Kdo je to?
Kdo byl Josef Kramer? Životopis Josef Kramer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Josef Kramer

Kdo byl Josef Kramer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Josef Kramer byl německý kapitán, důstojník SS, velitel koncentračních táborů Auschwitz-Birkenau a Bergen-Belsen, válečný zločinec. Kramer se narodil v bavorském Mnichově do přísné katolické rodiny. Vyrůstal jako jedináček a v jeho devíti letech se s rodinou přestěhoval do Augsburgu (1915). V Augsburgu se vyučil na učilišti na elektrikáře, avšak během ekonomické krize během let 1925-33 byl Kramer hlavně nezaměstnaný.
Neměl ještě ani dvacet pět let a vstoupil do NSDAP (Národně socialistická německá dělnická strana) v roce 1931. O půl roku později se dostal do SS (1932). Po dvou letech v SS byl pověřen pracovat v koncentračních táborech. Nejdříve začal v Dachau jako strážník. Díky píli se vypracoval a během let 1934-36 pracoval v Esterwegenu na komandatuře. Odtud se vrátil zpět do Dachau. Po roce byl Kramer přeložen do tábora Sachsenhausen, kde působil od léta 1937 do léta 1938. Následně jej přeložili do Mauthausenu, kde zastával hodnost adjutanta, neboli zástupce velitele celého tábora.
V roce 1940 byl vyslán zastávat pozici adjutanta v koncentračním táboře Osvětim, kde byl velitelem tábora Rudolf Höss. Od konce roku 1940 do dubna 1941 byl Kramer školen v Dachau na velitele tábora. Poté se stal velitelem tábora Natzweiler-Struthof (1942).
O dva roky později (1944) se vrátil zpátky do Osvětimi, kde půl roku působil jako velitel tábora. Při evakuaci jej jmenovali velitelem tábora Bergen-Belsen. Vězni byl nazýván „Bestie z Bergen-Belsen“.
15. 4. 1945 byl tábor osvobozen britskými vojáky a Kramer padl do zajetí. Od září do listopadu 1945 probíhal soud v Lüneburgu. Josef Kramer byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Trest byl vykonán dne 13. 12. 1945 na území věznice Hameln. Kramer měl 38 let.Kdo byl Josef Kramer? Životopis Josef Kramer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Josef Kramer

Národnost: německá
Datum narození: 10. 11. 1906
Místo narození: Mnichov, Německé císařství
Datum úmrtí: 13. 12. 1945

Popis osobnosti Josef Kramer můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Kremrole? Pamatujete si definici pojmu Vestibul? Vzpomněli byste si na význam slova Erudice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Valhalla?

Klíčová slova: biografie, životopis, wikipedie, zločin, wiki, místo narození, národnost, zločin, informace, Josef Kramer, kde se narodil Josef Kramer?, Josef Kramer, popis, kdo to je, lexikon, datum úmrtí

Pojem Josef Kramer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Josef Kramer zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Josef Kramer ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Josef Kramer na Google.cz

Hledat výraz Josef Kramer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Josef Kramer ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Josef Kramer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Kramer například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Kramer

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Josef Kramer? Kdy se narodil Josef Kramer? Kde se narodil Josef Kramer? Kdy zemřel Josef Kramer? Josef Kramer je v sekci Zločin

Kategorie zločin, mafián, josef Kramer, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Kramer řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Kramer i v jiné kategorii než je zločin.