Kdo je to?
Kdo je Simona Babčáková? Životopis Simona Babčáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Simona Babčáková

Kdo je Simona Babčáková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Simona Babčáková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, komička. Babčáková se narodila v Šumperku. Po maturitě na střední škole se přesunula do Zlína, kde vystudovala Zlínskou soukromou vyšší odbornou školu umění. Později se učila improvizačnímu umění u herce Jaroslava Duška. Po úspěšném studiu chvíli hrála v Městském divadle Zlín, kde se objevila v divadelní hře Patnáct venkovských dívek. Poté chvíli působila v Divadle v Dlouhé v Praze a v Klicperově divadle v Hradci Králové (Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, Pokoušení). Od roku 2002 působí v pražském Dejvickém divadle. Zde se objevila skoro ve dvou desítkách her. Patří mezi ně hry Tři sestry, Sirup, Příběhy obyčejného šílenství, Tramvaj do stanice Touha, Love Story, Černí díra, Muž bez minulosti, Racek, Zimní pohádka a další. Doposud byla celkem dvakrát nominovaná na Cenu Alfréda Radoka.
Babčáková debutovala v roce 2003 ve filmech Město bez dechu, Nuda v Brně, Smrt pedofila a Společník. Později si zahrála v úspěšných snímcích jako U mě dobrý, Nestyda, František je děvkař (2008), Ženy, které nenávidí muže, Ve stínu (2012), Díra u Hanušovic (2014), Vybíjená (2015), Jak se zbavit nevěsty (2016), Úsměvy smutných mužů (2018), Kam motýli nelétají (2022). Doposud ztvárnila role ve více než třiceti filmech.
Kromě filmů si Babčáková zahrála také v televizních seriálech Místo nahoře (2004), Comeback (2008-2011), Poste restante (2009), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2010), Čtvrtá hvězda, Neviditelní (2014), Ohnivý kuře (2016-2018) a Zkáza Dejvického divadla (2019).
Babčáková uvádí improvizační večery s názvem Second sekec aneb Hlava nehlava a vystupovala také ve stand-up show Na stojáka. V roce 2021 tvořila taneční pár v televizní soutěži StarDance …když hvězdy tančí.
Má celkem dvě děti (Josefína a Albert Oliver). Se synem Alberte Oliverem hrála v reklamě na obchodní řetězec Albert.Kdo je Simona Babčáková? Životopis Simona Babčáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Simona Babčáková

Národnost: česká
Datum narození: 21. 2. 1973
Místo narození: Šumperk, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Simona Babčáková? Pak se podělte se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Anagram? Znáte pojem Kmitočet? Znáte pojem Recese? Vzpomenete si na definici slova Umělý spánek?

Klíčová slova: Simona Babčáková, herectví, život, informace, životopis, popis, kde se narodila Simona Babčáková?, lexikon, zajímavosti, herectví, Simona Babčáková, osobnost, vysvětlení, místo narození, datum narození, biografie

Pojem Simona Babčáková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Simona Babčáková

Hledat termín Simona Babčáková ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Simona Babčáková ve Wikislovníku

Najít slovo Simona Babčáková na Google.cz

Vyhledat heslo Simona Babčáková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Simona Babčáková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Simona Babčáková například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Simona Babčáková

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Simona Babčáková? Kdy se narodila Simona Babčáková? Kde se narodila Simona Babčáková? Simona Babčáková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mladík kudrny, simona Babčáková, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Simona Babčáková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simona Babčáková i v jiné kategorii než je herectví.