovaly se dlouhé pochody. V posledních pěti letech služby mohl mít legionář určité úlevy.Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Legionář s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Tiché víno? Víte, co je to Mnichovská dohoda? Rozumíte pojmu Konkubinát? Rozumíte pojmu Sugesce?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, původ slova, popis, odborný výraz, etymologie, význam pojmu, informace, kdo je Legionář?, co je to Legionář?, lexikon, popis, Legionář, vysvětlení, synonymum, kdo to je

Pojem Legionář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Legionář na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legionář ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Legionář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Legionář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionář například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Legionář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Legionář? Kdo to byl Legionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Legionář? Definice pojmu Legionář je v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?