Kdo je to?
Kdo je to Albín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Albín? Lidé, poruchy

Kdo je to Albín?

Co znamená a jaký je význam slova Albín?

Albín je živý organizmus s odchylkou barvy. Ta je zapříčiněna poruchou tvorby melaninu. Pro proces tvorby melaninu je nezbytný enzym tyrozináza, který u albína chybí. Typickým důsledkem je kůže bez barvy a oči červené barvy, ve kterých prosvítá krev procházející kapilárami. Albíni mávají problémy se zrakem, bývají světloplaší.
Pokud mají různé části těla zbarvené jinými pigmenty, jsou označováni jako částeční albíni. Jedná se o vzácný jev, který se nevyskytuje pouze u lidí, ale i u jiných živočišných druhů.


Kdo je to Albín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Albín? Lidé, poruchy

Zaujala vás definice slova Albín? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Kapari? Znáte definici termínu Romadur? Rozumíte pojmu Script? Pamatujete si definici pojmu Elektrolyt?

Klíčová slova: poruchy, slovo, vysvětlení, přesný výraz, poruchy, popis, Albín, význam, přesný význam, původ slova, Albín, synonymum, etymologie, lexikon, definice, wikipedie

Pojem Albín je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Albín na Youtube

Najít termín Albín ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Albín ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Albín na Google.cz

Zkusit najít výraz Albín ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Albín například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Albín

Nyní již víte Kdo je to Albín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Albín? Definice pojmu Albín je v kategorii Poruchy

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Poruchy.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.