Kdo je to?
Kdo je Jan Vondráček? Životopis Jan Vondráček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Vondráček

Kdo je Jan Vondráček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec a dabér Jan Vondráček se narodil 16. srpna 1966 v Praze. Vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU a v roce 1994 nastoupil do nově vznikajícího Dejvického divadla odkud jen o dva roky později odešel do nového Divadla v Dlouhé.
Za své ztvárnění postavy Lelia ve hře Lhář od Goldoniho získal Cenu Alfréda Radoka
Za svůj dosavadní herecký život již zvládl mnoho rolí a jistě v budoucnu přidá i další nezapomenutelné postavy. Díky svému vzhledu a stále naštvanému výrazu je často obsazován do rolí záporných postav.
Zahrál si například ve filmech jako je Trampoty pana Humbla, Báječná léta pod psa, Udělení milosti se zamítá, Sametoví vrazi, Operace Silver A, Tajemství lesní země, Bathory, Kouzla králů, O království z nudlí a štěstí bez konce, Klub osamělých srdcí, Bludičky, Lidice, Alois Nebel, Probudím se včera, Příběh kmotra, Malý Pán, Svatojánský věneček, Jan Palach, Dvě nevěsty a jedna svatba, Teroristka, Mlsné medvědí příběhy či Atlas ptáků.
Svůj hlas propůjčil mnoha filmovým i seriálovým postavám, z nichž nejvýznamnější je patrně civilní konzultant kriminální policie Patrick Jane v podání Simona Bakera ze seriálu Mentalista. Díky tomuto dabingovému počinu je rovněž držitelem Ceny Františka Filipovského z roku 2010.
Mentalista však není jediná zahraniční postava, která v českém znění hovoří Vondráčkovým hlasem. Na kontě má stovky dabingových rolí jako například úlisný výčepní Vočko v oblíbeném animovaném seriálu Simpsonovi, Stewie Griffin v Griffinových, Darren Cross (Yellowjacket) v Marvelovce Ant-man, Méďa ve stejnojmenném snímku, Red Skull v Avengers: Infinity War a mnoho dalších.
Kromě toho, že je Vondráček uznávaným hercem a dabérem, je také nadaným hudebníkem. Ovládá zpět i hru na několik hudebních nástrojů, což jsou kvality, jichž v divadle nezřídka kdy využívá.
V roce 2022 získal stejně jako Ivan Trojan cenu divadelní kritiku, a to poměrně kuriózním způsobem. Vůbec poprvé v historii se totiž stalo, že dva herci obdrželi tentýž počet bodů, díky čemuž cenu nezískal jen jeden z nich ale rovnou oba.
K posledním filmům, v nichž si Jan Vondráček zahrál patří pohádka Krakonošovo tajemství, kde se objevil po boku Davida Švehlíka, Leony Skleničkové, Ondřeje Sokola či Jakuba Prachaře, a také komedie Bezva zuby na zásnuby, kde ztvárnil lékaře.
Současně jej mohou diváci pravidelně vídat v seriálech Zákony vlka a Jedna rodina či v minisériích Iveta a Volha.
V osobním životě je ženatý a s manželkou Kateřinou má dva syny. Staršího Kryštofa, který taktéž nějakou dobu koketoval s herectvím, aby se nakonec vydal méně uměleckým směrem, a mladšího Vojtěcha, který se vydal v otcových stopách a diváci jej mohou znát například ze snímku jako je Arvéd, Jan Palach, Stockholmský syndrom nebo ze seriálu Sedm schodů k moci.Kdo je Jan Vondráček? Životopis Jan Vondráček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Vondráček

Národnost: československá, česká
Datum narození: 16. srpna 1966
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jan Vondráček můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Infrakce? Znáte termín Erteple? Vzpomněli byste si na význam slova Soucit? Víte, co je to Acidofilní mléko?

Klíčová slova: osobnosti, narození, wikipedie, lexikon, datum narození, vysvětlení, kdy se narodil Jan Vondráček?, osobnost, kde se narodil Jan Vondráček?, popis, život, zajímavosti, herectví, biografie, informace, místo narození

Pojem Jan Vondráček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Vondráček

Zkusit najít slovo Jan Vondráček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Vondráček ve Wikimedia Commons

Najít heslo Jan Vondráček ve Wikipedii

Najít výraz Jan Vondráček ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jan Vondráček na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Vondráček například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Vondráček

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jan Vondráček? Kdy se narodil Jan Vondráček? Kde se narodil Jan Vondráček? Jan Vondráček je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Vondráček řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Vondráček i v jiné kategorii než je herectví.