Kdo je to?
Kdo je Marek Adamczyk? Životopis Marek Adamczyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Marek Adamczyk

Kdo je Marek Adamczyk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český filmový a divadelní herec Marek Adamczyk se narodil 21. prosince 1987 v Praze. Pochází z umělecké rodiny, jelikož jeho otec se věnoval výuce na DAMU a dědeček pracoval jako dramaturg v pražském Divadle za branou.
Herectví studoval na pražské DAMU, kterou úspěšně ukončil v roce 2012. Okamžitě po svém absolvování získal angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Později se také účastnil stáže na Rose Bruford College Of Speech And Drama v Londýně.
Od roku 2017 byl také členem divadelního souboru pražského Divadla na Vinohradech, kde vystupoval ve hrách jako Provaz o jednom konci nebo Obchodník s deštěm. Ke konci roku 2022 však stálé angažmá opustil a odešel pracovat na volnou nohu. Přestože vnímá své rozhodnutí jako iracionální, jelikož se tím připraví o stabilní zaručený příjem, je to podle něj důležité, aby neztratil motivaci k herectví.
I ve svém relativně mladém věku má za sebou i četné zkušenosti s vystupováním před kamerou. Jeho vůbec prvním filmem byly oceňované Lidice, kde ztvárnil důležitou postavu Václava Fialy. Později si zahrál i ve filmech Hany, Případ pro malíře, Zloději zelených koní, Ženská na vrcholu, Štěstí je krásná věk a v pohádkách Nejlepší přítel a Jak si nevzít princeznu.
Vůbec poprvé se na televizních obrazovkách Marek Adamczyk objevil již během svých studií v roce 2009 díky roli v seriálu Vyprávěj. Poté získal roli také v seriálu Atentát, Mordparta, Já, Mattoni, Svět pod hladinou, v kriminálkách Specialisté, Dáma a král a Zločiny velké Prahy a účastnil se i natáčení Dabing Street či Poldové a nemluvně.
V současné době jej diváci vídají na televizních obrazovkách ve druhé řadě seriálu Kukačky, kde si zahrál otce v zamotaném rodinném dramatu. K jeho nejnovějším filmům patří snímek Poslední závod, kde Adamczyk ztvárnil postavu německého sportovce Emericha Ratha, který se po boku Bohumila Hanče postavil na start Krkonošského závodu, a jemuž se bohužel českého sportovce nepodařilo zachránit.
V roce 2022 se oženil s úspěšnou českou snowboardcrossařkou a olympijskou vítězkou Evou Samkovou Adamczykovou. V současnosti se velmi hovoří o možné účasti jich obou v následující řadě oblíbené taneční soutěže Stardance.Kdo je Marek Adamczyk? Životopis Marek Adamczyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Marek Adamczyk

Národnost: československá, česká
Datum narození: 21. prosince 1987
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Marek Adamczyk? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Ambra? Znáte termín Kyška? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fyziologie? Víte, co je to Vláknina?

Klíčová slova: národnost, Marek Adamczyk, wiki, zajímavosti, osobnosti, popis, informace, kdo je Marek Adamczyk?, Marek Adamczyk, herectví, herectví, vysvětlení, datum narození, osobnost, kde se narodil Marek Adamczyk?, biografie

Pojem Marek Adamczyk je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Marek Adamczyk v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Marek Adamczyk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Marek Adamczyk na Google.cz

Hledat videa s názvem Marek Adamczyk na Youtube

Vyhledat heslo Marek Adamczyk ve Wikislovníku

Hledat termín Marek Adamczyk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Adamczyk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marek Adamczyk

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Marek Adamczyk? Kdy se narodil Marek Adamczyk? Kde se narodil Marek Adamczyk? Marek Adamczyk se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec, marek Adamczyk, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Marek Adamczyk dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Adamczyk i v jiné kategorii než je herectví.