Kdo je to?
Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Kdo je to Legionář?

Jaký je význam slova Legionář? Co to znamená?

Legionář byl starověkým římským vojákem. Byl příslušníkem vojenského útvaru, legie. Legionářem se mohl stát pouze občan Říma, který nebyl starší než 45 let a musel počítat se službou na 25 let. Dříve byli vojáci povoláni pouze v případě válečných tažení. Legionář musel zvládat více zbraní a po dobu pochodu nést celou výstroj. Tu tvořila zbroj, helmice, štít, dýka, oštěpy a krátký meč. Jako obuv se používaly mohutné sandály, v zavazadle muselo být kompletní zabezpečení – doplňková výstroj, voda a jídlo.
Výcvik legionáře byl náročný, jeho základem byla disciplína, takže jakékoli provinění bylo přísně potrestáno. Neustále se cvičil boj se zbraněmi, trénovaly se dlouhé pochody. V posledních pěti letech služby mohl mít legionář určité úlevy.Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Legionář? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mobogenie? Vzpomenete si na definici slova Týrání zvířat? Rozumíte pojmu Sutura? Vzpomněli byste si na význam slova Bércový vřed?

Klíčová slova: etymologie, pojem, synonymum, popis, Legionář, co znamená, slovo, wiki, popis, význam pojmu, historie, odborný výraz, přesný význam, formulace, co je to Legionář?, původ slova

Pojem Legionář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Legionář

Hledat slovo Legionář na Google.cz

Hledat frázi Legionář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Legionář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legionář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionář například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Legionář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Legionář? Kdo to byl Legionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Legionář? Definice pojmu Legionář se nachází v kategorii historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?