Kdo je to?
Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis Carlos Slim Helú, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Carlos Slim Helú

Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Carlos Slim Helú je mexický byznysmen. Jeden z nejbohatších mužů na světě.
Pochází z rodiny libanonských přistěhovalců. Vystudoval Národní autonomní univerzitu a vrhnul se do světa byznysu.
Již v 60. letech začal Carlos Slim Helú pracovat na burze a dařilo se mu zde vydělat jmění. Jeho cílem však bylo vybudovat velkou společnost zaměřenou na co nejširší portfolio. V roce 1965 založil burzu cenných papírů Inversora Bursátil a později také začal podnikat v potravinářském průmyslu, který se stal základem pro jeho budoucí impérium. Většina jeho firem spadá pod značku Grupo Carso.
V 70. letech své obchodní aktivity jen rozšiřoval - jeho investice sahaly takřka do všech myslitelných oborů - chemického průmyslu, těžařství, letectví, tabákového průmyslu, stavitelství, telekomunikací atd.
V 80. letech zasáhla mexickou ekonomiku těžká krize, ze které však Carlos Slim Helú nakonec vyšel jako vítěz, když v 90. letech privatizoval mexického státního operátora Telmex, čímž se stal v zemi jedničkou na trhu. Následně expandoval do dalších zemí Latinské Ameriky. V nultých letech 21. století Slim dál rozšiřoval svůj byznys v telekomunikacích, více se zaměřil na tabákový průmysl, investoval například do aerolinek a stále úžeji se propojoval s byznysovou scénou v USA. Ve druhém desetiletí 21. století se kromě rozvíjení předchozích aktivit zaměřil například také na televizní a on-line zábavu.
Po roce 2010 byl několik let považován za nejbohatšího muže světa. V roce 2022 se pohyboval na žebříčku nejbohatších lidí světa podle časopisu Forbes na 11. místě.Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis Carlos Slim Helú, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Carlos Slim Helú

Národnost: mexická
Datum narození: 28. ledna 1940
Místo narození: Ciudad de México

Tento text (Carlos Slim Helú) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Smart TV? Víte, co je to Společenská nebezpečnost? Vzpomenete si na definici slova Hlaholice? Rozumíte pojmu Klovatina?

Klíčová slova: popis, místo narození, Carlos Slim Helú, osobnosti, podnikání, narození, osobnost, vysvětlení, biografie, národnost, wikipedie, informace, wiki, lexikon, datum narození, životopis

Pojem Carlos Slim Helú je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carlos Slim Helú ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Carlos Slim Helú na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Carlos Slim Helú ve Wikislovníku

Najít heslo Carlos Slim Helú ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Carlos Slim Helú ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carlos Slim Helú například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Carlos Slim Helú?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Carlos Slim Helú? Kdy se narodil Carlos Slim Helú? Kde se narodil Carlos Slim Helú? Carlos Slim Helú je v kategorii Podnikání

Kategorie podnikání, finančník, carlos Slim Helú, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Carlos Slim Helú například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carlos Slim Helú i v jiné kategorii než je podnikání.