Kdo je to?
Kdo je Daniela Magálová? Životopis Daniela Magálová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Daniela Magálová

Kdo je Daniela Magálová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Daniela Magálová, rodným jménem Daniela Alexandra Magal, je slovenská zpěvačka, klavíristka, moderátorka, obchodní manažerka a seriálová herečka. Magálová se narodila ve slovenském městě Stará Turá. Již v mládí měla Daniela ráda hudbu a po základní škole odešla do Bratislavy, kde studovala v letech 1980-1986 obor zpěv a klavír na místní konzervatoři. V posledním ročníku konzervatoře se připojila jako zpěvačka k dechové kapele Moravanka Jana Slabáka. Po úspěšném studiu na konzervatoři pokračovala ve zpěvu v kapele Moravanka, se kterou v letech 1986-1989 nahrála alba s názvy Veselé vánoční hody (1985), Instrumentální galakoncert (1986), Moravanka (1989) a další. Roku 1989 se přestěhovala do České republiky. Poté v letech 1990-2014 se podílela na více než čtyř desítkách alb této kapely.
Po 11 letech v Česku se Magálová vrátila na Slovensko, aby mohla v Prievidzi studovat hotelovou školu. Hotelovou školu studovala v letech 2000-2005. Po dokončení studií se vrátila do Čech, kde pracovala jako obchodní manažerka ve firmách Nestlé, Dr. Oetker nebo Vorwerk Zlín. Ve firmě Vorwerk Zlín zastávala i funkci lektorky.
Roku 2010 Magálová kandidovala do senátu ve volebním obvodě Brno-město za Stranu práv občanů (Zemanovci) a také do brněnského zastupitelstva.
Magálová ztvárnila roli v televizním seriálu Safari (1986).
Daniela Magálová byla celkem dvakrát vdaná. Ze dvou manželství má syna Vladimíra, který studuje hudbu a jde ve stopách své matky.Kdo je Daniela Magálová? Životopis Daniela Magálová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Daniela Magálová

Národnost: slovenská
Datum narození: 31. 8. 1966
Místo narození: Stará Turá, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Daniela Magálová? s dalšími lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Odpuštění? Pamatujete si definici pojmu Cytoskopie? Pamatujete si definici pojmu Právo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gynekomastie?

Klíčová slova: místo narození, lexikon, informace, Daniela Magálová, hudba, popis, osobnost, biografie, vysvětlení, kdy se narodila Daniela Magálová?, datum narození, život, kdo je Daniela Magálová?, Daniela Magálová, národnost, wikipedie

Pojem Daniela Magálová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Daniela Magálová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Daniela Magálová ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Daniela Magálová ve Wikislovníku

Vyhledat termín Daniela Magálová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Daniela Magálová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniela Magálová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Daniela Magálová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Daniela Magálová? Kdy se narodila Daniela Magálová? Kde se narodila Daniela Magálová? Daniela Magálová je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Daniela Magálová dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniela Magálová i v jiné kategorii než je hudba.