Kdo je to?
Kdo je Marek Adamczyk? Životopis Marek Adamczyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Marek Adamczyk?

Kdo je Marek Adamczyk? Životopis, informace, biografie, herectví

Český filmový a divadelní herec Marek Adamczyk se narodil 21. prosince 1987 v Praze. Pochází z umělecké rodiny, jelikož jeho otec se věnoval výuce na DAMU a dědeček pracoval jako dramaturg v pražském Divadle za branou.
Herectví studoval na pražské DAMU, kterou úspěšně ukončil v roce 2012. Okamžitě po svém absolvování získal angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Později se také účastnil stáže na Rose Bruford College Of Speech And Drama v Londýně.
Od roku 2017 byl také členem divadelního souboru pražského Divadla na Vinohradech, kde vystupoval ve hrách jako Provaz o jednom konci nebo Obchodník s deštěm. Ke konci roku 2022 však stálé angažmá opustil a odešel pracovat na volnou nohu. Přestože vnímá své rozhodnutí jako iracionální, jelikož se tím připraví o stabilní zaručený příjem, je to podle něj důležité, aby neztratil motivaci k herectví.
I ve svém relativně mladém věku má za sebou i četné zkušenosti s vystupováním před kamerou. Jeho vůbec prvním filmem byly oceňované Lidice, kde ztvárnil důležitou postavu Václava Fialy. Později si zahrál i ve filmech Hany, Případ pro malíře, Zloději zelených koní, Ženská na vrcholu, Štěstí je krásná věk a v pohádkách Nejlepší přítel a Jak si nevzít princeznu.
Vůbec poprvé se na televizních obrazovkách Marek Adamczyk objevil již během svých studií v roce 2009 díky roli v seriálu Vyprávěj. Poté získal roli také v seriálu Atentát, Mordparta, Já, Mattoni, Svět pod hladinou, v kriminálkách Specialisté, Dáma a král a Zločiny velké Prahy a účastnil se i natáčení Dabing Street či Poldové a nemluvně.
V současné době jej diváci vídají na televizních obrazovkách ve druhé řadě seriálu Kukačky, kde si zahrál otce v zamotaném rodinném dramatu. K jeho nejnovějším filmům patří snímek Poslední závod, kde Adamczyk ztvárnil postavu německého sportovce Emericha Ratha, který se po boku Bohumila Hanče postavil na start Krkonošského závodu, a jemuž se bohužel českého sportovce nepodařilo zachránit.
V roce 2022 se oženil s úspěšnou českou snowboardcrossařkou a olympijskou vítězkou Evou Samkovou Adamczykovou. V současnosti se velmi hovoří o možné účasti jich obou v následující řadě oblíbené taneční soutěže Stardance.Kdo je Marek Adamczyk? Životopis Marek Adamczyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Marek Adamczyk

Národnost: československá, česká
Datum narození: 21. prosince 1987
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Marek Adamczyk můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Bigamie? Pamatujete si definici pojmu Bůh? Vzpomněli byste si co znamená slovo Datová schránka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cuba Libre?

Klíčová slova: popis, život, zajímavosti, herectví, Marek Adamczyk, lexikon, Marek Adamczyk, wiki, kdy se narodil Marek Adamczyk?, narození, osobnost, datum narození, informace, životopis, národnost, herectví

Pojem Marek Adamczyk je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat termín Marek Adamczyk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Marek Adamczyk ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Marek Adamczyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Marek Adamczyk na Google.cz

Zkusit najít Marek Adamczyk na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Adamczyk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Marek Adamczyk?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Marek Adamczyk? Kdy se narodil Marek Adamczyk? Kde se narodil Marek Adamczyk? Marek Adamczyk je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Marek Adamczyk kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Adamczyk i v jiné kategorii než je herectví.