Kdo je to?
Kdo byl Inocenc Arnošt Bláha? Životopis Inocenc Arnošt Bláha, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Inocenc Arnošt Bláha?

Kdo byl Inocenc Arnošt Bláha? Životopis, informace, biografie, věda

Inocenc Arnošt Bláha byl český sociolog, pedagog a humanitní vědec.
Rozhodl se vystudovat bohoslovectví (teologii), nicméně studia nedokončil. Dále studoval humanitní obory na univerzitách ve Vídni, v Praze a Paříži a zaměřil se na sociologii.
Jeho vědecká práce byla silně ovlivněna pozitivismem - tedy snahou prosazovat pouze racionální, doložitelné myšlenky a vyhnout se spekulaci; pozitivismus pracuje jen s tím, co může dokázat.
Bláha se stal průkopníkem sociologie u nás. Stanovil řadu metodologických přístupů a představil sociologii jako samostatný vědní obor. Zabýval se otázkami vzniku a fungování měst, věnoval se etice a mravnosti nebo sociologickým tématům týkajícím se rodiny.
Od roku 1931 byl děkanem Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a později se stal rektorem Vysoké školy sociální.
Založil první české periodikum zaměřené na sociologii - Sociologickou revue.
Je autorem řady odborných článků a studií. Po jeho smrti vyšlo rozsáhlé dílo Sociologie.Kdo byl Inocenc Arnošt Bláha? Životopis Inocenc Arnošt Bláha, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Inocenc Arnošt Bláha

Národnost: česká
Datum narození: 28. července 1879
Místo narození: Krasoňov, Pelhřimovsko
Datum úmrtí: 25. dubna 1960

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Inocenc Arnošt Bláha s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Skutková podstata? Rozumíte pojmu Physalis? Znáte definici termínu Jazylka? Znáte pojem Dialýza?

Klíčová slova: lexikon, datum úmrtí, datum narození, Inocenc Arnošt Bláha, nežijící, věda, místo narození, životopis, Kdy zemřel Inocenc Arnošt Bláha, kdo je Inocenc Arnošt Bláha?, osobnost, wikipedie, život, vysvětlení, kdo to je, informace

Pojem Inocenc Arnošt Bláha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Inocenc Arnošt Bláha doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat frázi Inocenc Arnošt Bláha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Inocenc Arnošt Bláha na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Inocenc Arnošt Bláha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Inocenc Arnošt Bláha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inocenc Arnošt Bláha například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Inocenc Arnošt Bláha?

Právě jste zjistili Kdo byl Inocenc Arnošt Bláha? Kdy se narodil Inocenc Arnošt Bláha? Kde se narodil Inocenc Arnošt Bláha? Kdy zemřel Inocenc Arnošt Bláha? Inocenc Arnošt Bláha je v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Inocenc Arnošt Bláha například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Inocenc Arnošt Bláha i v jiné kategorii než je věda.