Kdo je to?
Kdo byl Doug Sandom? Životopis Doug Sandom, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Doug Sandom

Kdo byl Doug Sandom? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Doug Sandom byl britský hudebník, který se proslavil zejména jako první bubeník legendární rockové skupiny The Who. Jeho spolupráce s kapelou byla sice krátká, ale v počátcích její hudební cesty hrála klíčovou roli.
Doug Sandom se narodil 26. února 1930 v anglickém Greenfordu. Do hudebního světa vstoupil v době, kdy skupina The Who byla ještě známá pod názvem Detours, tedy v polovině roku 1962. Přestože byl Sandom povoláním zedník, jeho vášeň pro bubnování byla zřejmá. Věkový rozdíl mezi ním a mladšími členy kapely (bylo mu už více než třicet let, ostatní členové byly teenageři) však v kombinaci s osobními závazky vedl k napětí. Výhrady jeho manželky k jeho nočním závazkům ještě více zhoršily jeho vztah s kapelou. V únoru 1964 kapela změnila název a přijala ikonický název The Who. Sandomovo spojení s kapelou však nemělo dlouhého trvání. Po neúspěšném konkurzu u společnosti Fontana Records, kde producent vydavatelství vyjádřil výhrady k Sandomově bubnování, mu bylo navrženo, aby odešel. V dubnu 1964 se Sandom s The Who rozloučil a uvolnil místo legendárnímu Keithu Moonovi.
Ačkoli Sandomovo působení v The Who bylo krátké, jeho přínos v době formování kapely je nepopiratelný. Žádné nahrávky se Sandomem nebyly nikdy vydány, ale jeho spojení s kapelou v jejích začátcích zůstává významnou kapitolou v její historii. Když Sandom vzpomínal na své působení v The Who, jednou poznamenal, jakým výzvám čelil kvůli věkovému rozdílu a vztahu s Petem Townshendem. Zmínil se také o svých nedostatečných ambicích ve srovnání s ostatními členy kapely. V roce 2014 Sandom napsal autobiografii s názvem The Who Before the Who, která nabízí jedinečný pohled na začátky kapely a k níž předmluvou přispěl Townshend. Doug Sandom zemřel 27. února 2019, den poté, co oslavil 89. narozeniny.Kdo byl Doug Sandom? Životopis Doug Sandom, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Doug Sandom

Národnost: britská
Datum narození: 26.2.1930
Místo narození: Greenford, Anglie
Datum úmrtí: 27.2.2019

Zaujala vás biografie osobnosti Doug Sandom? Potom se podělte s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Kyfóza? Rozumíte pojmu Ateliér? Znáte termín Den matek? Znáte pojem Underground?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Doug Sandom?, hudba, hudba, Doug Sandom, kdo to je, wikipedie, kdy se narodil Doug Sandom?, Doug Sandom, vysvětlení, popis, kde se narodil Doug Sandom?, biografie, Kdy zemřel Doug Sandom, narození, datum úmrtí

Pojem Doug Sandom je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Doug Sandom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Doug Sandom na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doug Sandom ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Doug Sandom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Doug Sandom ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Doug Sandom například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Doug Sandom

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Doug Sandom? Kdy se narodil Doug Sandom? Kde se narodil Doug Sandom? Kdy zemřel Doug Sandom? Doug Sandom patří do kategorie Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Doug Sandom dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Doug Sandom i v jiné kategorii než je hudba.