Kdo je to?
Kdo je Jindra Polák? Životopis Jindra Polák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jindra Polák

Kdo je Jindra Polák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jindra Polák je český zpěvák a hudebník, známý především z kapely Jelen.
Jindra Polák je frontman a zpěvák české kapely Jelen. Ta vznikla v roce 2012 a žánrově čerpá z folku, country, blues či bluegrass. Jejich hudbu můžeme označit také za roots music, která v sobě kombinuje rock s prvky výše zmíněných žánrů.
Na českou hudební scénu vstoupili Jeleni v roce 2013 s EP Magdaléna. První představené skladby měly úspěch a kapela se v roce 2014 stala Objevem roku na hudebních Cenách Anděl. V roce 2014 následovalo album Světlo ve tmě (v roce 2015 došlo k jeho reedici). V roce 2016 kapela vydala další album Vlčí srdce a v tomtéž roce si připsala úspěch v podobně vítězství v Cenách Anděl v kategorii Kapela roku.
V roce 2019 přišli Jeleni s novým albem Půlnoční vlak Michala Tučného a v roce 2021 pak představili novinku Věci & sny.
Za deset let na scéně se kapela Jelen v čele s Jindrou Polákem etablovala na české hudební scéně a patří mezi nejpopulárnější kapely u nás. Její tvorba je oceňována jak mezi fanoušky, tak kritikou. Oblíbené jsou jak koncerty, tak rádiové verze jejich skladeb.Kdo je Jindra Polák? Životopis Jindra Polák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Jindra Polák

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1979

Zaujala vás biografie osobnosti Jindra Polák? Potom se podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Keška? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apostila? Znáte definici termínu Generace Z? Znáte termín Endometrióza?

Klíčová slova: Jindra Polák, život, vysvětlení, hudba, osobnost, životopis, wiki, lexikon, datum narození, biografie, zajímavosti, kdy se narodil Jindra Polák?, kdo je Jindra Polák?, hudba, osobnosti, popis

Pojem Jindra Polák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Jindra Polák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Jindra Polák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jindra Polák na Youtube

Najít termín Jindra Polák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jindra Polák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jindra Polák například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jindra Polák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jindra Polák? Kdy se narodil Jindra Polák? Jindra Polák je v kategorii Hudba

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jindra Polák dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jindra Polák i v jiné kategorii než je hudba.