Kdo je to?
Kdo je Woody Harrelson? Životopis Woody Harrelson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Woody Harrelson

Kdo je Woody Harrelson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Woodrow Tracy Harrelson, známý jako Woody Harrelson je americký herec, který do podvědomí diváků vstoupil především hlavní rolí ve Formanově filmu „Lid versus Larry Flynt.“ Za tento vynikající, a hlavně přesvědčivý herecký výkon získal Harrelson nominaci na Oscara. V roce 1989 byl pětkrát nominován na cenu Emmy, a to za roli v seriálu „Na zdraví.“ Jednu z nich proměnil.
Dětství Woodyho Harrelsona bylo poznamenáno odchodem otce od rodiny, když bylo Woodymu pouhých sedm let. V rodinném domě v Houstonu zanechal nejen jeho, ale i své další dva syny, z nichž se jeden živí jako profesionální motocyklový závodník a druhý herectvím. Tři syny tak vychovávala sama hluboce věřící matka. Charles Harrelson, Woodyho otec, byl v roce 1981 usvědčen jako nájemný vrah a odsouzen.
Ačkoliv je Harrelson dyslektik, absolvoval střední školu v Lebanonu. V roce 1983 získal titul bakalář, a to na Hannover College v Indianě. Hned poté se odstěhoval do New Yorku, kde se stal náhradníkem v Biloxi Blues Neila Simona. V 85. roce získal svoji vůbec první roli v televizním seriálu Cheers, díky níž získal cenu American Comedy Award pro nejzábavnějšího nováčka a cenu Emmy. Jeho hvězdná kariéra byla odstartována.
Jeho soukromý život je protkán několika skandály, mezi něž se řadí i jeho zatčení v roce 1996 v Kentucky. Jelikož je velkým zastáncem legalizace marihuany a hašiše, zasadil symbolicky čtyři semínka marihuany, čímž chtěl docílit zpochybnění amerického státního práva. Vleklý soudní spor tehdy vyhrál. Dalšímu zatčení čelil v roce 2002 v Londýně, a to po incidentu v taxíku. Ten skončil policejní honičkou. Byl převezen na tamější policejní stanici, kterou opustil až po složení kauce. Mezi jeho další aktivity patří i protiválečný aktivismus. Svůj odpor k válce vyjádřil veřejně, a to proti invazi USA do Iráku v r. 2003. O deset let později odsoudil tehdejšího prezidenta Baracka Obamu za nestažení amerických vojáků z Afghánistánu.
Harrelson je vegan. Dodržuje syrovou veganskou stravu. Nejí maso ani mléčné výrobky, cukr a nic z mouky. Díky tomu se objevil i na poštovní známce (2011) jako jeden z dvaceti slavných vegetariánů organizace PETA. O rok později byl jmenován jako nejvíce sexy vegetariánem. Sám sebe popisuje jako anarchistu, jenž vede silný duchovní život. Důkazem toho je jeho studium teologie během vysoké školy.
V roce 2014 získal Harrelsen čestný doktorát humanitárních věd (DHL) na Hanover College. Je také velkým fanouškem šachů, cvičí brazilské jiu-jitsu. Provozuje výdejnu konopí u Melrose Ave v Los Angeles v Kalifornii, kterou otevřel 13. května 2022.
Woody Harrelsen se poprvé oženil v roce 1985 a to s Nancy Simonovou, dcerou dramatika Neila Simona. Manželství mělo být hned druhý den rozvedeno, ale z důvodu zavřeného úřadu trvalo po dobu deseti měsíců. O třináct let později se Woody oženil podruhé. Vzal si Lauru Louieovou, svoji bývalou asistentku, se kterou žije již od roku 1990 a mají spolu tři dcery.Kdo je Woody Harrelson? Životopis Woody Harrelson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Woody Harrelson

Národnost: americká
Datum narození: 23. července 1961
Místo narození: Midland, Texas, Spojené státy americké

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Woody Harrelson sdílet s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Autismus? Znáte pojem Uloženka? Znáte termín Chemtrails? Vzpomenete si na definici slova Sofistikovaný?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, kde se narodil Woody Harrelson?, popis, lexikon, narození, wiki, biografie, zajímavosti, Woody Harrelson, informace, Woody Harrelson, kdo je Woody Harrelson?, osobnosti, vysvětlení, místo narození

Pojem Woody Harrelson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Woody Harrelson

Zkusit najít výraz Woody Harrelson na Google.cz

Hledat termín Woody Harrelson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Woody Harrelson ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Woody Harrelson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Woody Harrelson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Woody Harrelson například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Woody Harrelson

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Woody Harrelson? Kdy se narodil Woody Harrelson? Kde se narodil Woody Harrelson? Woody Harrelson je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Woody Harrelson řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Woody Harrelson i v jiné kategorii než je herectví.