Kdo je to?
Kdo je Simona Babčáková? Životopis Simona Babčáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Simona Babčáková?

Kdo je Simona Babčáková? Životopis, informace, biografie, herectví

Simona Babčáková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, komička. Babčáková se narodila v Šumperku. Po maturitě na střední škole se přesunula do Zlína, kde vystudovala Zlínskou soukromou vyšší odbornou školu umění. Později se učila improvizačnímu umění u herce Jaroslava Duška. Po úspěšném studiu chvíli hrála v Městském divadle Zlín, kde se objevila v divadelní hře Patnáct venkovských dívek. Poté chvíli působila v Divadle v Dlouhé v Praze a v Klicperově divadle v Hradci Králové (Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, Pokoušení). Od roku 2002 působí v pražském Dejvickém divadle. Zde se objevila skoro ve dvou desítkách her. Patří mezi ně hry Tři sestry, Sirup, Příběhy obyčejného šílenství, Tramvaj do stanice Touha, Love Story, Černí díra, Muž bez minulosti, Racek, Zimní pohádka a další. Doposud byla celkem dvakrát nominovaná na Cenu Alfréda Radoka.
Babčáková debutovala v roce 2003 ve filmech Město bez dechu, Nuda v Brně, Smrt pedofila a Společník. Později si zahrála v úspěšných snímcích jako U mě dobrý, Nestyda, František je děvkař (2008), Ženy, které nenávidí muže, Ve stínu (2012), Díra u Hanušovic (2014), Vybíjená (2015), Jak se zbavit nevěsty (2016), Úsměvy smutných mužů (2018), Kam motýli nelétají (2022). Doposud ztvárnila role ve více než třiceti filmech.
Kromě filmů si Babčáková zahrála také v televizních seriálech Místo nahoře (2004), Comeback (2008-2011), Poste restante (2009), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2010), Čtvrtá hvězda, Neviditelní (2014), Ohnivý kuře (2016-2018) a Zkáza Dejvického divadla (2019).
Babčáková uvádí improvizační večery s názvem Second sekec aneb Hlava nehlava a vystupovala také ve stand-up show Na stojáka. V roce 2021 tvořila taneční pár v televizní soutěži StarDance …když hvězdy tančí.
Má celkem dvě děti (Josefína a Albert Oliver). Se synem Alberte Oliverem hrála v reklamě na obchodní řetězec Albert.Kdo je Simona Babčáková? Životopis Simona Babčáková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Simona Babčáková

Národnost: česká
Datum narození: 21. 2. 1973
Místo narození: Šumperk, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Simona Babčáková se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Analgosedace? Pamatujete si definici pojmu Burčák? Znáte pojem Adenovirus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Městys?

Klíčová slova: wiki, narození, život, lexikon, životopis, vysvětlení, herectví, zajímavosti, osobnost, herectví, wikipedie, biografie, národnost, kde se narodila Simona Babčáková?, místo narození, popis

Pojem Simona Babčáková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Simona Babčáková ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Simona Babčáková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Simona Babčáková na Youtube

Vyhledat pojem Simona Babčáková ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Simona Babčáková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Simona Babčáková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Simona Babčáková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Simona Babčáková? Kdy se narodila Simona Babčáková? Kde se narodila Simona Babčáková? Simona Babčáková se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Simona Babčáková dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simona Babčáková i v jiné kategorii než je herectví.