Kdo je to?
Kdo je Valerij Gerasimov? Životopis Valerij Gerasimov, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Valerij Gerasimov

Kdo je Valerij Gerasimov? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Valerij Gerasimov je ruský generál, dlouholetý náčelník generální štábu ozbrojených sil Ruské federace a náměstek ministra obrany.
Získal vojenské vzdělání a jeho hvězda ve strukturách ruské armády rychle stoupala. Například velel 58. armádě během druhé čečenské války. Mimo jiné také v letech 2009 - 2012 velel vojenské přehlídce ke Dni vítězství na Rudém náměstí.
Od roku 2010 působil jako zástupce náčelníka generálního štábu a v roce 2012 získal tuto funkci sám. Vzhledem k této významné pozici na něj byly po ruské okupaci Krymu (2014) uvaleny mezinárodní sankce. Za jeho působení v čele generálního štábu došlo kromě zmíněné okupace Krymu a rozpoutání bojů na východě Ukrajiny, také k zapojení Ruska do války v Sýrii. Předpokládá se, že Valerij Gerasimov stál v čele plánování ruské války na Ukrajině, která byla zahájena v únoru 2022. Po prvních týdnech války se však Gerasimov přestal (stejně jako další představitelé ruské armády) objevovat na veřejnosti. Média spekulovala o tom, že Gerasimov se přesunul na Ukrajinu, aby osobně velel útoku na východě země. Podle některých (neověřených a nepotvrzených) zpráv byl na začátku května 2022 zraněn.Kdo je Valerij Gerasimov? Životopis Valerij Gerasimov, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Valerij Gerasimov

Národnost: ruská
Datum narození: 8. září 1955
Místo narození: Kazaň

Líbí se stručný životopis s osobou Valerij Gerasimov? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Pneumonie? Vzpomněli byste si na význam slova YMCA? Pamatujete si definici pojmu Elipsoid? Znáte definici termínu Operativní leasing?

Klíčová slova: wikipedie, wiki, datum narození, politici, vysvětlení, kdo je Valerij Gerasimov?, biografie, život, národnost, životopis, osobnosti, místo narození, zajímavosti, kde se narodil Valerij Gerasimov?, lexikon, osobnost

Pojem Valerij Gerasimov je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Valerij Gerasimov doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Valerij Gerasimov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Valerij Gerasimov ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Valerij Gerasimov na Youtube

Najít pojem Valerij Gerasimov ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Valerij Gerasimov ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Valerij Gerasimov například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Valerij Gerasimov?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Valerij Gerasimov? Kdy se narodil Valerij Gerasimov? Kde se narodil Valerij Gerasimov? Valerij Gerasimov je v kategorii Politici

Kategorie politici, sekretářka politiky, valerij Gerasimov, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Valerij Gerasimov kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Valerij Gerasimov i v jiné kategorii než je politici.