Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis Ladislav Vodička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ladislav Vodička

Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ladislav Vodička byl český zpěvák.
Od počátku ho to táhlo ke country hudbě a postupně se stal jedním z nejvýraznějších představitelů tohoto žánru v tehdejším Československu.
Jako country zpěvák byl známý už před navázáním spolupráce s Jiřím Brabcem, nicméně poté, co se stal členem jeho skupiny Country Beat Jiřího Brabce a začal s ní vystupovat v Semaforu, se dostal do širšího povědomí. Country Beat Jiřího Brabce byl v 60. letech nejvýraznější kapelou věnující se country, populární se stala i díky zpěvačce Nadě Urbánkové, která byla její hvězdou.
Ladislav Vodička kapelu na počátku 70. let opustil a v roce 1972 přešel ke skupině Vodomilové (někdy též uváděná jako Ladislav Vodička a Vodomilové). I s touto kapelou hrál moderní country a dál se prosazoval v tomto žánru.
Jeho dnes zřejmě nejznámější písní je Řidič, ten tvrdej chleba má, ale milovníci country znají i Dívku z hor, Vůni růží nebo třeba Louku plnou koní.Kdo byl Ladislav Vodička? Životopis Ladislav Vodička, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ladislav Vodička

Národnost: česká
Datum narození: 10. ledna 1931
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 7. března 1999

Sdílejte tuto stránku s osobností Ladislav Vodička s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Jestřábí oko? Víte co je Sociologie? Vzpomenete si na definici slova Káva Americano? Vzpomněli byste si co označuje výraz Import?

Klíčová slova: narození, Kdy zemřel Ladislav Vodička, popis, Ladislav Vodička, zajímavosti, datum narození, osobnost, wiki, život, hudba, Ladislav Vodička, datum úmrtí, životopis, kde se narodil Ladislav Vodička?, kdo to je, národnost

Pojem Ladislav Vodička je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ladislav Vodička v dalších zdrojích

Najít slovo Ladislav Vodička ve Wikislovníku

Hledat výraz Ladislav Vodička ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Ladislav Vodička na Google.cz

Hledat videa s názvem Ladislav Vodička na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Vodička ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Vodička například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Vodička

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Ladislav Vodička? Kdy se narodil Ladislav Vodička? Kde se narodil Ladislav Vodička? Kdy zemřel Ladislav Vodička? Ladislav Vodička patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka bílá, ladislav Vodička, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Vodička řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Vodička i v jiné kategorii než je hudba.