Kdo je to?
Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis Ivo Pavlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Ivo Pavlík?

Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis, informace, biografie, hudba

Ivo Pavlík byl český hudební skladatel. Pavlík se narodil ve městě Bílovec poblíž Nového Jičína. Odmaturoval na gymnáziu v Novém Jičíně (1951) a poté studoval hudební výchovu na Masarykově univerzitě v Brně na Pedagogické fakultě. Během studií si přivydělával hrou na piano v brněnském rozhlase v dětském sboru a zasloužil se o založení tanečního orchestru na jeho fakultě. Po studiu na vysoké škole se přestěhoval do Chrudimi, kde se stal učitelem hudební výchovy na střední škole. Poté dva roky vyučoval v Pardubicích na Hospodářské škole, odkud se přestěhoval do Ostravy.
Ivo Pavlík v Ostravě hrál v orchestru M club kvintet (Kavárna mladých). Později se kapela přejmenovala na Modern Jazz Sextet Ostrava. Kapela postupně získala na popularitě v celém kraji. Pavlík se roku 1970 stal vedoucím projektu Majestic, který se později přejmenoval na Orchestr Ivo Pavlíka. V orchestru působila i zpěvačka Věra Špinarová, se kterou se v roce 1973 Ivo Pavlík oženil (manželství vydrželo do roku 1984). Pavlík založil další kapelu Supernova, ve které působil jako klávesista. V kapele začala zpívat Heidi Janků, se kterou se Pavlík oženil (1992) a stala se tak jeho třetí manželkou. Supernova se rozpadla (1990) a Pavlík dostal nabídku na psaní hudby v Německu pro kreslený seriál. Poté začal vystupovat ve dvojici s manželkou Janků.
Ivo Pavlík zemřel v 84 letech.Kdo byl Ivo Pavlík? Životopis Ivo Pavlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ivo Pavlík

Národnost: česká
Datum narození: 12. 5. 1933
Místo narození: Bílovec, Československo
Datum úmrtí: 12. 8. 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ivo Pavlík? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Křivítko? Víte co je SSL? Vzpomenete si na definici slova Linux? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bouldering?

Klíčová slova: životopis, nežijící, osobnosti, kdy se narodil Ivo Pavlík?, Kdy zemřel Ivo Pavlík, kdo je Ivo Pavlík?, národnost, kdo to je, Ivo Pavlík, wikipedie, biografie, zajímavosti, život, lexikon, narození, místo narození

Pojem Ivo Pavlík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivo Pavlík ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Ivo Pavlík ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Ivo Pavlík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Ivo Pavlík ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ivo Pavlík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivo Pavlík například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Ivo Pavlík? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Ivo Pavlík? Kdy se narodil Ivo Pavlík? Kde se narodil Ivo Pavlík? Kdy zemřel Ivo Pavlík? Ivo Pavlík se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Ivo Pavlík dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivo Pavlík i v jiné kategorii než je hudba.