Kdo je to?
Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis Ivo Pavlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ivo Pavlík

Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ivo Pavlík byl český hudební skladatel. Pavlík se narodil ve městě Bílovec poblíž Nového Jičína. Odmaturoval na gymnáziu v Novém Jičíně (1951) a poté studoval hudební výchovu na Masarykově univerzitě v Brně na Pedagogické fakultě. Během studií si přivydělával hrou na piano v brněnském rozhlase v dětském sboru a zasloužil se o založení tanečního orchestru na jeho fakultě. Po studiu na vysoké škole se přestěhoval do Chrudimi, kde se stal učitelem hudební výchovy na střední škole. Poté dva roky vyučoval v Pardubicích na Hospodářské škole, odkud se přestěhoval do Ostravy.
Ivo Pavlík v Ostravě hrál v orchestru M club kvintet (Kavárna mladých). Později se kapela přejmenovala na Modern Jazz Sextet Ostrava. Kapela postupně získala na popularitě v celém kraji. Pavlík se roku 1970 stal vedoucím projektu Majestic, který se později přejmenoval na Orchestr Ivo Pavlíka. V orchestru působila i zpěvačka Věra Špinarová, se kterou se v roce 1973 Ivo Pavlík oženil (manželství vydrželo do roku 1984). Pavlík založil další kapelu Supernova, ve které působil jako klávesista. V kapele začala zpívat Heidi Janků, se kterou se Pavlík oženil (1992) a stala se tak jeho třetí manželkou. Supernova se rozpadla (1990) a Pavlík dostal nabídku na psaní hudby v Německu pro kreslený seriál. Poté začal vystupovat ve dvojici s manželkou Janků.
Ivo Pavlík zemřel v 84 letech.Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis Ivo Pavlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ivo Pavlík

Národnost: česká
Datum narození: 12. 5. 1933
Místo narození: Bílovec, Československo
Datum úmrtí: 12. 8. 2017

Tento text (Ivo Pavlík) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Romadur? Víte co je Zeolit? Vzpomenete si na definici slova Jednoduché úročení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Raiffeisenbank?

Klíčová slova: popis, zajímavosti, biografie, národnost, datum narození, kdo je Ivo Pavlík?, osobnost, život, osobnosti, životopis, datum úmrtí, Ivo Pavlík, hudba, lexikon, vysvětlení, Kdy zemřel Ivo Pavlík

Pojem Ivo Pavlík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivo Pavlík ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ivo Pavlík na Youtube

Najít pojem Ivo Pavlík ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Ivo Pavlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ivo Pavlík na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivo Pavlík například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Ivo Pavlík?

Nyní již víte Kdo byl Ivo Pavlík? Kdy se narodil Ivo Pavlík? Kde se narodil Ivo Pavlík? Kdy zemřel Ivo Pavlík? Ivo Pavlík patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, hnědá kytara, ivo Pavlík, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ivo Pavlík řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivo Pavlík i v jiné kategorii než je hudba.