Kdo je to?
Kdo byl Josef Kramer? Životopis Josef Kramer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Josef Kramer?

Kdo byl Josef Kramer? Životopis, informace, biografie, zločin

Josef Kramer byl německý kapitán, důstojník SS, velitel koncentračních táborů Auschwitz-Birkenau a Bergen-Belsen, válečný zločinec. Kramer se narodil v bavorském Mnichově do přísné katolické rodiny. Vyrůstal jako jedináček a v jeho devíti letech se s rodinou přestěhoval do Augsburgu (1915). V Augsburgu se vyučil na učilišti na elektrikáře, avšak během ekonomické krize během let 1925-33 byl Kramer hlavně nezaměstnaný.
Neměl ještě ani dvacet pět let a vstoupil do NSDAP (Národně socialistická německá dělnická strana) v roce 1931. O půl roku později se dostal do SS (1932). Po dvou letech v SS byl pověřen pracovat v koncentračních táborech. Nejdříve začal v Dachau jako strážník. Díky píli se vypracoval a během let 1934-36 pracoval v Esterwegenu na komandatuře. Odtud se vrátil zpět do Dachau. Po roce byl Kramer přeložen do tábora Sachsenhausen, kde působil od léta 1937 do léta 1938. Následně jej přeložili do Mauthausenu, kde zastával hodnost adjutanta, neboli zástupce velitele celého tábora.
V roce 1940 byl vyslán zastávat pozici adjutanta v koncentračním táboře Osvětim, kde byl velitelem tábora Rudolf Höss. Od konce roku 1940 do dubna 1941 byl Kramer školen v Dachau na velitele tábora. Poté se stal velitelem tábora Natzweiler-Struthof (1942).
O dva roky později (1944) se vrátil zpátky do Osvětimi, kde půl roku působil jako velitel tábora. Při evakuaci jej jmenovali velitelem tábora Bergen-Belsen. Vězni byl nazýván „Bestie z Bergen-Belsen“.
15. 4. 1945 byl tábor osvobozen britskými vojáky a Kramer padl do zajetí. Od září do listopadu 1945 probíhal soud v Lüneburgu. Josef Kramer byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Trest byl vykonán dne 13. 12. 1945 na území věznice Hameln. Kramer měl 38 let.Kdo byl Josef Kramer? Životopis Josef Kramer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Josef Kramer

Národnost: německá
Datum narození: 10. 11. 1906
Místo narození: Mnichov, Německé císařství
Datum úmrtí: 13. 12. 1945

Líbí se stručný životopis s osobou Josef Kramer? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Šalírka? Znáte termín Acidóza? Vzpomněli byste si na význam slova Chirurgická rouška? Víte, co je to Agroturistika?

Klíčová slova: popis, životopis, osobnost, datum narození, Josef Kramer, kdy se narodil Josef Kramer?, zločin, kde se narodil Josef Kramer?, Kdy zemřel Josef Kramer, národnost, osobnosti, zločin, Josef Kramer, wiki, zajímavosti, kdo to je

Pojem Josef Kramer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Josef Kramer lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Josef Kramer na Google.cz

Hledat termín Josef Kramer ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Josef Kramer na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Josef Kramer ve Wikipedii

Vyhledat výraz Josef Kramer ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Kramer například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Josef Kramer? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Josef Kramer? Kdy se narodil Josef Kramer? Kde se narodil Josef Kramer? Kdy zemřel Josef Kramer? Josef Kramer patří do kategorie Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Josef Kramer dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Kramer i v jiné kategorii než je zločin.