Kdo je to?
Kdo je Klára Kolouchová? Životopis Klára Kolouchová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Klára Kolouchová?

Kdo je Klára Kolouchová? Životopis, informace, biografie, sport

Klára Kolouchová, rozená Poláčková, je česká horolezkyně, manažerka, v pořadí druhá Češka, která zdolala Mount Everest a první Češka, která zdolala hory Kančendženga (třetí nejvyšší hora světa) a K2 (druhá nejvyšší hora světa). Kolouchová se narodila v Praze, kde po základní škole začala studovat na místním gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu začala studovat obchodní management na Anglo-American University (titul bakalář). V průběhu studia pracovala jako PR manažerka (1997-2000). Po absolvování vysoké školy 3 roky působila jako regionální komunikační manažerka ve společnosti Euro RSCG. Následně se přestěhovala do Londýna, aby mohla pracovat v londýnské centrále společnosti Euro RSCG Worldwide (2003-04). Během let 2004-06 pracovala na Ministerstvu pro ústavní záležitosti a na Ministerstvu zdravotnictví. Roku 2008 se stala matkou (dcera Emma) a vrátila se zpět do ČR, kde získala místo v konzultantské firmě McKinsey & Company. Roku 2014 se stala dvojnásobnou matkou (syn Cyril).
Od svých 27 let začala plánovat výstupy na nejvyšší hory světa. Roku 2005 zdolala nejvyšší horu Jižní Ameriky Aconcagua (6 959 m). O rok později (2006) zdolala šestou nejvyšší horu světa s názvem Čo Oju (8 201 m). Nejvyšší horu světa Mount Everest (8 848 m) Kolouchová zdolala v roce 2007. Poté si dala s lezením pauzu z důvodu mateřské. Dalším pokořeným vrcholem byla roku 2013 nejvyšší hora Severní Ameriky Denali (6 194 m) a nejvyšší hora Kavkazu a Ruska Elbrus (5 642 m). Poté následovala pauza opět kvůli mateřské.
V roce 2019 se Kolouchové podařilo zdolat třetí nejvyšší horu světa Kančendženga (8 586 m). Ve stejném roce zdolala i druhou nejvyšší horu světa K2 (8 611 m), kterou horolezci považují za nejnáročnější horu na světě. Stala se první Češkou, která zdolala K2 a v pořadí celkově šestým Čechem.
Když se vrátila z Himalájí, publikovala knihu Himalájský deník, kde popisuje výstup na nejvyšší horu světa Mount Everest.Kdo je Klára Kolouchová? Životopis Klára Kolouchová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Klára Kolouchová

Národnost: česká
Datum narození: 6. 9. 1978
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Klára Kolouchová? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Surrealismus? Znáte definici termínu Chinin? Znáte definici termínu Kanadské bodování? Pamatujete si definici pojmu Catering?

Klíčová slova: Klára Kolouchová, kdy se narodila Klára Kolouchová?, wikipedie, sport, život, biografie, životopis, osobnosti, osobnost, kde se narodila Klára Kolouchová?, popis, lexikon, informace, kdo je Klára Kolouchová?, Klára Kolouchová, wiki

Pojem Klára Kolouchová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Klára Kolouchová v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Klára Kolouchová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Klára Kolouchová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Klára Kolouchová ve Wikislovníku

Najít pojem Klára Kolouchová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Klára Kolouchová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Klára Kolouchová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Klára Kolouchová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Klára Kolouchová? Kdy se narodila Klára Kolouchová? Kde se narodila Klára Kolouchová? Klára Kolouchová se nachází v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Klára Kolouchová dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klára Kolouchová i v jiné kategorii než je sport.