Kdo je to?
Kdo byl Georg Simon Ohm? Životopis Georg Simon Ohm, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Georg Simon Ohm

Kdo byl Georg Simon Ohm? Životopis, informace, biografie, věda

Georg Simon Ohm byl německý fyzik, matematik, vědec a objevitel tzv. Ohmova zákonu. Ohm se narodil v Erlangenu do protestantské rodiny a měl šest dalších sourozenců. O Georgovo vzdělání se zpočátku staral jeho otec, který jej učil fyzice, chemii, matematice a filozofii. Od 16 let studoval na univerzitě v Erlangenu. Místo studia se však raději věnoval různým tanečním zábavám a na studium poněkud zanevřel. I přesto se po třech semestrech přestěhoval do Švýcarska, kde se stal učitelem matematiky. Matematiku zde vyučoval následujících 6 let. Během vyučování si své znalosti v matematice doplňoval dalším studiem u soukromých učitelů. Po několika letech ve Švýcarsku se vrátil do Erlangenu a roku 1811 získal doktorát z matematiky.
Od roku 1817 působil na jezuitské škole v Kolíně nad Rýnem jako profesor matematiky a fyziky. V té době se začal věnovat výzkumu elektřiny. O 10 let později vytvořil tzv. Ohmův zákon (1827). Za objev Ohmova zákona jej o 14 let později vyznamenala britská Královská společnost (Copleyho medaile), díky čemuž se stal slavným nejen v Německu, ale po celém světě (1841). O dva roky později stál u zrodu základních principů fyziologické akustiky (1843).
Roku 1850 byl jmenován řádným členem Bavorské akademie věd. V letech 1852-1854 působil jako profesor fyziky na mnichovské univerzitě. Ohm chvíli pracoval také na univerzitě v Heidelbergu.
Georg Simon Ohm zemřel roku 1854 ve věku 65 let v Mnichově. O rok později mu byl posmrtně udělen Maxmiliánův řád pro vědu a umění.
V roce 1881 po něm byla pojmenovaná jednotka pro elektrický odpor – Ohm.



Kdo byl Georg Simon Ohm? Životopis Georg Simon Ohm, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Georg Simon Ohm

Národnost: německá
Datum narození: 16. 3. 1789
Místo narození: Erlangen, Bavorsko, Německé císařství
Datum úmrtí: 6. 7. 1854

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Georg Simon Ohm? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Štěstí? Znáte termín Toleranční patent? Vzpomněli byste si na význam slova Curling? Víte, co je to Synkopa?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, vysvětlení, narození, Georg Simon Ohm, kdo je Georg Simon Ohm?, osobnosti, lexikon, kdo to je, Kdy zemřel Georg Simon Ohm, místo narození, nežijící, informace, wiki, kde se narodil Georg Simon Ohm?, věda

Pojem Georg Simon Ohm je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Georg Simon Ohm ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Georg Simon Ohm na Youtube

Hledat pojem Georg Simon Ohm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Georg Simon Ohm ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Georg Simon Ohm ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Georg Simon Ohm například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Georg Simon Ohm? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Georg Simon Ohm? Kdy se narodil Georg Simon Ohm? Kde se narodil Georg Simon Ohm? Kdy zemřel Georg Simon Ohm? Georg Simon Ohm je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Georg Simon Ohm dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Georg Simon Ohm i v jiné kategorii než je věda.