Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis Ladislav Vodička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Ladislav Vodička?

Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis, informace, biografie, hudba

Ladislav Vodička byl český zpěvák.
Od počátku ho to táhlo ke country hudbě a postupně se stal jedním z nejvýraznějších představitelů tohoto žánru v tehdejším Československu.
Jako country zpěvák byl známý už před navázáním spolupráce s Jiřím Brabcem, nicméně poté, co se stal členem jeho skupiny Country Beat Jiřího Brabce a začal s ní vystupovat v Semaforu, se dostal do širšího povědomí. Country Beat Jiřího Brabce byl v 60. letech nejvýraznější kapelou věnující se country, populární se stala i díky zpěvačce Nadě Urbánkové, která byla její hvězdou.
Ladislav Vodička kapelu na počátku 70. let opustil a v roce 1972 přešel ke skupině Vodomilové (někdy též uváděná jako Ladislav Vodička a Vodomilové). I s touto kapelou hrál moderní country a dál se prosazoval v tomto žánru.
Jeho dnes zřejmě nejznámější písní je Řidič, ten tvrdej chleba má, ale milovníci country znají i Dívku z hor, Vůni růží nebo třeba Louku plnou koní.Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis Ladislav Vodička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ladislav Vodička

Národnost: česká
Datum narození: 10. ledna 1931
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 7. března 1999

Sdílejte tuto stránku s osobností Ladislav Vodička s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Cytoplazma? Víte co je Živnost? Vzpomenete si na definici slova Vkladomat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Idealismus?

Klíčová slova: kdy se narodil Ladislav Vodička?, životopis, biografie, osobnosti, nežijící, národnost, hudba, místo narození, kde se narodil Ladislav Vodička?, wikipedie, Ladislav Vodička, Kdy zemřel Ladislav Vodička, datum narození, wiki, datum úmrtí, hudba

Pojem Ladislav Vodička je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Ladislav Vodička ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Ladislav Vodička na Youtube

Hledat termín Ladislav Vodička ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ladislav Vodička ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Vodička ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Vodička například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ladislav Vodička?

Nyní již víte Kdo byl Ladislav Vodička? Kdy se narodil Ladislav Vodička? Kde se narodil Ladislav Vodička? Kdy zemřel Ladislav Vodička? Ladislav Vodička patří do sekce Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ladislav Vodička například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Vodička i v jiné kategorii než je hudba.