Kdo je to?
Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Kdo je to Legionář?

Jaký je význam slova Legionář? Co to znamená?

Legionář byl starověkým římským vojákem. Byl příslušníkem vojenského útvaru, legie. Legionářem se mohl stát pouze občan Říma, který nebyl starší než 45 let a musel počítat se službou na 25 let. Dříve byli vojáci povoláni pouze v případě válečných tažení. Legionář musel zvládat více zbraní a po dobu pochodu nést celou výstroj. Tu tvořila zbroj, helmice, štít, dýka, oštěpy a krátký meč. Jako obuv se používaly mohutné sandály, v zavazadle muselo být kompletní zabezpečení – doplňková výstroj, voda a jídlo.
Výcvik legionáře byl náročný, jeho základem byla disciplína, takže jakékoli provinění bylo přísně potrestáno. Neustále se cvičil boj se zbraněmi, trénovaly se dlouhé pochody. V posledních pěti letech služby mohl mít legionář určité úlevy.Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Legionář? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mobogenie? Znáte termín Iontový nápoj? Rozumíte pojmu Sutura? Víte, co je to RIP?

Klíčová slova: formulace, kdo je Legionář?, co znamená, popis, definice, synonymum, termín, heslo, odborný výraz, co je to Legionář?, wiki, význam pojmu, význam, původ slova, přesný výraz, pojem

Pojem Legionář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Legionář v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Legionář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Legionář na Youtube

Vyhledat termín Legionář ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legionář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionář například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Legionář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Legionář? Kdo to byl Legionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Legionář? Definice pojmu Legionář je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít pojem, slovo, termín, výraz kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?