Kdo je to?
Kdo je Jana Mračková Vildumetzová? Životopis Jana Mračková Vildumetzová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Jana Mračková Vildumetzová

Kdo je Jana Mračková Vildumetzová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jana Mračková Vildumetzová je politička spojená s hnutím ANO a bývalá učitelka. Vyrůstala na severu Čech a v Ústí nad Labem vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Následně začala učit na základní škole, ale po několika letech dala přednost manažerským pozicím a nakonec se stala ředitelkou domu dětí a mládeže.
Aktivně se do politiky poprvé zapojila v roce 2002, kdy byla zvolena zastupitelkou Horního Slavkova. V této době ještě nebyla členkou žádné strany a kandidovala jako nestranice za Stranu zelených. V roce 2006 byla znovu zvolena zastupitelkou a poté i starostkou Horního Slavkova. Funkci starostky obhájila i v roce 2010, kdy už byla členkou ODS. V roce 2013 však rezignovala a přestěhovala se do Prahy, aby se mohla věnovat práci místopředsedkyně Svazu měst a obcí.
V roce 2014 opustila ODS, kterou kritizovala za nedostatečné vnitrostranické reformy. Během následujícího roku vstoupila do hnutí ANO 2011 a v krajských volbách roku 2016 vedla kandidátku ANO v Karlovarském kraji. Díky vítězství a úspěšnému sestavení koalice se krátce po volbách stala hejtmankou Karlovarského kraje. V témže roce byla zvolena předsedkyní Asociace krajů ČR. V roce 2017 se poprvé ucházela o poslanecký mandát a se ziskem několika tisíc preferenčních hlasů se stala poslankyní. Vedle toho byla zvolena také do předsednictva hnutí ANO.
Roku 2019 kvůli těhotenství rezignovala na post hejtmanky a přesunula se do funkce náměstkyně. Po krajských volbách v roce 2020 skončila i na pozici náměstkyně, protože hnutí ANO nesestavilo většinovou koalici a skončilo v opozici. Ve volbách do Poslanecké sněmovny roku 2021 byla znovu lídryní karlovarské kandidátky hnutí ANO, obhájila poslanecký mandát a byla zvolena místopředsedkyní sněmovny. V roce 2022 na funkci místopředsedkyně sněmovny rezignovala kvůli vazbám na Zakaríu Nemraha, který patřil mezi obviněné v kauze Dozimetr.Kdo je Jana Mračková Vildumetzová? Životopis Jana Mračková Vildumetzová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jana Mračková Vildumetzová

Národnost: česká
Datum narození: 8. května 1973
Místo narození: Karlovy Vary

Sdílejte tuto stránku s osobností Jana Mračková Vildumetzová s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín NFT? Víte co je Softshell? Vzpomenete si na definici slova Důlčík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mikroekonomie?

Klíčová slova: kde se narodila Jana Mračková Vildumetzová?, místo narození, Jana Mračková Vildumetzová, wikipedie, život, životopis, politici, kdo je Jana Mračková Vildumetzová?, narození, kdy se narodila Jana Mračková Vildumetzová?, lexikon, vysvětlení, národnost, zajímavosti, biografie, datum narození

Pojem Jana Mračková Vildumetzová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Jana Mračková Vildumetzová na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jana Mračková Vildumetzová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jana Mračková Vildumetzová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jana Mračková Vildumetzová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Jana Mračková Vildumetzová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Mračková Vildumetzová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Mračková Vildumetzová

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jana Mračková Vildumetzová? Kdy se narodila Jana Mračková Vildumetzová? Kde se narodila Jana Mračková Vildumetzová? Jana Mračková Vildumetzová patří do kategorie Politici

Kategorie politici, poradkyně politiky, jana Mračková Vildumetzová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jana Mračková Vildumetzová řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Mračková Vildumetzová i v jiné kategorii než je politici.