Kdo je to?
Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis Carlos Slim Helú, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Carlos Slim Helú?

Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis, informace, biografie, podnikání

Carlos Slim Helú je mexický byznysmen. Jeden z nejbohatších mužů na světě.
Pochází z rodiny libanonských přistěhovalců. Vystudoval Národní autonomní univerzitu a vrhnul se do světa byznysu.
Již v 60. letech začal Carlos Slim Helú pracovat na burze a dařilo se mu zde vydělat jmění. Jeho cílem však bylo vybudovat velkou společnost zaměřenou na co nejširší portfolio. V roce 1965 založil burzu cenných papírů Inversora Bursátil a později také začal podnikat v potravinářském průmyslu, který se stal základem pro jeho budoucí impérium. Většina jeho firem spadá pod značku Grupo Carso.
V 70. letech své obchodní aktivity jen rozšiřoval - jeho investice sahaly takřka do všech myslitelných oborů - chemického průmyslu, těžařství, letectví, tabákového průmyslu, stavitelství, telekomunikací atd.
V 80. letech zasáhla mexickou ekonomiku těžká krize, ze které však Carlos Slim Helú nakonec vyšel jako vítěz, když v 90. letech privatizoval mexického státního operátora Telmex, čímž se stal v zemi jedničkou na trhu. Následně expandoval do dalších zemí Latinské Ameriky. V nultých letech 21. století Slim dál rozšiřoval svůj byznys v telekomunikacích, více se zaměřil na tabákový průmysl, investoval například do aerolinek a stále úžeji se propojoval s byznysovou scénou v USA. Ve druhém desetiletí 21. století se kromě rozvíjení předchozích aktivit zaměřil například také na televizní a on-line zábavu.
Po roce 2010 byl několik let považován za nejbohatšího muže světa. V roce 2022 se pohyboval na žebříčku nejbohatších lidí světa podle časopisu Forbes na 11. místě.Kdo je Carlos Slim Helú? Životopis Carlos Slim Helú, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Carlos Slim Helú

Národnost: mexická
Datum narození: 28. ledna 1940
Místo narození: Ciudad de México

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Carlos Slim Helú sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Americká hypotéka? Znáte termín Alternativa? Vzpomenete si na definici slova Koroze? Víte, co je to Spam?

Klíčová slova: popis, podnikání, kdo je Carlos Slim Helú?, národnost, biografie, podnikání, informace, kdy se narodil Carlos Slim Helú?, datum narození, Carlos Slim Helú, zajímavosti, osobnost, lexikon, životopis, osobnosti, kde se narodil Carlos Slim Helú?

Pojem Carlos Slim Helú je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Carlos Slim Helú zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carlos Slim Helú ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Carlos Slim Helú ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Carlos Slim Helú ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Carlos Slim Helú na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Carlos Slim Helú na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Carlos Slim Helú například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carlos Slim Helú

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Carlos Slim Helú? Kdy se narodil Carlos Slim Helú? Kde se narodil Carlos Slim Helú? Carlos Slim Helú je v kategorii Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Carlos Slim Helú dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carlos Slim Helú i v jiné kategorii než je podnikání.