Kdo je to?
Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Kdo je to Legionář?

Jaký je význam slova Legionář? Co to znamená?

Legionář byl starověkým římským vojákem. Byl příslušníkem vojenského útvaru, legie. Legionářem se mohl stát pouze občan Říma, který nebyl starší než 45 let a musel počítat se službou na 25 let. Dříve byli vojáci povoláni pouze v případě válečných tažení. Legionář musel zvládat více zbraní a po dobu pochodu nést celou výstroj. Tu tvořila zbroj, helmice, štít, dýka, oštěpy a krátký meč. Jako obuv se používaly mohutné sandály, v zavazadle muselo být kompletní zabezpečení – doplňková výstroj, voda a jídlo.
Výcvik legionáře byl náročný, jeho základem byla disciplína, takže jakékoli provinění bylo přísně potrestáno. Neustále se cvičil boj se zbraněmi, trénovaly se dlouhé pochody. V posledních pěti letech služby mohl mít legionář určité úlevy.Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Legionář? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Tiché víno? Víte co je Touha? Rozumíte pojmu Konkubinát? Vzpomněli byste si co označuje výraz EBD?

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, slovo, definice, původ slova, popis, wiki, odborný výraz, formulace, kdo je Legionář?, informace, Legionář, termín, význam slova, co je to Legionář?, etymologie

Pojem Legionář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Legionář lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Legionář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Legionář ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Legionář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Legionář ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionář například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Legionář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Legionář? Kdo to byl Legionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Legionář? Definice pojmu Legionář se nachází v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?