Kdo je to?
Kdo je to Albín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Albín? Lidé, poruchy

Albín

Jaký je význam slova Albín? Co to znamená?

Albín je živý organizmus s odchylkou barvy. Ta je zapříčiněna poruchou tvorby melaninu. Pro proces tvorby melaninu je nezbytný enzym tyrozináza, který u albína chybí. Typickým důsledkem je kůže bez barvy a oči červené barvy, ve kterých prosvítá krev procházející kapilárami. Albíni mávají problémy se zrakem, bývají světloplaší.
Pokud mají různé části těla zbarvené jinými pigmenty, jsou označováni jako částeční albíni. Jedná se o vzácný jev, který se nevyskytuje pouze u lidí, ale i u jiných živočišných druhů.


Kdo je to Albín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Albín? Lidé, poruchy

Sdílejte text pojmu Albín s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Botnet? Znáte termín Sidžo? Rozumíte pojmu Ředitelské volno? Víte, co je to Argot?

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, odborný výraz, význam, co znamená, popis, poruchy, Albín, lexikon, význam pojmu, wikipedie, pojem, definice, poruchy, přesný výraz, etymologie

Pojem Albín je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Albín zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Albín ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Albín ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Albín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Albín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Albín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Albín například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Albín, definice, vysvětlení pojmu

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Albín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Albín? Definice pojmu Albín se nachází v kategorii Poruchy

Kategorie poruchy, albín, albín, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Poruchy).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.